Pamiątki związane z pontyfikatem Jana Pawła II

19:57

1 września 2017

Agnieszka Dobosiewicz

Dziennikarka gorzowskiej redakcji Radia Zachód i Radia Gorzów. Tel. 95 7204 791.

Monety, medale, znaczki i widokówki z wizerunkiem Jana Pawła II można oglądać na wystawie w gmachu gorzowskiej biblioteki.

Zbiory są własnością Tadeusza Horbacza ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Zbiory związane z pontyfikatem papieża Jana Pawła II znajdują się w kilku gablotach. Wzbudzają zainteresowanie i podziw.

Wystawę „Pontyfikat Jana Pawła II w numizmatyce” można oglądać na parterze biblioteki imienia Herberta. Ekspozycja będzie dostępna do 14 września.

 

3 myśli na temat “Pamiątki związane z pontyfikatem Jana Pawła II”

  1. W testamencie Jan Paweł II prosił a wręcz nakazał, aby rzeczy codziennego użytku rozdać wedle uznania, a jego notatki osobiste spalić. Sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz postanowił sprzedać zapiski w postaci publikacji. Osobiste zapiski Jana Pawła II ukazały się jako sprzedajna książka.Wstyd.

  2. Ty oczywiście wiesz najlepiej, lepiej nawet od najbliższego współpracownika Św. Jana Pawła II, które notatki były osobiste. Jeżeli powołujesz się na testament, warto byłoby go przeczytać w całości.
    „Papież dodał m.in. zdanie: „Proszę, ażeby nad tymi sprawami czuwał ks. Stanisław”, jakby w ten sposób udzielał pozwolenia, by ks. Stanisław rozeznał, co ostatecznie należy z tymi notatkami zrobić”.
    Sam kard. Dziwisz poinformował, że notatki osobiste, które należało spalić – zostały spalone.

  3. bonk ośle.a gdzie ty te nowości pisowskie wyczytałeś?żywy trupie.

Dodaj komentarz