Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Połączenie miasta i gminy

Autor:  Kategoria: Bez kategorii Tagi: , , , , , Komentarze: 8
O autorze

Dziennikarz, prowadzący programy publicystyczne w Radiu Zielona Góra p.kobus@rzg.pl

Czy połączenie miasta i gminy Zielona Góra do 2015 roku jest możliwe? Kto jest przeciw, kto za i jakie są argumenty? Sporo pytań i szansa na wyjaśnienie wielu problemów związanych z procesem integracji dwóch jednostek samorządu terytorialnego.

Dziś w Zielonej Górze (początek o godz. 16.00 na UZ) duże spotkanie z radnymi miasta i gminy, urzędnikami i zainteresowanymi, które rozpoczyna proces przekonania nieprzekonanych do połączenia.

W Radiu Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów ze swojego popołudniowego wystąpienia. Jak mówił, najpierw winni usłyszeć je najbardziej zainteresowani, a więc uczestnicy spotkania. Dodał jednak, że czas skończyć tylko rozmowy, a zacząć działać.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Perspektywa połączenia w 2 - 3 lata wg Kubickiego jest wciąż realna.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Do tematu łączenia miasta i gminy wracamy również w "Miejskich Sprawach" na antenie Radia Zielona Góra już o 17.30.

 

O autorze

Dziennikarz, prowadzący programy publicystyczne w Radiu Zielona Góra p.kobus@rzg.pl

Ilość komentarzy: 8
 1. Data: 10 października 2012 15:17
  Autor: fere

  ile to mozna ciagnac ? przylaczyc i tyle, korzysc dla wszystkich.

 2. Data: 10 października 2012 16:46
  Autor: fd

  Tak Trzymać-- Oby jak najszybciej !!!!!!!!!!!!!!!

 3. Data: 10 października 2012 18:57
  Autor: Do fd

  Rozumię,że jesteś za najszybszą likwidacją szkół,przedszkoli,świetlic w gminie?

 4. Data: 10 października 2012 19:54
  Autor: do do fd

  w mieście będzie łatwiejszy dostęp do nauczycieli uczących poprawności języka polskiego

 5. Data: 10 października 2012 20:53
  Autor: ...

  gadał dziad do obrazu, a obraz ......

 6. Data: 10 października 2012 21:12
  Autor: Łukaszek

  Ale jesteście śmieszni co na tym skorzystają mieszkańcy gminy. Większość miejscowości gminnych, które zostaną włączone poza Nowym Kisielinem (gdzie powstaje park technologiczny) to miejscowości sypialne z 99% udziałem domków jednorodzinnych. Podatki za nieruchomości dla ich właścicieli skoczą co najmniej trzykrotnie a w zamian otrzymają oni status mieszkańców Zielonej Góry (której mieszkańcami już de facto już są bo większość pracuje i uczy się w ZG) tym samym Autobusy będą do nich jeździć po mieście (tańsze bilety) no i uzyskają możliwość wyboru prezydenta miasta w całej reszcie zostaną olani przez miasto.

 7. Data: 10 października 2012 22:19
  Autor: kukułka

  „...w zamian otrzymają oni status mieszkańców Zielonej Góry (której mieszkańcami już de facto już są bo większość pracuje i uczy się w ZG)...” Kukułka. Pasożyt lęgowy (jedyny w Europie Środkowej) podrzucający jaja do cudzych gniazd. Jednak nie każda niechciana adopcja kończy się udanym wychowaniem kukułczego pisklęcia. Wynika to ze zbyt dużych różnic w zapotrzebowaniu pokarmowym obu gatunków. Czasem nie wystarczy nawet umieszczenie jaja we właściwym gnieździe. Inną obroną przed oszustwem kukułki jest bowiem rozpoznanie różnic pomiędzy jajami. W takim przypadku wyrzucają niechciane jajo.

 8. Data: 10 października 2012 22:41
  Autor: ZG

  Jeśli się połączy to ja będę jadł fotel:) Już widzę jak się łączy na pewno mieszkańcy będą przeciwni połączeniu gminy z miastem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*