Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej chce zmienić oblicze miasta

Autor:  Kategoria: Hotnews, Wiadomości Radia Gorzów Komentarze: 8
O autorze

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.fm

Stanisław Nowak, Zenon Michałowski, Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Bogusław Dziekański, Marek Rusakiewicz czy Krystyna Prońko to tylko niektóre osoby, które tworzyć będą struktury Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej. Dziś odbyło się spotkanie założycielskie nowej organizacji, która chce wpływać na rozwój miasta i stać na straży jego interesów. Prezesem stowarzyszenia został Ireneusz Madej, który podkreślał, że jedną z najważniejszych cech organizacji jest apolityczność.

Link do pliku: MP3

- Gorzów potrzebuje jak najszybciej radykalnych zmian w zakresie zarządzania - uważa sekretarz stowarzyszenia, architekt Jerzy Kaszyca.

Link do pliku: MP3

Autorytetem moralnym stowarzyszenia jest ksiądz prałat Witold Andrzejewski.

Link do pliku: MP3

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej liczy w tej chwili 24 członków, ale jak dodaje Ireneusz Madej, chęć przystąpienia do organizacji zadeklarowało kolejnych 20 osób.

O autorze

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.fm

Ilość komentarzy: 8
 1. Data: 13 marca 2014 19:47
  Autor: szejk

  Fajne towarzystwo .Tylko co oni mogą zdziałać?

 2. Data: 13 marca 2014 20:32
  Autor: Tadeusz Jędrzejczykus - pospolitus - idiotus

  Hehe , przynajmniej w stowarzyszeniu kasy nie braknie - członkowie nie należą do najbiedniejszych ! :-)

 3. Data: 13 marca 2014 20:35
  Autor: sienieda

  Madej hehe albo Michałowski.... ale ekipa jumoli

 4. Data: 13 marca 2014 21:55
  Autor: leon z poczty

  STANISŁAW NOWAK W 1955 przystąpił do PZPR. Ukończył socjologię w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, następnie pracował w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Rzepinie oraz aparacie młodzieżowym i partyjnym w Żarach i Międzyrzeczu. Był redaktorem pisma "Życie Partii". W 1975 uzyskał nominację na pierwszego w historii wojewodę gorzowskiego, urząd pełnił przez trzynaście lat – w 1988 zastąpił go Krzysztof Zaręba z SD. Odznaczony Medalem 30-lecia Polski Ludowej i Medalem 40-lecia Polski Ludowej. MADEJ IRENEUSZ - WICEWOJEWODA Z PiS. KS. Andrzejewski skompromitowany promotor Kazimierza Marcinkiewicza. I tak PRL zatoczył koło z udziałęm kościoła. Pożal się boże towarzystwo. Rozczarujecie się wynikiem i nawet sondaże Rusakiewicza wam nie pomogą.

 5. Data: 14 marca 2014 08:01
  Autor: Ewa

  W zyciu nie wyszlo, ale do koryta im spieszno? Wybory za pasem...

 6. Data: 14 marca 2014 12:03
  Autor: obserwator cudów nad Wartą

  Jak widać rośnie liczba tych co zauważyli, że w jędrzęjczakowy Gorzów nie ma perspektyw, mało tego oni się jednoczą...

 7. Data: 17 marca 2014 13:53
  Autor: nowak

  Kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji, już widzę wkład w rozwój miasta. Wybory się zbliżają więc trzeba zaplecze budować aby do koryta się dopaść. Gorzowianie już się cieszą z nowego stowarzyszenia co widać w wyniku dzisiejszej sondy

 8. Data: 17 marca 2014 15:17
  Autor: kubuś

  pytania nasuwają się same - o to, kogo bardziej kompromituje udział w tej inicjatywie, duchownego? p. Madeja bo w towarzystwie archeo-polityków, a może pierwszym pytaniem powinno być - co jest spoiwem tego towarzystwa? Walka o władzę jest pierwszym celem partii politycznych - znanych i odpowiedzialnych. To coś nie jest ani partią, nie obwieściło celów choć wydają się jasne - polityczne, walka o władzę, jednak z tą różnicą że bez konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*