Blisko 15 mln na kontynuację projektu „Zawodowcy w Gorzowie”

13:21

2 października 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Ruszyła kolejna edycja projektu „Zawodowcy w Gorzowie”. Przypomnijmy, jest to projekt, który ma łączyć lokalnych przedsiębiorców, nauczycieli zawodu oraz uczniów gorzowskich szkół zawodowych. W jego ramach realizowane są warsztaty tematyczne z udziałem pracodawców, ale też np. praktyki w zakładach pracy. Dzisiaj w Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych przy Okrzei prezydent Jacek Wójcicki spotkał się z uczniami i pracodawcami, którzy brali udział w pierwszej edycji „Zawodowców w Gorzowie”.


Jednym z gorzowskich pracodawców, który miał do czynienia z projektem „Zawodowcy w Gorzowie” jest Sławomir Kordyl, właściciel autoryzowanej samochodowej stacji obsługi.


Tadeusz Najdora – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych podkreśla z kolei, jak dużym ułatwieniem jest sprzęt, który pojawił się dzięki projektowi w szkolnych pracowniach.


O możliwościach, jakie przed młodzieżą otwiera projekt, opowiedzieli też sami uczniowie – Pola Ladra i Jakub Wyszyński.


Dodajmy, że druga edycja „Zawodowców w Gorzowie” ruszy w styczniu i będzie prowadzona przez dwa lata. Na realizację z funduszy europejskich miasto dostało dofinansowanie w kwocie ponad 14,8 mln złotych. Wkład własny wyniósł nieco ponad 780 tysięcy.

3 myśli na temat “Blisko 15 mln na kontynuację projektu „Zawodowcy w Gorzowie””

 1. pic na wodę fotomontaż te praktyki

  Mechanikiiem można zostać tylko jak ma się wujka co ma warsztat i przyjmie na prywatną praktykę.
  Bez znajomości nie ma szans.

  Na stacji obsługi tez miałem praktyki i nic to nie dało bo żeby być diagnostą trzeba mieć 5 lata dośw w naprawach samochodów

 2. @ y

  „Na stacji obsługi tez miałem praktyki i nic to nie dało …”

  Ty jesteś szczególny przypadek.

 3. Nikt mojej bylej klasy nie zostal mechankiem po praktykach na stacji obslugi

Dodaj komentarz