Czerwone przejścia tracą kolor. Na wiosnę poprawki

11:00

23 grudnia 2016

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Miały poprawiać bezpieczeństwo i wyróżniać się na drogach, na razie jednak po pierwszych tygodniach użytkowania mamy wielką klapę.

Mowa o pomalowanych czerwoną farbą przejściach dla pieszych, które bardzo szybko tracą kolor i się ścierają. Tak jest np. przy skrzyżowaniu ulic Łokietka i Armii Polskiej. Miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński tłumaczy, że sytuacja wynika z tego, iż wykonawca za późno zabrał się w tym roku do malowania:

Miasto zabezpieczyło się na taką okoliczność. Przejścia objęte są trzyletnią gwarancją, więc wykonawca będzie musiał dokonać poprawek:

W Gorzowie w ostatnim czasie dziesięć przejść zostało oznaczonych czerwoną farbą i światłami odblaskowymi.

5 myśli na temat “Czerwone przejścia tracą kolor. Na wiosnę poprawki”

 1. Mogą być nawet różowe….po ciemku i tak i tak ich nie widać…Pasy świecące jak ktoś proponował….ewentualnie oświetlenie (tzw. kocie oczka,ledowe) sprawi że będą widoczne…

 2. Jeżeli czerwona farba nie nadaje się, by po niej jeździć, to może nada się, aby w niej chodzić?
  Idealna barwa dla ciamajdanu. Odblask spowoduje, że będą widoczni z daleka. Nie po to, by ich było widać, tylko żeby można było ominąć z daleka. Nie każdy jest zawsze w nastroju do wygłupów.

 3. Co z skur… postawił tę wysepkę na Łokietka??? Nie da się przez to normalnie jechać w godz. szczytu bez ryzyka, że wjedzie się komuś w kufer

 4. Panie inżynier Pan się lepiej podaj do dymisji!
  Totalny brak kompetencji z Pańskiej strony – tyle bubli drogowych.
  Pan się nazywa inżynier, a zwykły kierowca by to lepiej zorganizował i zaplanował i nie piszę tu tylko o tych bezsensowych pasach :)

 5. głupi pomysł pasy świecące, ledowe kocie oczy … pasy widać a na pasach pieszych nie widać. OŚWIETLIĆ LAMPĄ LEDOWĄ PASY !!!

Dodaj komentarz