Marek Surmacz

09:46

19 maja 2017

Marcin Sasim

Z komendantem OHP i wiceszefem lubuskiego sejmiku z PiS rozmawiał B. Sadowski

12 myśli na temat “Marek Surmacz”

 1. jak tam panie Surmacz wybory we Francji – trafił pan kulą w płot?

 2. A co to jest to HP czy OHP?Kiedy to powstało i po co? 😉

 3. lXpoint- oni sami nie wiedza po co jest ta organizacja .ja tez nie wiem , ale wiemy dlaczego ten pan Surmacz został jej „naczalnikiem” no bo tak wygląda wdzięczność za podawanie do pociągu jedzonka tzw. wieś mackow

 4. Panie Surmacz z całym szacunkiem , ale skąd u Pana taki CZERWONY nos ??. Czekam na odpowiedzi .

 5. Zawsze nos mi się „wybarwia” jeśli w pobliżu pojawia się czynnik alergizujący, czyli czerwoni. A że w naszym otoczeniu jest ciagle ich wielu, szczególnie w Gorzowie, to jakoś muszę sobie z tym radzić 😉

 6. ” A że w naszym otoczeniu jest ciagle ich wielu, szczególnie w Gorzowie, to jakoś muszę sobie z tym radzić” —-Wie Pan co?Ma pan rację .Tylu co w PiS-nie ma nigdzie.Brawo za odwagę.Jestem na prawdę pod dużym wrażeniem.

 7. A czemu pan nie reaguje co ostrouch odstawia w szpitalu to jest baza dla PO Mysle sobie że wy wszyscy po jednych pieniadzach

 8. Czy to nie ten gość, co miał zarzuty o kradzież prądu? Kradną: czerwoni, zieloni i czarni.

 9. Człowkowie PZPR w PiS

  Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – oskarżony o spowodowanie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia. Członek PZPR od 1986 r.

  Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 – 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

  Ewa Junczyk-Ziomecka -podsekretarz stanu (2006–2008) i następnie (do 2010) sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Działała na rzecz Muzeum Historii Żydów Polskich, pełniła funkcję dyrektora do spraw rozwoju oraz wicedyrektora tej powstającej placówki.
  Członek Stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”, Stowarzyszenia „Żydowski Instytut Historyczny”

  Stefan Meller -Pochodził ze spolonizowanej rodziny żydowskiej z Ustrzyk Dolnych, był synem Adama Mellera, działacza komunistycznego.
  Podczas studiów działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1965 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1966–1968 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, z którego został usunięty po wydarzeniach marcowych. Wydalono go wówczas również z PZPR.
  Jeden z jego synów, Marcin Meller, działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, a następnie został dziennikarzem (m.in. „Polityki”), redaktorem naczelnympolskiego wydania „Playboya” i prezenterem programu Dzień Dobry TVN.

  Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR, a następnie i Unii Pracy.

  Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD.

  Marek Grabowski – wiceminister zdrowia (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

  Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

  Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych.

  Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach `Mieczysław’ i `Przemek’. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW `Mieczysław’ pod numerem 54803.

  Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Był organizatorem kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego – został wtedy szefem słynnego autobusu `Kwach’. Po udanej kampanii Socha przez dwa lata pracował w pałacu prezydenckim.

  Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki.

  Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP – w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas’, klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie’ (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

  Krzysztof Śniegocki, Sędzia Trybunału Stanu IV RP wybrany jako kandydat PiS
  i LPR. W latach 80. jako radca ministerstwa rolnictwa aktywnie występował w
  sądzie pracy przeciwko wyrzuconemu z pracy za działalność związkową działaczowi
  `Solidarności’.

  Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- członek PZPR do końca (1990). W latach1987-1990 był zastępcą szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jeleniej Górze ds. polityczno wychowawczych, był klasycznym oficerem politycznym, krzewiącym socjalizm wśród milicjantów i sprawdzającym czy nie chodzą do kościoła lub nie mają kumpli w opozycji.

  Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. Wtedy kiedy wszyscy przyzwoici ludzie wybory bojkotowali. Był jednym z tych ludzi którzy tworzyli ówczesny PRL i ochoczo opluwał na uczelni solidarnościowy NZS.

  Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. Żeby było ciekawiej – od 31.12.2005 jest wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska i nie ma tu żadnego konfliktu interesów lub niejasności.

  Henryk Biegalski, nominowany i odwołany z funkcji szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, od 1969 r. do końca lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.

  Jerzy Bahr, 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie – w latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie (sekretarz ds. prasowych). Do stanu wojennego był członkiem PZPR. Za prezydentury Kwaśniewskiego był po Siwcu (od marca 2005) szefem BBN i członkiem RBN.

  Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in.`Sztandaru Młodych’ i `Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

  Stanisław Podlewski, mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

  Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

  Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK z nadania PiS – były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku `Fakty’ i zastępcą redaktora naczelnego tej gazety od 1979 roku, przez stan wojenny, aż do upadku komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Używając pseudonimu Tomasz Hellen pisał m.in. peany na temat WRON, a w tekście `Jaka może być partia’ nawoływał do odrodzenia w PZPR `ducha leninowskich zasad’.

  Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 14.12.2006 zrezygnował z kandydowania z „powodów rodzinnych”.

  Ryszard Bender także członek PRON i poseł na Sejm PRL. Vice-prezes PZKS, które oficjalnie poparło wprowadzenie stanu wojennego w 1981.Obecnie senator LPR. W wyborach 2007 r. startuje z list PiS.

  Zbigniew Religa (PZPR)

  Irena Okrągła, powołana 01.12.2005 przez ministra Ziobro na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego. W 1985 r., pełniąc funkcję wiceszefowej Prokuratury Rejonowej w Sopocie, podjęła decyzję o aresztowaniu Jarosława Malca, działacza opozycji, zatrzymanego przez milicję w czasie rozlepiania plakatów nawołujących do bojkotu wyborów do Sejmu.
  […14 lipca 2006 r. Irena Okrągła podała się do dymisji, stało się to po tym, jak w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” prokurator przyznała, że w 1985 r., pełniąc funkcję wiceszefowej Prokuratury Rejonowej w Sopocie, wydała decyzję o aresztowaniu rozlepiającego plakaty opozycjonisty. Wcześniej, jeszcze przed powołaniem jej na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego, Irena Okrągła zapewniała, że nie prowadziła śledztw przeciwko opozycji…]

  Andrzej Kryszyński – pracownik ratusza kierowanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rekomendowany przez Andrzeja Urbańskiego – szefa kancelarii prezydenta RP i prezesa TVP z ramienia PiS, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA.

 10. zapomnialeś o milicjantach oni musieli być czerwoni bo przecież nie byli granatowi ino stalowi
  zapomniałeś o Piotrowiczu – prokurator
  zapomniałeś o Misiewiczu – protegowany Antka Wojennego na czas Pokoju
  zapomniałeś o Kryże – a taki skompromitowany sędzia
  zapomniałeś o wielu ich w tych suwerennych szeregach
  zapomniałeś o bonku
  zapomniałeś o OHP – toż to na wskroś z tamtych czasów i nie pomoże fotka z księdzem
  zapomniałeś o odrodzeniu idei z czerwonych czasów serwowanych suwerenowi przez partię władzy
  i wiele wiele innych

 11. O nikim isiu nie zapomnieliśmy my nawet wiem kim byli ci z Gorzowa.wszyscy

 12. Mam prośbę bo obecnych ubeków.
  _proszę nie wycinać liter i nie zniekształcać celowo słów żebym ja je poprawiał.zbyt prymitywne. nie ze mną nie ta klasa

Dodaj komentarz