Atak zimy. Drogowcy pracują od 16. Najgorzej ma być nad ranem

18:32

11 stycznia 2017

Iwona Krawczyk

Zimowe warunki jazdy dotarły do Gorzowa. Sytuacja na drogach jest niewesoła. Przed godz. 17 stanął ruch m.in. w al. ks. Witolda Andrzejewskiego. Zakorkowany był zjazd na obu pasach w stronę ronda Wyszyńskiego. Kierowcy mieli też problem z pokonaniem ulicy w górę, było po prostu ślisko. Podobnie sytuacja wygląda w wielu innych miejscach. Drogowcy zapewniają, że pracują intensywnie od godz. 16, odkąd zaczął sypać śnieg. Umowa, jaką z miastem ma firma Eneris, przewiduje odśnieżanie 10 pługopiaskarkami. Firma skierowała na ulice 13 takich pojazdów. Nie zmienia to sytuacji, że nie mogą być wszędzie. Tym bardziej, że opady są intensywne. Jak mówi rzecznik firmy Bartosz Lewicki, według prognoz może spaść nawet 20 cm śniegu. W pierwszej kolejności, tradycyjnie, odśnieżane są drogi przelotowe, trasy autobusów MZK i dojazdy np. do szpitala. Dopiero w dalszej kolejności drogowcy pojawią się na pozostałych ulicach.

Z prognoz drogowców wynika, że najgorsza sytuacja będzie nad ranem, wtedy opady śniegu przejdą w deszcz, a ponieważ będzie też mróz, nietrudno przewidzieć co się będzie działo.  Eneris apeluje do kierowców o wyrozumiałość, cierpliwość i bardzo ostrożną jazdę.

10 myśli na temat “Atak zimy. Drogowcy pracują od 16. Najgorzej ma być nad ranem”

  1. Jak to trudno przewidzieć??Będzie prawdziwy ARMAGEDON,służby maja 13 wozów….FsamRas…autobusy umyte ale drogi zasypane…i znów będzie narzekanie….Nikt się nie spodziewał zimy w styczniu….pełne zaskoczenie….

  2. Jutro mała odwilż więc znowu autobusy będą brudne.
    Czy Ktoś znowu zgłosi problem,że W Styczniu w Gorzowie jest zima.
    Kto nie widzi przystanku niech lepiej idzie na pieszo,bo nie trudno zgubić się w takiej metropolii jaką jest Gorzów.

  3. Teraz dopiero widać różnicę pomiędzy kierowcami a posiadaczami prawa jazdy :-)

  4. Ludzie muszą nauczyć się jeździć i zmieniać opony na zimowe, a nie narzekać na pługopiaskarki. Przy tych opadach to nawet 20 nie starczy.

  5. Sypać profilaktycznie sypać,sypać,sypać!!!Mając w perspektywie deszcz i gołoledz nad ranem sypać sypać sypać.Może coś pomoże.Temperatury mają być dodatnie,

  6. @felik a co mają opony do zaskoczenia drogowców zimą w styczniu?

Dodaj komentarz