Miejskie sprawy

15:42

10 października 2017

Bogdan Sadowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

Gośćmi byli radni: Sebastian Pieńkowski (Prawo i Sprawiedliwość) , Marta Bejnar Bejnarowicz (Ludzie dla Miasta) i Krzysztof Kochanowski (Nowoczesny Gorzów)

 

7 myśli na temat “Miejskie sprawy”

 1. Warszawska-Walczaka no komment

  Skorelować te wydatki „inwestycyjne” ze wzrostem zadłużenia miast.
  W latach 2014-2016 pisali WPI a wielkie „inwestycje” dopiero będą na te następne lata.
  Hala, tramwaje, CEZiB.
  Za lata 2017-2019 będziemy już dużo wyżej w rankingu.
  Ale nie wiem czy jest się z czego cieszyć bo to inwestycje żadne nie są tylko konsumpcje.
  I nastąpi oczywiście wzrost zadłużenia miasta. Znaczący. I koszt utrzymania nowych obiektów.
  dodać do tego funkcjonującą zbudowaną za 130 mln FG i kosztującą 6 mln rocznie straty to się uzbiera ładna sumka i Gorzów wyhamuje w rozwoju.

  Dlatego trzeba pewne rzeczy powstrzymać. Zamknąć FG na 4 spusty, remontnąć obecną szkołę muzyczną Chrobrego z dobudową, być może zatrzymać rozbudowę linii tram na Górczyn. Halę zrobić.Z rozbudową o basen i części rekreacyjnej Słowianki. Przemysłówkę jak jest dotacja 85%. Stadion Stilonu etapami (ale nie śpieszy się),

  Kostrzyńską ludzie dla miasta zablokowali. Pędzliszkiem. Teraz czekają na ocenę środowiskową z urzędu wojewódzkiego nie mogą ruszyć z pracami tylko drzewka wytną.
  Park Siemiradzkiego Tadeusz załatwił finansowanie to chyba jego projekt. Park nieużytkowany nikt tam nie chodzi.
  Róż i Kopernika czekam. Nie dostanie pieniędzy bo niezłożony projekt ścieżka n Kłodawką. A skatepark Kopernika nie wiem na co czeka.
  Kwadrat tylko robią ale też źle (beton zamiast trawy)

  Prezydent nie robi ulotek bo na razie to w mieście nic nie ma. Dopiero zamierza zbudować centrum z prawdziwego zdarzenia. Z Sikorskiego-Chrobrego krzyżówka i Warszawska.
  Ale ma jeszcze katedrę do odbudowania. A klecha chce 1,5 mln na organy same wydać i będzie wyciągał łapy po więcej jeszcze na odbudowę wieży razem może 20 mln. Zbiera do kapelusza z biednych ludzi a sam posiada wielomilionowe działki i jeździ mercedesem. Czekam na wyniki śledztwa na dniach mają upublicznić.

  Hala, przemysłówka, stadion lekkoatletyczny, Centrum Edukacji Zawodowej to są olbrzymie projekty.
  Tego się szybko nie zrobi. W lekkoatletycznym jest kolizja z boiskiem Warty. Po co było w ogóle go ruszać zamiast przebudować Stilonowski. Hala przy Słowiance dobrze. Ale może boją się drzewek wyciąć przed wyborami nie wiem. To Perka buduje ją pytać. CEZ głupota. Tyle mln w przeniesienie szkół.
  http://www.gorzow.pl/PL/3386/3359/Umowa_na_dofinansowanie_CEZiB_podpisana/k/
  tu jest projekt.

  ZG będzie uniwersytecka a my będziemy jechać na zawodówkach. Bo są potrzebni wg tych lokalnych przedsiębiorców którzy płaca minimalną.

  Ja bym postawił na powstawanie nowych i rozwój rodzimych bo jest za mało dużych i średnich i małych firm. Są tylko mikro i wielkie czyli bardzo złe proporcje. Dlatego rynek pracy jest fatalny.

 2. w tym celu m.in przywrócić targi pogranicza ale to trzeba byłoby halę za Wartą zrobić albo wykorzystać tą wielką niebieską.

 3. @Zdicho: w celu sprzedaży niewolników, przecież za takich się uważacie, ups wstaliście z kolan i butą walicie w mur, który sami budujecie, nie pracujcie u „wyzyskiwaczy”, nie odprowadzajcie podatków, zajmijcie się tym co umiecie, a umiecie narzekać i brać „darmowe”.

 4. do wyznawców PiS, i członków tej partii
  dziś miesięcznica bodajże 90

  „Modlicie się pod krzyżem, wzywacie Pana Boga, ale – o, naiwności – czy uderzycie się w piersi? Czy powiecie: „Myliliśmy się!”? Dawaliśmy fałszywe świadectwo przeciw bliźnim naszym! Oskarżaliśmy bez podstaw. Nie, nic nie powiecie.”

 5. Moderuje sie jak jutro zatwierdza to pojawi sie a jak nie to nie.

  Nikt nie chce robic u dziada 6dni w tygodniu co cie okrada nie wyplacajac 6 dnia. Durnego szuka.

Dodaj komentarz