Jak to w lecie – czasem słońce, czasem deszcz… a muzycznie?

06:00

14 sierpnia 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

Ciągle wakacyjnie, więc spójrzcie na propozycje tego tygodnia:

The Killers prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty, a brzmi tak:

https://youtu.be/taCFocMb1OQ

Dobre do samochodu – polecamy:) A teraz wielki powrót:

Od czasu wydania debiutanckiej płyty „Not That Kind” z 2000 r. Anastacia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek na scenie pop. Charyzmatyczna, wyjątkowa wokalistka od prawie dwóch dekad jest inspiracją na scenie i poza nią. Autorka hitów „I’m Outta Love”, „Paid My Dues”, czy „Left Outside Alone”, ma na swoim koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, a także wiele prestiżowych nagród. Teraz Anastacia powraca z nowym albumem „Evolution”!
Bardzo osobisty album prezentuje Anastacię u szczytu formy – to doskonale zbalansowana mieszanka soulu, popu i rocka.

„Caught in the middle” to singiel promujący nowe wydawnictwo artystki.

Czasami muszą upłynąć długie miesiące, zanim dany singiel stanie się takim hitem, na jaki zasługuje. ‘No Roots’ Alice Merton to jeden z takich przykładów – utwór jeszcze w ub. r. dotarł na szczyt światowej listy VIRAL TOP50 na Spotify, zdążył pokryć się Złotem w Niemczech i Austrii ale prawdziwe szaleństwo na chwytliwy popowy numer zaczyna się dopiero teraz. Podpisany właśnie kontrakt z Sony Music oznacza, że utwór będzie miał solidną promocję w całej Europie, a także i na świecie.
Il I’ve got no roots, but my home was never on the ground (nie mam korzeni, ale mój dom nigdy nie był na ziemi)“ – śpiewa w nim młoda Brytyjko-Kanadyjka, która do tej pory aż 11 razy zmieniała miejsce zamieszkania. Podczas studiów kompozytorskich w Kolonii miała okazję współpracować z wieloma producentami, w tym Nicolasem Rebscherem, który rozpalił w niej miłość do analogowego, opartego wyłącznie na żywych instrumentach popu. Organiczne aranżacje okazały się tym, co idealnie podkreślało głębię i miękkość głosu Alice, a jednocześnie tworzyło oryginalną kombinację, która stworzyła nową jakość na scenie muzycznej. Sukces kawałka ‘No Roots’ to dopiero początek drogi Alice, która założyła swoją własną wytwórnię Paper Plane Records, aby w pełni cieszyć się wolnością artystyczną.

Debiutancki album Merton planowany jest na początek 2018 roku.

W czerwcu mieliśmy przyjemność zaprezentować singiel pt. „Could You Be Loved”, od duetu Savi & Bankay oraz Cedelli Marley, córki króla muzyki reggae. Teraz mamy dla Was kolejną znakomitą nowość, będącą kontynuacją wsparcia dla jamajskich dźwięków. Portorykański DJ i producent muzyczny Robbie Rivera, to obecnie jeden z najważniejszych przedstawicieli muzyki house. Niedawno, rodzina holenderskiego giganta Armada Music, powiększyła się o jego label pod nazwą Juicy Music. Utwór „All We Need Is Love” to kolaboracja z Ky-Mani Marleyem, cechująca się pozytywnymi wibracjami, ciepłymi rytmami i świetnym wokalem. Piosenka przy której będzie bawił się cały świat, niezależnie od czasu, miejsca i wieku. Bo przecież wszystko czego potrzebujemy to miłość i ta melodia ma nam o tym przypominać.

i jeszcze jedno nagranie w wakacyjnym klimacie:

Tradycja tradycją, więc na zakończenie krótkie PS

Wokalista nieśmiertelnej formacji The Rolling Stones bierze na warsztat aktualną sytuację polityczną na świecie i prezentuje dwa do bólu szczere single „Gotta Get A Grip” i „England Lost”.
Za wokalnym i gitarowym popisem jak zwykle kryje się osobisty komentarz artysty przejętego i sfrustrowanego dzisiejszymi przemianami.
Mick Jagger nie ma sobie równych w podsumowywaniu aktualnej sytuacji za pośrednictwem muzyki. Nie czekając na zebranie materiału na cały album, muzyk postanowił podzielić się z fanami najnowszymi singlami właśnie dziś, kiedy ich przekaz jest mocny i aktualny. Wpadające w ucho i jednocześnie prowokacyjne single zmuszają do refleksji każdego słuchacza. „Gotta Get A Grip” to bezpośredni apel muzyka, żeby pomimo trudnych czasów wziąć się w garść, być sobą i próbować kreować własną przyszłość po swojemu. Mecz piłkarski opisany w „England Lost” stanowi metaforę aktualnej sytuacji ojczyzny muzyka. Stawką jest przyszłość Anglii, która zdaje się nieuchronnie kroczyć ku upadkowi. Jednak pomimo dojmującej niepewności i targających muzykiem wątpliwości, artysta nie byłby sobą, gdyby nie opowiedział tej historii z nutką ironii i humoru.

Dodaj komentarz