Liam Gallagher – Greedy Soul

13:53

9 października 2017

Redakcja Radia Gorzów

W tym tygodniu na samym szczycie Playlisty w RG 95,6 FM Liam Gallagher.

Najczęściej odtwarzany przez nas utwór, to kolejna propozycja z płyty „As You Were”, kompozycja „Greedy Soul” (Chciwa Dusza). Doskonałe brzmienie gitary z rytmiczną perkusją – to właśnie, proponujemy Wam codziennie od samego rana (zaczynając o 6:45 co 3h). 
 
Liam Gallagher (rocznik 1972) w latach 1991-2009 był członkiem zespołu Oasis. Brat gitarzysty i głównego kompozytora z Oasis – Noela.
Oprócz śpiewania, skomponował kilka piosenek dla zespołu Oasis. Jedną z bardziej znanych jest „Songbird”, którą napisał dla swojej partnerki, Nicole Appleton. 
Znany jest z kontrowersyjnego zachowania i skłonności do alkoholu oraz agresji. Uznawany za jedną z ikon Brit Popu.
W 1997 roku poślubił brytyjską aktorkę Patsy Kensit (aktorka i wokalistka z Eighth Wonder), z którą ma syna Lennona. Gallagher rozwiódł się z aktorką w 2000 r. 
W trakcie małżeństwa z Kensit, w 1998 roku zdradził ją z Lisą Moorish, która urodziła mu następnie córkę, Molly. Krótko po rozwodzie, Liam związał się z Nicole Appleton z zespołu All Saints
Piosenkarka w 2001 roku urodziła trzecie dziecko Liama, chłopca o imieniu Gene.
Sami przyznajcie – niezły „Koleś”.
Głos Gallaghera często bywa porównywany do głosu Johnna Lennona. Krytycy muzyczni kilkakrotnie uznali Liama za jeden z najlepszych brytyjskich wokali. 
Noel często podkreślał, że pisząc dla brata, powtarza w tekstach konkretne słowa, ze względu na charakterystyczny sposób, w jaki Liam je śpiewa.
Słuchajmy więc razem, tego Łobuziaka o niesamowitym głosie…

Dodaj komentarz