Polityczne podsumowanie tygodnia

13:21

9 września 2017

Iwona Krawczyk

Gośćmi D. Rutkowskiego byli: J. Porwich (Kukiz;15), J.Wierchowicz (Nowoczesna), M.Surmacz (PiS), M.Marcinkiewicz (PO)

15 myśli na temat “Polityczne podsumowanie tygodnia”

 1. Panie Marcinkiewicz i Wierchowicz ile pieniędzy Urząd Miasta w Zielonej Górze przeznaczył na budowę bazy Lotniczego Pogotowia w Przylepie a ile Urząd Miasta w Gorzowie? Panie Marcinkiewicz czy Urząd Miata w ZG też ma dofinansowywać PET, który ma być w ZG czy ma on być sfinansowany w całości przez Urząd Marszałkowski ? Panie Wierchowicz i Marcinkiewicz skoro w województwie może być zakontraktowne przez NFZ jedno urządzenie PET to czy nie lepiej w całości sfinansować inwestycję w Gorzowie Wlkp. ze środków Urzędu Marszałkowskiego ?

 2. Jak zwykle, marszałek z poparciem PO wymusza płacenie za swoje inwestycje w Gorzowie. Niech Wierchowicz z Marcinkiewiczem najpierw policzą i głośno powiedzą. Ile milionów Polakowa zostawia w Zielonej Górze ?

 3. Mam nadzieję że obaj panowie znikną z sejmiku województwa i rady miasta po najbliższych wyborachbonic miasto z ich działalności nie ma

 4. Kto w ogóle głosował na takich ludzi jak ci dwaj? Teraz niech się wstydzą za nich.

 5. Można powiedzieć, że jacy wyborcy, tacy radni, jednak wykształconych mieszkańców miasta musi szokować, że takich przedstawicieli wybiera tłuszcza. Nic, tylko kombinują jak wyciągnąć miejską kasę, by ulżyć marszałkowi finansującemu przedsięwzięcia w Zielonej Górze, a słuchaczom owijają makaron na uszy, by ich przekonać, że jest odwrotnie niż jest. Bawi krytyka PiS, że rząd od razu zrobił wielką reformę szkolnictwa, zamiast cztery lata myśleć nad małą reformą, tak jak cztery lata myślał Buzek. Bawi krytyka pomysłu realizacji elektryfikacji kolei, gdyż 30 lat się o tym mówiło i można by na koszt podatnika następne 30 lat o tym mówić. Gorzowianie, dajcie sobie trochę czasu, bo warto, i zastanówcie się, kogo wy wybieracie.

 6. Panie Wierchowicz, jak to możliwe, że jest pan członkiem rady nadzorczej szpitala i pan nie wie co to za szpital? Mówi pan, że to jest szpital „publiczny” (26:07), a przecież jest to szpital niepubliczny. Rząd Platformy Obywatelskiej i Marszałek Województwa przekształcili szpital publiczny w spółkę z o.o. Nie słyszał pan o tym? Dla prawnika powinna to być diametralna różnica. Szpital publiczny jest w Zielonej Górze. Może o tamten pan dba i stąd to przejęzyczenie?

 7. No dobrze sulęcinku.Wybierzemy kolegę milicjanta.Pasi?A teraz spadaj bo strasznie śmierdzisz………

 8. Panie Marcinkiewicz, opowiada pan banialuki, że zarobione pieniądze wychodzą ze służby zdrowia, gdy właścicielem spółki jest osoba prywatna, a zostają w służbie zdrowia, gdy właścicielem spółki jest marszałek województwa (33:40). Bądź pan trochę myślicielem. Jest akurat odwrotnie. Spółka osoby prywatnej za zarobione pieniądze kupiła urządzenie PET, a więc zostały one w służbie zdrowia. Spółka marszałka województwa nie ma pieniędzy na kupno urządzenia PET, a więc zarobione pieniądze gdzieś jej wyszły.

 9. Panie Rutkowski, goście opowiadają panu, że za publiczne 6 milionów pieniędzy podatnika trzeba kupić urządzenie jednej spółce z o.o., by ta spółka za pół roku mogła wygrać przetarg z drugą spółką z o.o., która takie urządzenie musiała kupić za własne pieniądze, a więc w cenę usługi musi wkalkulować jego zakup. Dlaczego pan nie zapytał, jak to się ma do równego traktowania podmiotów gospodarczych? Czy nie grożą za to procesy sądowe?

 10. mam nadzieję na proces bonka przed wolfgangowym trybunałem konstytucyjnym i bilbordy z kaczyjadem

 11. nicelus

  28 lat, mężczyzna
  Sulęcin, lubuskie

  Wzrost: 185
  Budowa ciała: szczupła
  Stan cywilny: kawaler
  Wykształcenie: wyższe
  Zawód: pracownik biurowy / urzędnik
  Znak zodiaku: bliźnięta
  Kolor włosów: ciemne kasztanowe
  Kolor oczu: brązowe
  Języki: polski

  strona: sympatia.onet.pl/nicelus,user.html

 12. Bul Bredzisław znowu wymiata!

  – Był Pan na pogrzebie Głowackiego.
  – Byłem i było mi miło…

 13. bonk/nicelus wyrzucą cię z urzędu w Sulęcinie jak odkryją, że bredzisz w godzinach pracy

 14. Panie Marcinkiewicz, szanowni radni, mieszkańcy Gorzowa. Pytanie na inteligencje:

  Są dwie spółki z o.o. Obie świadczą usługi z zakresu służby zdrowia. Obie zarabiają niemałe pieniądze na usługach z zakresu służby zdrowia. Jedna z nich kupuje za te pieniądze już w 2013 roku warte miliony urządzenie PET by poszerzyć w mieście wachlarz usług z zakresu służby zdrowia. Druga z nich, mimo upływu czterech lat, nadal nie ma pieniędzy na zakup takiego urządzenia.

  W której spółce pieniądze „wyszły ze służby zdrowia”?

Dodaj komentarz