Jan Kaczanowski

09:44

7 grudnia 2017

Iwona Krawczyk

Z wiceprzewodniczącym Rady Miasta z Gorzów Plus rozmawia B. Sadowski

32 myśli na temat “Jan Kaczanowski”

 1. jak to wiele wysiłku trzeba, żeby tak wiele mówiąc nic właściwie nie powiedzieć. Troska i rozważny namysł, banał goni banał

 2. To przykład jak można lać wodę i nic z tego nie wynika, a syn posadkę w radzie nadzorczej przytulił-wszystko dla naszego miasta, obłudnik.

 3. Zauważyłem, że gdy tylko padnie nazwisko Surmacz, to zaraz pojawiają się do znudzenia wpisy, że kradł prąd, choć wiadomo że to nieprawda, gdyż Surmacz prądu nie kradł. Natomiast przy nazwisku Kaczanowski brakuje wpisów o jeżdżeniu po alkoholu, pomimo, że byłaby to przecież prawda. Pozwala mi to domniemywać, która opcja polityczna zamieszcza kłamliwe wpisy przy nazwisku Surmacz.

 4. Wygodne obrzucić błotem osobę nie znając jej i nie wiedząc ile wysiłku poświęca na rzecz gorzowian. Pan Kaczanowski należy do osób, które żyją problemem naszego miasta i przede wszystkim ich mieszkańców. Nikomu nie odmawia pomocy. Samorządowiec z ogromnym doświadczeniem, uczciwy, obiektywny i wyważony w swoich opiniach. Więcej takich osób.

 5. Wypominać komuś wiek jest nie tylko nieeleganckie, ale wręcz głupie. Radny Kaczanowski jest wyrazisty i przez to dla wielu nie do zaakceptowania. Zawsze był lewicowy, więc naturalnie komuch. A przecież wierność wyznawanym poglądom to nie wada, ale wręcz przeciwnie. Poza tym jest wyjątkowo skuteczny w swych działaniach więc ludzie wiedzą do kogo się udać ze swymi problemami. W gorzowskiej radzie jest miejsce nie tylko dla młodych entuzjastów, ale i dla doświadczonych realistów.

 6. @gorzowianin, lewica żyje z rozwiązywania problemów, które sama stworzyła.

 7. Fanty16, wierność wyznawanym poglądom to nie wada, ale jeżeli nie są to poglądy lewicowe. Dla uczciwych ludzi lewica, to kłamcy i mordercy. Lewica wymordowała przecież wiele milionów ludzi na świecie. Popieranie lewicy, to branie moralnej odpowiedzialności za te morderstwa na siebie.

 8. „Z Markiem Surmaczem nie udało nam się skontaktować. Ma wyłączony telefon.”

 9. „usunął Surmacza z policji za polityczne zaangażowanie w prezydencką kampanię wyborczą Hanny Gronkiewicz-Waltz.”
  ————————————————————————————–
  komunista?

 10. Znam Pana Jana i przyznam, że takiego poweru jak ona ma to nie jeden młodzieniaszek może mu pozazdrość.
  Nicelus, pojęcia lewica i prawica dawno utraciły swoje pierwotne znaczenia. Dzisiaj np. PiS – uznawane za prawicę – jest bardziej lewicowe niż SLD – uznawane za lewicę. Nie możesz tak generalizować, bo wpadasz w zwykły populizm. Dla mnie nie ważne są szyldy partyjne, a konkretny człowiek. Bo dobrych jak i złych ludzi znajdziesz wszędzie – w każdej partii, grupie społecznej, zawodowej itd. Teza, że każdy człowiek o lewicowych poglądach jest zły, jest tak samo fałszywa jak teza, że np. każdy ksiądz jest dobry (bo znamy przecież historie księży pedofilów, złodziei, itp.).

 11. Pis jest tak fantastyczny, że żeby im bojler nie pękł musieli odwołać kanarkową premier

 12. Jarosław Kaczyński potrafił podać się do dymisji, Beata Szydło potrafi podać się do dymisji. To się nazywa klasa. Donald Tusk by nie potrafił podać się do dymisji. Grzegorz Möch­te­gernpremier Schetyna by też nie potrafił podać się do dymisji. To się nazywa brak klasy. Redaktor Potocki nadał wspaniały przydomek Schetynie: „Möch­te­gernpremier”. Jestem pozytywnie zaskoczony, że ktoś w Polsce zna tak dobrze język niemiecki z jego niuansami mowy potocznej, aby wymyślić taki pięknie pasujący przydomek. A więc Grzegorz Möch­te­gernpremier Schetyna by nie ustąpił:
  https://www.youtube.com/watch?v=J99zfCp4CHk

 13. @Wyważony – „Nicelus, pojęcia lewica i prawica dawno utraciły swoje pierwotne znaczenia.”

