19 milionów euro na realizację 15 projektów w zakresie transportu oraz integracji mieszkańców

17:03

9 stycznia 2017

Patryk Małyszko

Dziennikarz Radia Gorzów Email: malyszko_patryk@zachod.pl

Władze województwa lubuskiego i Brandenburgii podsumowały I nabór wniosków na dofinansowanie projektów transgranicznych w ramach programu INTERREG VA. Przypomnijmy, z pieniędzy zarezerwowanych w programie mogą korzystać zarówno samorządy lokalne, jak i stowarzyszenia pozarządowe, instytucje i przedsiębiorcy z Lubuskiego i Brandenburgii. W I naborze na tzw. projekty transportowe przeznaczono blisko 11 milionów euro. Dofinansowanie otrzymały 3 projekty, w tym jeden z powiatu gorzowskiego. Mówi wicemarszałek województwa Tadeusz Jędrzejczak:

Dodajmy, że na sumę 8 milionów euro dofinansowane zostanie 12 projektów. Dotyczyć one będą integracji mieszkańców i współpracy obu administracji. Ponad milion euro trafi na realizację projektu zgłoszonego przez gorzowski szpital o polsko – niemieckiej współpracy w zakresie ginekologii – dodaje Jędrzejczak:


W sumie na transport oraz współprace administracji i mieszkańców w ramach programu INTERREG VA przeznaczono ponad 52 miliony euro. Do wykorzystania pozostało więc około 33 milionów euro. Najbliższy nabór wniosków na tzw. projekty transportowe ruszy w maju, natomiast na projekty dotyczące integracji mieszkańców i współpracy administracji w sierpniu.

Jedna myśl na temat “19 milionów euro na realizację 15 projektów w zakresie transportu oraz integracji mieszkańców”

  1. Panie Marszałku Jędrzejczak, czy znów planujecie zakupić pociągi niezdolne do obsługi dedykowanego im połączenia?

Dodaj komentarz