Będzie ładniej na terenach rewitalizacyjnych? Rusza nowy program „Mieszkać lepiej”

15:00

3 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

W ostatnich dniach do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiły ulotki mówiące o możliwości dofinansowania remontów kamienic do 50 %. Magistrat podał dziś szczegóły związane z projektem „Mieszkać lepiej”.

– To nowy miejski program skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego – mówi prezydent Jacek Wójcicki:

Źródłem finansowania są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz podkreśla, że taka możliwość dofinansowania w Gorzowie pojawia się po raz pierwszy:

Programem objęte są cztery obszary: Centrum/Nowe Miasto, Osiedle Słoneczne, Zawarcie i Zakanale. Marta Piekarska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji mówi, że program już teraz cieszy się zainteresowaniem mieszkańców:

Miasto przeznaczyło na realizację programu cztery miliony sto tysięcy złotych.

5 myśli na temat “Będzie ładniej na terenach rewitalizacyjnych? Rusza nowy program „Mieszkać lepiej””

 1. Komuchy przestańcie dofinansowywać ludziom ich prywatne remonty tylko stwórzcie warunki dla developerów dla budowy tanich mieszkań pod wynajem!

 2. Do tej pory nie zdiagnozowano potrzeb mieszkaniowych Gorzowian.
  Mam to zdiagnozowane już dawno a wydacie 40 tysięcy na dokument
  bo Gil Piatek z Łodzi nie wie.

 3. A dlaczego nie oś.Staszica?Krowie z pod ogona wypadło? Bo jest zadbane?Czyli za to że dbamy o swoje osiedle to nam się nic nie należy?(kara?)A co to jest obszar rewitalizacji? Skoro Prezydent miasta i jego urzędnicy wypowiadają się na łamach radia to niech odpowiedzą na łamach radia na powyższe pytania.

 4. Nie odpowiedzą ci. Mozesz wysylac jednostronne komunikaty.
  Ekspert z Łodzi ten co wzial za diagnoze 120tysięcy tak zdecydowal.
  3 najbardziej zapuszczone osiedla zostana rewitalizowane zeby wszyscy mieli po rowno czyli malo. Bo taka jest lewica (zieloni) i zadnego wzrostu gospodarczego nie daj Boże bo konsumpcja to efekt cieplarniany. Tylko to w Polsce nie ma zadnwgo wplywu moze tylko opalanie węglem śląsk i kawka.

 5. A zeby te 3 osiedla wzmocnic gospodarczo to przydalby sie most od garbary do fabrycznej. Wtedy polaczone wzajemnie by na siebie oddzialywaly. I np wlaczyc w strefe ekonomiczna Zawarcie. Jest tam duzo terenow i obiektow po duzych zakladach np hala po marsie, niebieska wielka hala, upadle chyba firemki na Wale Okreznym, gamaplast moglby sie powiekszyc miejscowa rodzima firma itd auchan moze by jakis postawili albo leroy merlin. A nietylko lidl i biedronka.

Dodaj komentarz