W Gorzowie trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13:03

14 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Gorzowa kwestuje dziś blisko 500 wolontariuszy. W naszym mieście działają trzy sztaby – przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2.

My odwiedziliśmy ten ostatni i rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym sztabu, Robertem Kowalskim. Jak się okazuje, w tym roku pojawiły się pewne nowości, które znacznie ułatwiają pracę wolontariuszy:

Jedną z wolontariuszek jest Julianna Brończyk:

Główna scena 26. finału WOŚP w Gorzowie jest ustawiona na placu Starego Rynku. Liczne występy artystyczne przeplatane są licytacjami ciekawych gadżetów:

Choć mamy dziś w Gorzowie pogodę na minusie, wolontariusze dzielnie zbierają datki. W centrum spotkaliśmy Arletę Skorą ze Sztabu w Klubie u Szefa, która kwestuje z dziećmi – Tosią i Hubertem. Wolontariusze przyznają, że mieszkańcy chętnie wrzucają pieniądze do puszek:

W ramach 26. finału WOŚP w Gorzowie zaplanowano również pokaz kulinarny Dawida Łagowskiego i tradycyjne „Światełko do nieba”.

WOŚP w Gorzowie 2018, fot. Filip Praski (2) wolontariusze WOŚP sztab SP nr 2, fot. Filip Praski

8 myśli na temat “W Gorzowie trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

  1. I jak co roku od 26 lat la gazetta lubuska poda w poniedziałkowym wydaniu dużymi literami na pierwszej stronie że w Zielonej górze zebrano o 50 tys więcej niż w Gorzowie.
    po czym we wtorek na drugiej stronie małymi literkami poda że jednak o 100 tys więcej zebrał Gorzów.

  2. Chyba i tak nikt nie uwierzy, że w Zielonej Górze zebrano więcej. Zielona Góra została siedzibą władz samorządu województwa. W Zielonej Górze powstał uniwersytet. Czyli w Zielonej jest więcej ludzi myślących niż w Gorzowie.

  3. pukają, pukają i żadnego odzewu, głuchy dźwięk pustki, nicelus zgubił mózg, czy go miał? nie podarował go przecież na WOŚP!

  4. dlaczego Owsiak zmienił kolor koszuli na czerwony? czerwony kolor źle się kojarzy

Dodaj komentarz