Będą zmiany na newralgicznym skrzyżowaniu za Baczyną?

15:00

12 maja 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

– Ile jeszcze osób musi zginąć na tym skrzyżowaniu, żeby je porządnie oznakować? – pyta w mailu do redakcji jedna z naszych słuchaczek, a mowa o odcinku drogi wojewódzkiej nr 130 za Baczyną w kierunku Dębna. Chodzi dokładnie o skrzyżowanie dróg na Marwice, Witnicę, Dębno i Gorzów.

Słuchaczka wskazuje, że droga podporządkowana oznakowana jest tylko „marnym trójkątem”. Jej zdaniem, sytuację poprawiłoby postawienie znaków stopu, pomalowanie linii bezwzględnego zatrzymania się czy pomalowanie linii poziomych, powodujących drgania samochodu.

O ewentualne zmiany na skrzyżowaniu zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami, Grzegorz Szulc, powiedział nam, że nie są planowane żadne działania poprawiające bezpieczeństwo w tym miejscu:

O ocenę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu za Baczyną poprosiliśmy naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, Wiesława Wideckiego, który apeluje o szczególną ostrożność:

Wiesław Widecki ma swój pomysł na poprawę bezpieczeństwa w tym newralgicznym punkcie:

Przypomnijmy, w sierpniu ubiegłego roku doszło na opisywanym skrzyżowaniu do tragicznego wypadku, w którym dwie osoby poniosły śmierć, a osiem zostało rannych.

8 myśli na temat “Będą zmiany na newralgicznym skrzyżowaniu za Baczyną?”

 1. Nie oznakowanie jest ważne tylko nadmierna prędkość. samochody się tam naprawdę szybko rozpędzają. Postawić radiowóz.

 2. I co jeszcze szwadron wojska do pilnowania każdego skrzyżowania?

 3. Tam chyba nie ma mchu entliczka pętliczka więc wyciąć te drzewa.

 4. Tulon nogę sobie utnij…co drzewa winne??Selekcja naturalna…ja tam wolę postać nawet i 2 minuty i zyć…no ale jak komuś się śpieszy…na każdego przyjdzie pora…

 5. durnych nawet rogatki przed przejazdem nie wyhamują ….miła pani

 6. Ludzie tam pędzą 200 na h!
  Nie znacie tej drogi czy co

  Nigdy policja tam nie lapie
  A powinna zaczac

 7. Niestety ludzie nie przestrzegają przepisów ale wszędzie tak jest i ciężko to zmienić. Ale to ilość wypadków/kolizji determinuje, czy skrzyżowanie jest czy nie jest niebezpieczne, więc powinno się jednak coś zrobić a nie tylko usuwać skasowane samochody.

Dodaj komentarz