Do końca marca miasto chce podpisać umowę na dofinansowanie Centrum Edukacji Zawodowej przy Warszawskiej

16:03

16 lutego 2017

Iwona Krawczyk

Do 10 marca Gorzów ma złożyć w urzędzie marszałkowskim projekt Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, jakie chcemy tworzyć w poszpitalnych budynkach przy Warszawskiej.  Do końca marca ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie centrum w ramach pieniędzy ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gorzów ma dostać na ten cel ok. 28 mln zł. Takie ustalenia zapadły po spotkaniu władz miasta z marszałkiem województwa.

W sumie, w ramach ZIT, Gorzów wraz z ościennymi gminami ma na lata 2014-2020 do dyspozycji prawie 213 i pół miliona złotych. Urząd Marszałkowski ogłosił dotąd 11 konkursów oraz 1 nabór w trybie pozakonkursowym (na łączną kwotę 104 670 635,19 PLN. ) Rozstrzygnięto 9 naborów i na te inwestycje podpisano już umowy o dofinansowanie. To m.in. przebudowa ul. Kostrzyńskiej, system ścieżek rowerowych w Gorzowie, rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta, czyli remont placu Nieznanego Żołnierza. Trzy kolejne projekty są jeszcze oceniane.

Kwota podpisanych umów stanowi teraz 23,34 % dostępnej alokacji dla ZIT MOF GW – informuje urząd marszałkowski. Według prognoz oraz przyjętego przez zarząd województwa dokumentu  „Przyspieszenie wdrażania RPO-Lubuskie 2020 – plan działań na 2017 rok”, do końca tego roku możliwe jest osiągnięcie kontraktacji na poziomie ok. 70 – 80 % dostępnej alokacji

22 myśli na temat “Do końca marca miasto chce podpisać umowę na dofinansowanie Centrum Edukacji Zawodowej przy Warszawskiej”

 1. Chcieć a móc to dwie różne sprawy – w przypadku Gorzowa bardzo różne

 2. To już wiemy, że będzie to kosztować dziesiątki milionów złotych.

  Teraz pytanie brzmi, czego – po wydaniu tych dziesiątków milionów – będziemy tam uczyć naszą młodzież: kowalstwa, czy mechatroniki ?

 3. Typowi gorzowscy malkontenci się odezwali. Optymistow brak w mieście na siedmiu wzgórzach?

 4. No cóż niestety takie mamy społeczeństwo i niestety przez to Gorzów jest taki jaki jest. Ale będzie dobrze 😁

 5. @Gorzowianin i @gorzowianka – spiknijcie się w realu, spłodźcie tuzin małych optymistów a potem odwiedzajcie wnuki w Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu…bo tutaj raczej nie zostaną

 6. @ Gorzowianka, @ gorzowianin

  To nie jest malkontenctwo.

  Zadałem konkretne pytanie: czy za te dziesiątki milionów wydanych z naszej kieszeni nasze dzieci będą uczyć się p r z y s z ł o ś c i o w y c h zawodów ? Czy może potężna para pójdzie w gwizdek i w wielkim, drogim i z pompą otwartym CEZiB będziemy uczyć wbijania łopaty w ziemię i klepania karoserii ?

 7. Art. 44. Odpowiedzialność karna za utrudnienie lub tłumienie krytyki prasowej
  Dz.U.1984.5.24 – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe
  1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową
  – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

 8. Chcieć to móc.
  A wg powyższego paragrafu to Andrzej T. Już dawno powinien gnić w mamrze

 9. @abc – czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka której nigdy nie opanowałeś

 10. A jaki zawód jest przyszłościowy?
  Teraz się wszystko odwróciło teraz potrzeba ludzi po zawodówkach fachowców. Takie prawa rynku.
  Budowlańcy i mechanicy samochodowi są teraz na topie, inni studia pokonczyli a robią na budowach za granicą.
  Niemcy mają rozwinięty system kształcenia zawodowego. Juz w czasie praktyk młokos 15latek zarabia 800 euro. 18 lat i sie wprowadza na swoje. Ma na start 1300euro na mc a wynajecie mieszkania 450eu z oplatami.

  W Polsce jedne studia skonczysz zaczynasz drugie bo przeciez trzeba miec magistra jak juz masz to wtedy ci daja 600zł na stazu a pozniej minimalna krajową.

  To jest chory kraj. Po studiach ludzie trafiaja na kursy spawania a pozniej wyjezdzaja za granice pracowac za 14eu na godzine. W przeciwnym razie zostaje mu obsluga klienta w puncie sprzedazy sieci komorkowej w tesco.