  Dla bezmózgowców może tak, ale nie dla mnie. Owszem socjalizm Stalina wygrał wojnę z socjalizmem Hitlera i wmówił światu kłamstwo, że socjalistyczna partia robotników w Niemczech była partą prawicową, ale przecież dla każdego samodzielnie myślącego człowieka musi to być oczywiste kłamstwo. Lewica przyniosła światu miliony trupów, głód i biedę. Natomiast prawica przyniosła najlepsze na świecie (zdaniem np. pani minister Fedak) ubezpieczenia społeczne, które wprowadził Otto von Bismarck w czasie kiedy wszystkie lewicowe partie były zakazane, a każda lewicowa działalność surowo karana. Prawicowa partia w Niemczech po wojnie zaprowadziła „socjalną gospodarkę rynkową”, co skutkowało cudem gospodarczym. „Socjalizm i konserwatywny egalitaryzm to nie to samo”: http://niezalezna.pl/210027-socjalizm-i-konserwatywny-egalitaryzm-to-nie-to-samo

 14. Uczciwi ludzie mają w pozbawionych lustracji sądach przegrane:
  http://www.zachod.pl/radio-zachod/gosc-radia-zachod/stanislawa-formanowicz-2/

  W Niemczech wyrzucono wszystkich sędziów komunistycznych z NRD na zbity pysk, zatrudniono młodych zdolnych wykształconych prawników i jest teraz sprawiedliwie. Miałem doczynienia z polskim i z niemieckim sądem, to mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że różnica jest kolosalna. Niemiecki sąd wydaje wyrok w imieniu Narodu i wyrok jest sprawiedliwy. Polski sąd wydaje wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej i wyrok jest skrajnie niesprawiedliwy. Jest korzystny wyłącznie dla przestępców. Wiele osób w Polsce mi opowiadało o swoich podobnych doświadczeniach, pani Stanisława Fórmanowicz też tego doświadcza, a więc nie jestem wyjątkiem.

 15. @nicelus: „Ma wyłączony telefon.”

  Może z zomowcami, którzy kradną prąd i winę na niego zrzucają nie chce rozmawiać? Jeżeli ktoś kradnie innym nicka, to i prąd też kradł. Dla mnie oczywiste, kto jest złodziejem, a kto uczciwym.
  A polskie sądy, to ja znam.

 16. Polskie sądy wydają wyrok w oparciu o doświadczenie własne sędziów, a więc nie w oparciu o prawo i fakty. Jeżeli więc sędzia jest złodziejem, to innego złodzieja uniewinni, a okradzionego obciąży kosztami. Tak to wygląda niestety. Uczciwy człowiek w Polsce ma w sądzie przegrane.
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5317-jak-okrasc-sad-13-grudnia-rusza-proces-najwazniejszego-sedziego-w-krakowie-oskarzonego-o-przyjecie-ponad-376-tys-zl-lapowek

 17. Picer starej daty,chodzi i ględzi żeby nikomu nie nadepnąć na odcisk.Co on załatwił dla miasta? Jak był Tadek to podlizywał się Tadkowi tak jak teraz Wójtowi.
  Człowieku miej trochę honoru i idź na emeryturę, a po śmierci ufundujemi Ci ulicę Twojego imienia.

 18. Panie Janku,
  niech Pan się nie przejmuje tymi idiotycznymi wpisami nieudaczników, którzy poza krytykanctwem nic nie potrafią. Niech Pan – za słowami ś.p. Wojciecha Młynarskiego – robi swoje. Bo mało jest takich ludzi jak Pan, którzy autentycznie angażują się w sprawy zwykłych ludzi. Obserwuję Pana działalność i przykłady Pan aktywności mógłbym wymienić wiele. Ale przytoczę tylko niedawne Pana wsparcie lokalnej społeczności na os. Górczyn, która przeciwna była budowie kolejnej stacji paliw. Byłem na tym spotkaniu i wiem, że to właśnie z Pańskiej inicjatywy był też Zastępca Prezydenta. BRAWO !!! Jest Pan mega skuteczny i takich radnych nam potrzeba. Nie wyobrażam sobie, żeby Pan nie kandydował w przyszły roku. Jak będzie Pan startował z „górczyna” to ma Pan mój głos.

 19. Jeden z aktywniejszych radnych w naszej radzie, taka jest prawda.

 20. Niech Pan się nie przejmuje i nie patrzy na nic i robi swoje. Gdyby nie Pan wiele spraw dalej by stało w miejscu.

 21. Panie Janku to Pana widać na osiedlach szkołach stadionach pomagajacego jeśli jest taka możliwość
  Musi Pan wystartować ponownie pan nie jest po to jak co nie którzy, wszedł jeden z drugim pod pseudonimem nieporozumienie podam przykład radny A……… załatwił stadion i dostał kopa to nie są ludzie którzy patrza na dobro całego społeczeństwa 100lat panie Janie

 22. Panie Janku dziękuję w swoim imieniu i myślę że pozostałych osób za pomoc w przeforsowaniu sprawy stacji paliw. Zawsze można liczyć na pomoc z Pana strony. Nie warto słuchać obraźliwych opini bo jak świat światem zawsze będą Ci co tylko narzekają ale nic od siebie nie dają.
  Pozdrawiam i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
  Ewa mieszkanka Górczyna.

 23. „W Niemczech wyrzucono wszystkich sędziów komunistycznych z NRD na zbity pysk””
  A u nas komunistyczny prokurator Piotrowicz ustala nowe komunistyczno-pisowskie prawo.Rozumiesz różnicę ?Ubecja przy korycie w RP.Paradoksalnie pięcioletni doradca Pana Premiera Tuska zostaje Premierem Marionetek.

 24. „Z”, mam wrażenie, że Ty z kolei jesteś takim samym zrzędą, jak 60% społeczeństwa, które nie chodzi na wybory, ale chętnie na wszystko i na wszystkich narzeka; które samo nie podejmie żadnej aktywności społecznej, politycznej, czy jakiejkolwiek innej, ale z łatwością (zwłaszcza anonimowo w internecie) oceniają tych, którzy taką aktywność podejmują i z mniejszym lub większym skutkiem, chcą coś dla tego miasta zrobić; którzy oprócz ogólników, populistycznych haseł i niestety najczęściej prymitywnych obelg, nie potrafią sklecić choćby jednego merytorycznego argumentu na swoją negatywną opinię o kimś lub o czymś.

Dodaj komentarz