Akademia im. Jakuba z Paradyża rozpoczęła kolejny rok akademicki

14:25

3 października 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Około 2400 studentów rozpoczęło dziś rok akademicki w murach gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Najpierw władze uczelni i studenci spotkali się na placu Starego Rynku podczas mszy świętej, później był tradycyjny przemarsz do siedziby akademii przy ulicy Chopina, a w auli nastąpiło uroczyste otwarcie roku akademickiego przez Elżbietę Skorupską-Raczyńską. Panią rektor zapytaliśmy o najważniejsze cele uczelni na najbliższe 12 miesięcy:

Studenci, z którymi rozmawialiśmy, wracają po wakacyjnej przerwie z dużą dozą optymizmu:

Dodajmy, że w tym roku naukę w Akademii im. Jakuba z Paradyża rozpoczyna blisko tysiąc studentów pierwszego roku. – To wzrost o blisko 30 % – informuje rektor Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

13 myśli na temat “Akademia im. Jakuba z Paradyża rozpoczęła kolejny rok akademicki”

 1. Życzę samych sukcesów studentom oraz uczelni.
  Ps. Wzrost studentow to dobry sygnal!

 2. Zupełnie nie widać jaki wzrost tych studentów na tej pożal się boże akademii jakubowej, ponieważ na zdjęciu wszyscy siedzą. Zresztą same dziadki na tym zdjęciu, to chyba 26+. 2400 studentów, akademickość Gorzowa Wlkp. – śmiech na sali. Po prostu to jest miś na miarę naszych czasów. Ale ile kasy z biednego miasta wyciągną to ich. No i nie chwalą się tym jak to im wniosek o doktoryzowanie w grudniu uwalili. Wykładowca Elka nie dała rady?

 3. McGregor, jeśli miasto Gorzów będzie przeznaczało na AJP trzy razy tyle pieniędzy co Zielona Góra przeznacza rok do roku na UZ, to być może AJP osiągnie poziom 50% UZ za 30 lat. Zaniedbania poprzednich władz miasta, z Jędrzejczakiem na czele, w zakresie szkolnictwa wyższego procentują jakością gorzowskiego rynku pracy. To, że Gorzów jest montownią za najniższą krajową, nie jest niczym zaskakującym.

 4. Akademia im. Jakuba z Paradyża – ludzie drodzy, jak mnie irytuje ta idiotyczna nazwa !!!! Myślę zresztą, że nie tylko mnie.

 5. Tworzenie uczelni wyższej to process na lata, a początki są trudne. Trzeba więc im kibicować, pomagać, wspierać, a nie drzeć łacha ….

 6. Początki akademii jakubowej to były 20 lat temu! Gdyby ciężko pracowali, to byłaby z tego prawdziwa uczelnia. Ale oni zawsze tylko wyciągali rękę i nie dawali nic. Porównajmy akademię jakubową z PWSZ w Pile.Chętnych do Piły w 2016 1000 osób, przyjętych 650, odrzuconych 350. Na akademii jakubowej chętnych 700, przyjętych 590, odrzuconych 110. Ale na PWSZ w Pile mają: budownictwo, mechanikę, kosmetologię, fizjoterapię, pielęgniarstwo. MOŻNA!?,

 7. @ MC Gregor – „Gdyby ciężko pracowali, …”

  Pracowali wystarczająco ciężko, skoro bez żadnej pomocy miasta z PWSZ stali się akademią. Gdyby miasto przez 20 lat wspomagało, tak jak dziesiątkami milionów złotych wspomagała Zielona Góra swoją uczelnię, to byłby dziś i w Gorzowie uniwersytet.

 8. Chyba żartujesz. Bez żadnej pomocy stali się akademią jakubową, ponieważ ciężko pracowali. Jaką akademią, jakie ciężko pracowali? Politycy im załatwili niby-akademię na kredyt, którego nie spłacają. Odrzucono ich wniosek o doktoryzowanie na językoznawstwie w grudniu ponieważ był mega słaby Roztrwonili czas i pieniądze i chcą jeszcze, to gaworzą o akademickości Gorzowa. Jak widać łatwowiernych nie brakuje.

 9. McGregor, nie odrzucono żadnego wniosku w grudniu, bo to nie była decyzja organu roztrzygającego w sprawie, a tylko wyrażenie opinii przez organ doradczy. Decyzja przez organ rozstrzygający nie została jeszcze podjęta.

  Dodajmy, że w tym organie doradczym zasiadają same tłuste koty z uczelni o ugruntowanej od lat pozycji, które bardzo krzywym okiem patrzą na nowych kandydatów do klubu…

  Młodzieży chętnej studiować jest w kraju mniej, a tu kolejna uczelnia jest tworzona i będzie konkurować o studenta… Ta opinia to zwykłe rzucanie kłód pod nogi „nowemu”. Nawet uzasadnienie sformułowane arogancko, półgębkiem, koślawą polszczyzną.

  Opinia stronnicza – ja bym ją od razu wyrzucił do kosza.

 10. Dodajmy że przez 3 kadencje TJ podkładał im kłody pod nogi dlatego że z wrogiego (PIS) ugrupowania do jego (SLD)

Dodaj komentarz