  Taki jest rynek i nie ma co tu biadolić.
  Czy jest jakieś miasto wielkosci Gorzowa co ma coś lepiej? No jest. Zielona Góra. Uniwerstet z 14 wydziałami rozwinięte kierunki i liczba ofert pracy atrakcyjnej dla ludzi z wyzszym wyksztalceniem 30x krotnie większa niz u nas. Milionerow 2x więcej. I pierwsze miejsca w rankingu jakosci zycia.

  A jednak bardziej podoba mi sie Gorzów widze w nim ten potencjał niewykorzystany. Ale rynku pracy ani perspektyw zawodowych to tu nie ma. Przez złą edukacje i wiele innych czynników. Przez filharmonię.

  Z czym kojarzy ci się Gorzów? Wystarczy zapytać tych ci coś gdzie indziej osiągnęli.
  Michał Kwiatkowski i Kazimierz Marcinkiewicz odpowiedzieli:
  To miasto w którym się urodziłem.
  Jakos nie chcą do niego wracać.

  I trzeba je zrobić takie żeby emigranci po nim zapłakali.

  Gorzów ma olbrzymi potencjał turystyczny transportowy handlowy ekologiczny kulturalno-zabytkowy i rozrywkowo-rekreacyjny leczniczy artystyczny sportowy i naukowy niewykorzystany.

  I jednym ośrodkirm który mógłby spajać wiele z tych dziedzin byłby Uniwersytet Lubuski duży oparty na filarach dwu miast który konkurowałby z większymi ośrodkami akademickimi w Polsce.

  Taki Kraków w Gorzowie. Tylko lepszy bo bliżej morza czy jezior i granicy z Niemcami. A to my mieliśmy pierwsi od nich drugą taką biblioteke piękną nowoczesną na światłowodzie ze skanerami ksero na maila. Z Uj-ta delegacja przyjeżdżała oglądać.

  Jedynego takiego nosorożca prehistorycznego którego oddali do Wrocławia.
  Zaniedbana Słowianka archaiczne szkoły muzyczne i mdk, niegrabione parki zapuszczona infrastruktura drogowa i budynków skopane dni miasta zaniedbana giełda na ursusie, mzk z jednego modelu zamowionymi wagonami na 2rzuty na 40lat bez zroznicowania modelowego jezdzic beda na wspol z helmutami, brud ulic i chodnikow brak smietnikow brak mieszkan tanich na wynajem z tbsów, brak parkingów nieergonomiczne przejscia brak projektow dofinansowan unijnych dzialalnosci brak targów pogranicza brak hali targowej nova park i askana z papierowymi ubraniami, plastikowe sztuczne lokale gastronomiczne robione przez kosmitów wszechogarniająca głupota mediów i wpływowych polityków. Zapuszczone osiedla i kapitał społeczny. Tyrańsko w kołozach 6dni w tygodniu z niewypłacaniem nadgodzin.
  Zniszczone podwórka i brak chęci samopoprawy mieszkancow. Lewactwo wyciaga lapy zeby ktos przyszedl za nich to zrobil najlepiej miasto. Za grube miliony. W zadluzenie. Po zasilek do pomocy spolecznej po 500+ kolejki do lekarza za darmo i najlepiej wczesniejsza emerytura bo juz sie nie chce pracowac.
  Tyle jest do zrobienia tyle do zorania tępych łbów z głupoty jak choćby z tym paleniem z dołu powodującym wysoką emisje smogu, przekonywaniem troli do swoich racji uzeranie sie z hejtem i dałnami na forach ze zeby cos zmienić w tym.miescie to nie wiem co trzeba chyba wysiedlic wszystkich i nasprowadzac od nowa jakichs ludzi ktorym poprzedni prezydent beretów nie zaraził swoją megalomanią. Odbudowa tkanki spolecznej brdzie trwac kolejne12lat bo tyle trzeba zeby odwrocic raz sprane mózgi

 11. Trzeba będzie sklonować @abc w 120-tys egzemplarzy i zasiedlić nim Gorzów. Nie widzę innego wyjścia.

 12. abc to chory głąb..jego epistoły z mchu i paproci są powalajace romanie nowaku nie idzta droga

 13. @ abc

  Na pewno klepanie blach starym wrakom, to nie jest żadna przyszłość. Chyba, że w Etiopii, w Zimbabwe czy innych krajach trzeciego świata.

