Czekaliśmy, czekaliśmy i są!

06:00

13 lutego 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

Wreszcie pojawiły się nowe piosenki od zespołów, których słuchamy od lat!

Największa gwiazda electro-soul-funku Jamiroquai ogłasza powrót po siedmiu latach milczenia! Ósmy studyjny album będzie nosił tytuł „Automaton” i trafi do sprzedaży 31 marca 2017. Publikacja teasera ‘Automaton Transmission 001’ w ubiegły poniedziałek wywołała wielką ekscytację fanów na całym świecie.
Teraz zespół prezentuje pierwszy pełny utwór – tytułowy ‘Automaton’ – wraz z teledyskiem utrzymanym w stylistyce neo-noir science fiction.

Reżyserem klipu jest Charlie Lightening, znany ze współpracy z takimi artystami jak Bjork czy Arcade Fire. Kolejni wielcy przed nami:

Zespół Depeche Mode ujawnił długo oczekiwany pierwszy singiel z nowej, planowanej na 17 marca płyty ‚Spirit’.
Potężnie brzmiący i wyjątkowo aktualny pod względem tekstowym utwór odznacza się pulsującym rytmem i groźną energią, którą potęguje mroczny wokal Dave’a Gahana śpiewającego „Where’s the Revolution? Come on people you’re letting me down”. Utwór po raz pierwszy zaprezentowano w krótkim fragmencie w Mediolanie jesienią ub.r., gdzie zespół na specjalnej konferencji prasowej poinformował o zakończeniu pracy nad płytą ‚Spirit’ i ogłosił europejską część trasy koncertowej.

Album ‘Spirit’ ukaże się zarówno w wersji cyfrowej, jak i kilku formatach fizycznych: standardowej i deluxe. Wersja deluxe zawierać będzie dodatkowo 28-stronicowy booklet ze specjalną okładką i unikalnymi zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez Depeche Mode, Matrixxmana i Kurta Uenalę, zatytułowanych ‚Jungle Spirit Mixes’. Wersja winylowa ‚Spirit’ ukaże się na 2 winylach 180g z tracklistą płyty w wersji standard i specjalnym grawerowaniem na stronie B drugiego krążka. W Polsce dostępna będzie także specjalna wersja płyty ze specjalną przypinką z nowym logo Depeche Mode. Okładka i wszystkie zdjęcia z sesji do ‚Spirit’ są dziełem stałego współpracownika kreatywnego zespołu – a także uznanego filmowca – Antona Corbijna.

Spirit to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej  płyty Delta Machine, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.

Gahan o płycie ‚Spirit’: „Jesteśmy wyjątkowo dumni z tej płyty i nie możemy się doczekać, aż podzielimy się nią ze wszystkimi. James Ford z ekipą umożliwił nam nagranie dzieła równie mocnego w warstwie brzmieniowej, jak i słownej.”

21 lipca zespół Depeche Moda zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie.

A teraz Ci, którzy czekają jeszcze na tak ogromną rzeszę fanów:)

Kolejny pokaz wielkiego talentu MANDEE! Wybitnie zdolny polski didżej, producent i remikser tym razem wziął na warsztat wielki hit Jamelii sprzed blisko 14 lat, zatytułowany „Superstar” i nadał mu nowe, wspaniałe życie. Mateusz Andrzejewski, bo tak naprawdę nazywa się MANDEE, do zaśpiewania w piosence wybrał świetną, młodą szwedzką wokalistkę Marię Matheo. Jak doszło do tej współpracy? Oddajmy głos twórcy: – Pod koniec 2016 roku wziąłem udział w tak zwanym „Writing Campie”, na którym miałem przyjemność, dzięki Greggowi Wattsowi, pracowania z Marią Matheo. Po usłyszeniu jej głosu od razu zaproponowałem jej nagranie coveru utworu „Superstar”. Dzień później nagraliśmy wokale i utwór w surowej wersji stał się absolutnym hitem campu. Maria dwa tygodnie po campie pojechała do Sztokholmu nagrać wokale „na gotowo”, a tydzień później ja ukończyłem finalną wersję produkcji.

Czy dołączy do najważniejszych dj’ów i będzie zapełniał kluby na całym Świecie? Czas pokaże, my trzymamy kciuki!

High&Lows to najnowszy singiel Emeli Sandé z drugiego albumu Long Live The Angels, który ukazał się 11 listopada 2016 roku. Album „Long Live the Angels” powstawał w Nowym Jorku, LA i Oxfordzie i jest dostępny w dwóch wersjach – standardowej (15 utworów) i deluxe (18 utworów). Płyta, będąca tryumfalnym powrotem Sandé, zaskakuje niesamowitymi pokładami energii. W centrum wszystkiego oczywiście jest jak zawsze niesamowity głos Emeli Sandé. „Chciałam mieć pewność, że płyta nie jest przesadnie wyprodukowana, ale wokalnie poszłam na całość” – opowiada artystka. Płyta jest prawdziwym popisem możliwości i technik wokalnych Sandé, ale też jej naturalnej intuicji jako wokalistki. Muzycznie Long Live the Angels to w dużej mierze powrót do korzeni Emeli Sandé – soulu i R&B.

Emeli! Po prostu świetna!

PS Polecamy tez najnowszy singiel RHCP z płyty ‚The Getaway’ Sick Love

 

Dodaj komentarz