Już wiadomo, kto pokieruje Filharmonią Gorzowską i Miejskim Centrum Kultury

14:39

17 lutego 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Mariusz Wróbel nowym dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej i Hanna Błauciak – nową dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Prezydent Jacek Wójcicki zaakceptował te dwie kandydatury, zarekomendowane przez komisje konkursowe. Mariusz Wróbel w konkursie o fotel dyrektora Filharmonii pokonał czterech kandydatów. Pochodzi z Bytomia, ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami kultury, był między innymi dyrektorem Bytomskiego Centrum Kultury, szefem Instytucji Filmowej Silesia Film w Katowicach oraz kierownikiem projektu w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Ponadto jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach, jest również przewodniczącym rady Fundacji Kino Gloria.

Natomiast MCK-iem do końca tego roku będzie zarządzała Hanna Błauciak, startująca w konkursie, chociaż formalnie ten nie został rozstrzygnięty. Hanna Błauciak nie ma doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu jednostki budżetowej, dlatego prezydent zdecydował się nawiązać współpracę w trybie próbnym. Podczas przesłuchań komisja konkursowa zwróciła uwagę na diagnozę, którą przygotowała Hanna Błauciak. Mówi wiceprezydent Radosław Sujak.


Jeśli współpraca nowej dyrektor MCK z magistratem będzie przebiegała poprawnie, prezydent zadeklarował, że umowa zostanie z nią przedłużona bez ponownej procedury konkursowej.

15 myśli na temat “Już wiadomo, kto pokieruje Filharmonią Gorzowską i Miejskim Centrum Kultury”

 1. a może słówkiem coś która kandydatura została odrzucona i dlaczego? na szefa mck

 2. Nie tak szybko. Do powołania dyrektora jednostki kultury potrzebna jest ZGODA Ministra Kultury. A jest bardzo wątpliwe, czy p.Gliński poprze partyjnego kandydata platwormy obywatelskiej i wywodzącego się z niej p.Psujaka. Faktem jest bowiem nie tylko, że kandydat platwormy obtwatelskiej PRZEGRAŁ W KONKURSIE z p.Chodarcewicz, oraz, ze nie ma żadnego doświadczenia nie tylko w zarzadzaniu, ale i nawet w pracy w instytucjach artystycznych.. Liczymy na Pana Panie Ministrze!!!

 3. A dlaczego sie nie pisze kto naprawde legalnie i praworzadnie wygrał konkurs??? Bo p.Adriana Choradcewicz wygrała. I dlaczego wobec tego nie ona ma byc dyrektorem??? Kolejna PO-wska układanka PS.Ujaka???

 4. Ada przy pomocy Grazy posunela dydygentkę a teraz woj przy pomocy psujka posunalAde..bravo

 5. No jak przykro. I co teraz pani adziunia zrobi? Wróci na stolik kierowniczki od wpuszczania na scenę czy zostanie prezesem mokrej fundacji?

 6. Rozstrzygnięcie W Filharmonii napawa optymizmem. Teraz konieczne jest podjęcie jeszcze większego wyzwania i wyprostowanie sprawy Pani Dyrygent.!!!

 7. Gorzowianin: „Teraz konieczne jest podjęcie jeszcze większego wyzwania i wyprostowanie sprawy Pani Dyrygent.!!!”

  Dokładnie jak mówisz.

 8. Z Witnicy został odrzucony bo sie doszukal nieprawidlowosci w rozliczaniu dni gorzowa.
  Błauciak dostała na próbe umowe jak sie nie doszuka nieprawidlowosci to jej przedluza na stale

 9. Cieszy fakt zwycięstwa Pani Chodarcewicz w konkursie. Protokoły z komisji są dostępne na stronie Urzędu…Smuci fakt braku poszanowania opini zespołu Orkiestry oraz administracji z FG którzy w tym przypadku w przytłaczającej większości popierali tę kandydaturę. No ale nie takie cuda się w tym mieście działy. W sumie juz sam artykuł przeinacza fakty. A co do Pani Dyrygent to oby juz nie prowadziła tej orkiestry…czas na zmianę.

 10. Zdecydowana większość administracji, jak słychać na mieście, nie popierała i nie popiera kandydatury pani ady. Jej tupet i zachowanie jak widać zniesmaczyły nawet Prezydenta. Punktacja specjalistów z komisji z pominięciem dwóch „wybitnych” dała zdecydowaną przewagę wygranemu. Ogromne gratulacje dla Pana Mariusza. Trzymam kciuki za zmiany na lepsze.

 11. Nareszcie p.Prezydent stanął na wysokości zadania i na dyrektora filh. wybrał właściwą osobę(tragedia byłaby, gdyby została nią p.Chodarcewicz).
  Niestety nowy dyrektor nie spowoduje,że prof. M.Wolińska zechce dalej być dyrygentem FILHARMONII GORZOWSKIEJ.Melomani cały czas nie mogą pogodzić się z tym faktem!!!!

 12. Oczywiście,że p.Adę popierały jej kumpelki- radna G. Wojciechowska, E.Hornikowa i namówieni przez D.Pajdzika muzycy….Miejmy nadzieję,ze nowy dyr. M.Wróbel nie da się zmanipulować i „nie ulegnie czarowi” robiącej,niestety, tyle złego dla miasta,radnej G.W.

 13. @ Braciak

  Może Ty poprowadź orkiestrę, bo brzmisz jakbyś miał więcej do zaoferowania publiczności od byłej dyrygent.

 14. @ jerzy

  „Nareszcie p.Prezydent stanął na wysokości zadania i na dyrektora filh. wybrał właściwą osobę(tragedia byłaby, gdyby została nią p.Chodarcewicz).”

  Tym razem stanął. Szkoda, że całość przypomina historię co poniektórych strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych: najpierw podpalają, by potem móc bohatersko gasić… Ale lepsze to, niż gdyby pozwolił filharmonii wypalić się do zgliszczy.

  Gdyby jeszcze tak – przede wszystkim ! – udało się zatrzymać prof. Wolińską w Gorzowie, byłoby naprawdę dobrze ( bo trudno mieć nadzieję, by osoba tego formatu szybko znowu pojawiła się w Filharmonii Gorzowskiej ).

Dodaj komentarz