Czwarty Orszak Trzech Króli

13:02

3 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

W najbliższą sobotę, już po raz czwarty, ulicami Gorzowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Ma nam to przypomnieć historyczne wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, związane z narodzinami Jezusa Chrystusa. Orszak wyruszy o 14.00. z placu Starego Rynku i będzie się kierował na Plac Grunwaldzki, gdzie ustawione zostanie „Gorzowskie Betlejem”. W orszaku nie zabraknie elementów, nawiązujących do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będą więc m.in. postaci Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, ale też i Ireny Sendlerowej. Wcielą się w nie aktorzy gorzowskiego teatru.

W Orszaku Trzech Króli wezmą udział gorzowscy żużlowcy, kadeci klas wojskowych, Buziaki, gorzowscy Romowie i myśliwi. Honorowy Patronat objęli biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Tadeusz Lityński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

2 myśli na temat “Czwarty Orszak Trzech Króli”

  1. Co to za pomysł łączyć dwa wydarzenia zupełnie bez związku – trzech kroli w Betlejem i niepodległość? Moim zdaniem słaby pomysł.

  2. o znowy pubieraja papierowe korony gorzowscy janusze z bolemina

Dodaj komentarz