Będzie nowy parking na osiedlu Staszica, pojawi się na skarpie wzdłuż Fredry

09:36

17 maja 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Mieszkańcy osiedla Staszica doczekają się nowego parkingu. Problem z miejscami parkingowymi, nie tylko zresztą na tym gorzowskim osiedlu, wraca jak bumerang. Kiedy kilkadziesiąt lat temu projektowano osiedla, nie przewidziano, że teraz mieszkańcy będą posiadaczami aż tylu samochodów. Parking na Staszica powstanie, ale kosztem terenów zielonych, bo innej wolnej lokalizacji po prostu nie ma. Ponad 40 samochodów znajdzie swoje miejsca na części skarpy, która znajduje się w wzdłuż ulicy Fredry, na odcinku od Kochanowskiego do Długosza. Mówi wiceprezes SM „Staszica”, Marek Puchalski.

A to, że parkingi na Staszica są potrzebne, okoliczni mieszkańcy sygnalizowali już nie raz.

Koszt wybudowania parkingu zamknie się w kwocie 200 tysięcy złotych. Wszystko będzie gotowe jesienią przyszłego roku.

16 myśli na temat “Będzie nowy parking na osiedlu Staszica, pojawi się na skarpie wzdłuż Fredry”

 1. W tamtym rejonie jest naprawdę duży problem z parkowaniem. Reja, Zapolskiej, Kochanowskiego, Dąbrowskiej są zapchane samochodami.
  Warto rozważyć rozbudowę parkingu przy Biedronce na Mościckiego np. kosztem skarpy.

 2. A co z parkingiem przy Matejki – naprzeciw Biedronki – jakiś czas temu rozebrano ostatecznie bar

 3. Takie miejsca powinny być płatne albo do wykupienia albo dzierżawa. Jak rodzinę stać na 3 samochody to 100 zł miesięcznie nie powinno być problemem za miejsce. Bez sensu, że wszyscy się mają składać w czynszach.

 4. Nowy gorzowski trend: parkingi zamiast zieleni, tysiąc kolejnych samochodów zamiast dziesięciu autobusów.

  Chmura spalin i zanieczyszczenie hałasem – gratis !

  Dobry trend ?

 5. Zdjęcie ziemi ze skarpy i wylanie betonu na 40 miejsc parkingowych ma trwać 17 miesięcy! To jest właśnie „Gorzów w sam raz”. Galerię Nova Park budowano krócej.

 6. a gdzie są ci ekoterroryści od pętliczka? przecież beton będą lali na terenach zielonych! nie blokują?

 7. ale bieda. Domy z betonu i zielona skarpa aż się proszą o parking na minimum na dwa poziomy.

 8. Te, ze znakiem zapytania „?” – „czynsz” to powinien być za takie głupie pomysły, ja już płacę go za mieszkanie i mało mnie interesują dodatkowe opłaty, z resztą, kierowcy to najbardziej dojona grupa społeczna – jak widać, jesteś jednym z tych regulatorów którymi gardzę, a jak ktoś ma problem z zielenią – to do lasu, miasto jest od pracy i żarcia betonu

 9. @ xx

  Na sanki teraz będzie się jeździć do Karpacza. Po to ten parking, by miały gdzie stanąć samochody, które Cię na sanki dowiozą. Wszystko jest dobrze pomyślane.

 10. To autobusy powodują najwięcej zanieczyszczeń. Za dużo ich jeździ co 10minut i cały dzień. Same diesle.

  Samochodów ludzie mają za dużo. Powinni płacić za miejsce parkingowe za 3ci i kazdy kolejny samochód w rodzinie stojący pod blokiem. Wrako odholowywać na koszt wlascicieli znalezionych w rejestrze.

 11. Mieszkam tam i można by wiele jeszcze miesc tam zrobić do parkowania, człowiek wraca z pracy i nie ma gdzie auta postawić, masakra .

 12. Ja mam za dużo ubrań, bo teraz takie czasy ze trzeba wygladac. Garnitury, koszule, buty.. a żony buty, spodnice, bluzek ze 300. ile to miejsca zajmuje!
  Prosze mi dobudować garderobę do domu.
  I tak jestem dojony w podatkach.
  Gdzies to muszę trzymać. Przeciez nie bede w worku jutowym chodził, jak bosy Antek!

  ××××××
  Nie obchodzi was, ze pokupowalem sobie rzeczy ktorych nie mam gdzie trzymac?
  To niby mój problem?

 13. Popieram takie kroki, bardzo korzystne dla rozwoju miejskiej infrastruktury – przekonałem się o tym u siebie w Modlinie, kiedy po otwarciu lotniska wyrosła cała masa parkingów z http://lotniskomodlin.org/ na czele :)

Dodaj komentarz