„Trudno, co robić”. Kolejne, bardzo wakacyjne piosenki!

06:00

7 sierpnia 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

Debiutanci, ci znani i współpraca:

O Becky G, nastoletniej amerykańskiej piosenkarce i raperce o latynoskich korzeniach, zrobiło się głośno kilka lat temu. Swoją karierę rozpoczęła od coverów piosenek na YouTube, gdzie potem została zauważona przez Cher Lloyd i Cody’ego Simpson’a. Zanim jednak rozpoczęła karierę solową, była w dwóch zespołach – G.L.A.M oraz B.C.G. Jej talent docenił także Pitbull, który nagrał z nią utwór „Can’t Get Enough”, a rozgłos zdobyła za sprawą przeboju „Shower”. Becky G z sympatycznej nastolatki przeobraziła się w piękną,zmysłową kobietę i powraca z nowym, tanecznym, hiszpańskojęzycznym singlem „Mayores”. Singiel zapowiada jej nowy album.

Dalej tanecznie:

Dwie wielkie gwiazdy elektronicznej muzyki dance – Dimitri Vegas & Like Mike, są prawdopodobnie najbardziej znani z hitu „Higher Place” (feat Ne-Yo), który pokrył się platyną w ich rodzinnej Belgii oraz stał się ich pierwszym numerem jeden na Billboard Magazine’s Dance Chart, a także kawałka „Hey Baby” (feat. Diplo and Deb’s Daughter). Duet na koncie ma również kolaboracje ze śmietanką gwiazd przemysłu muzycznego: Steve Aoki, Martin Garrix, Fatboy Slim, Afrojack, Lil Jon oraz kompozytorem Hansem Zimmerem.
Ich najnowszy singiel – „Complicated” to kolaboracja z Davidem Guettą oraz Kiiarą. Davida Guetty nie trzeba przedstawiać – sprzedał miliony swoich nagrań i pracował z każdym od Madonny, Justina Biebera po Rihannę, Sia czy Lady Gagę. Wokalnie na tracku udzieliła się świeżo upieczona królowa muzyki trap – Kiiara, która zachwyciła rewelacyjnym singlem „Gold”.

https://youtu.be/ZsQxoeDwPz0

A teraz krótko i na temat:

Nowy singiel od Shaggy’ego, tym razem w rytmach reggae! Posłuchajcie Promises:

Co powiecie na nieco większą mieszankę stylistyczną?:)

Rat Boypowraca i zapowiada debiutancką płytę kolejną piosenką. Młody Anglik, którego opisuje się jako następcę Mike’a Skinnera,ujawnił singlową kompozycję „Revolution”. Rat Boy nagrywał piosenkę w nowojorskim studiu Oscilloscope, w którym kiedyś swoje kompozycje rejestrowali legendarni Beastie Boys. Rat Boy znalazł się na liście BBC Sound of 2016, czyli wśród artystów, na których renomowana stacja poleca zwrócić uwagę w 2016 roku. Na koncie ma nagrodę NME dla najlepszego debiutanta. Magazyn ten tak opisał Rat Boya: „Tworzy miks radosnego Blur z nieodpartym The Libertines oraz bezpośredniością rapowania Beastie Boys”. Na 2017 rok zapowiadany jest pełnowymiarowy debiut Anglika, zatytułowany „Scum”.

I debiut na koniec:

Po genialnym featuringu w megaprzeboju „Perfect Strangers” JP Cooper prezentuje solowy singiel „She’s On My Mind”! Utwór zapowiada debiutancki krążek wokalisty.
Intrygujący i pełen emocji, po prostu uzależniający – taki właśnie jest najnowszy singiel JP Coopera. Autor „September Song” i właściciel jednego z ciekawszych głosów na dzisiejszej scenie muzycznej udowadnia tym samym, że jego muzyczna kariera dopiero się rozkręca!
Album „Raised Under Grey Skies” ukaże się już 22 września.

Pozostało nam już tylko PS

Jesienią 2012 roku lider Maanamu – Marek Jackowski (przyp.: współzałożyciel z Milo Kurtisem grupy Maanam), poszukując nowej wokalistki do reaktywowanego przez siebie po kilku latach przerwy zespołu, wziął udział w programie „Szansa na Sukces”. Ostatecznie zaproponował tę współpracę wyróżnionej w programie Karolinie Leszko-Tyszyńskiej oraz muzykom, którzy nagrali wszystkie złote i platynowe płyty Maanamu, m.in. Ryszardowi Olesińskiemu i Pawłowi Markowskiemu. To był trzon zespołu, na podstawie którego Marek planował swoją artystyczną przyszłość.

Pod koniec kwietnia 2013r. Marek z Karoliną weszli do studia z nowym muzycznym pomysłem Marka do słów krakowskiej tekściarki – Małgorzaty Iżyńskiej pod roboczym tytułem „Miasto miłości”, i w duecie nagrali wokale do nowej piosenki.

Trzy tygodnie po tej sesji, 18 maja 2013r, Marek nieoczekiwanie zmarł. Żona, Ewa Jackowska, przekazała muzykom, że wielkim życzeniem Marka było aby zespół grał dalej. Potwierdził to również Milo Kurtis. Zespół reaktywował się jako „Złoty Maanam” i rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

W 2014 roku nagrali pierwszy singiel kompozycji Ryszarda Olesińskiego do słów Karoliny Leszko-Tyszyńskiej pt „Gdy nadciąga burza”. A kilka dni temu, 16 lipca 2017r. weszli do studia RDC – Polskiego Radia i na podstawie zarejestrowanego w 2013 roku materiału, stworzyli od nowa piosenkę „Miasto miłości”, dodając swoje, charakterystyczne dla Maanamu brzmienie.

W utworze słyszymy głos Marka Jackowskiego oraz Karoliny Leszko-Tyszyńskiej, którym towarzyszą, riffy i partie gitarowe Ricardo Olesińskiego oraz jedyne rozpoznawalne rytmy Maanamu tworzone przez perkusistę Pawła Markowskiego. W nagraniach udział wzięli również pozostali muzycy Złotego Maanamu: gitara basowa Bogdan Wawrzynowicz (również ex Maanam) oraz gitarzysta Krzysztof Zawadka (ex Oddział Zamknięty).

 

Dodaj komentarz