  Zamożność Polaków i siła nabywcza polskich portfeli od 25 lat systematycznie, bez przerwy, stopniowo idzie w górę. Jeżeli PiS nie rozłoży gospodarki na łopatki ( a tu można postawić znak zapytania, bo dzieje się wiele rzeczy dla gospodarki szkodliwych ), to w miarę rosnącej dalej zamożności społeczeństwa za 10, maksimum 15 lat nikt złomu nie będzie już ani sprowadzał, ani remontował. Złom Polacy będą złomować, albo sprzedawać Rosjanom. Większość chcących kupić auto, będzie decydować się na samochód z salonu, fabrycznie nowy. Kupujący samochody z drugiej ręki będą kupować samochody 3-5 letnie, a więc takie, które jeszcze nie są wyeksploatowane i nie wymagają częstych napraw. Na polskich drogach nie będzie jeździć więc tyle ciągle psujących się gratów co dzisiaj – zapotrzebowanie na usługi mechaników samochodowych w sposób nieunikniony będzie systematycznie spadać. Nie trudno to przewidzieć.

  Tylko kataklizm ( jak wojna, lub rządy populistów lub idiotów ) są w stanie powstrzymać rozwój gospodarczy i bogacenie się Polaków i Polski. Zakładam, i mam gorącą nadzieję, że do tego nie dojdzie. Przez ostatnie 25 lat Polska miała szczęście do mądrych lub przynajmniej niezbyt szkodliwych rządów ( w 1989 r. gdy kończył się komunizm Ukraina znajdowała się na podobnym poziomie zamożności co Polska ).

 14. Niemcy zniszczenini i potwornie zadluzeni o 2 wojnie w 5 lat dogonili UK. A my w 25lat nie mozemy.

  Ale oni a raczej amerykanie zastosowali myk. Nie zaden Schreder, oni zlikwidowali im dlug do zera wymieniajac cala walute.

  To tak jakby dzis dlug Polski wyyzerowac.

  Po co to zrobili?
  W obawie przed 3 wojna i aby wygrać konkurencyjnie z zsrr w zimnej wojnie.
  Wsparli Niemcy. I one dzis rządzą w Europie.

  Narzucili nam standardy, w programowaniu to sie nazywa wzorce projektowe a my sie nawet nie umiemy do tego dostosowac.

  Smieci nie chca i nie umieja sortowac, emosji CO2 nie chcą zmniejszac prawidlowym paleniem od góry z namaczanym miałem,

  A na dotacje unijne ktore maja wyrownac poziom I roznice miedzy krajami rozwinietymi a nami rzucają sie
  Zeby rozkrasc i roztrwonic na bzdury na potrzeby konsumpcyjne jak kolejne 4bulwary małpie gaje winda w bloku cichonskiego za 220tys na kredyt, winda w LO, projekt przedszkolaki wycinka drzew na wieprzycach w lasku zeby zrobic małpi gaj itd

  Nie chce mi sie naprawde komentowac. Lepiej sie zadawac z madrymi tylko takich tu nie ma bo wyjechali. Glupota ciagnie to miasto w dol.

  Chcac cos tu osiagnac pograzysz sie i cie zadepczą bo z zadnej strony wsparcia. Ni akademia jakubowa co ma biblioteke zamknieta dla absolwentow kursow podyplomowych doksztalcajacych specjalisyycznych konferencji naukowych dla mieszkancow i studentow.
  Nijak sie w tym miescie nie da rozwinac. Mozna z niego tylko wyjechac i z calych sil miasto to robi tworzac miasto dla starcow z filharmoniami cebularzami na deptakach, nawet dni miasta zaprosili maryle rodowicz. Jak na calym swiecie imprezy robi sie dla mlodych. W hanoverze festiwal nad jeziorem manschee 2mln ludzi 14dni impreza muzyka techno sami kolorowi ludzie puszczaja farbe na glowy i ubrania wszyscy usmiehnieci kolorowi a w Gw ? Procesja w boze cialo i disko polo staruchy wmieszani miedzy mlodych i super sie bawili.

 15. abc zapomniałeś, Gorzów miasto ludzi starych, czekających kresu swoich dni. Nie mam nic przeciwko sprowadzenia tu na stałe nawet 100 tys. młodych, głodnych życia w pokoju Ukraińców.

 16. Erhard nie Szreder.
  Ukraińców podsłuchałem na przystanku jak gadali
  coś pytał o kupienie munduru

  a w AJP ich uczą „bezpieczeństwa narodowego” czyli wojny.

 17. Na giełdzie dużo Ukraińców łazi, a te polaczki za których mi wstyd ich tam naciągają drogo za sprzedaż śmieci.
  Jeden cwaniaczek usiłował wcisnąć Ukraince stare pieniądze na rozmienienie.
  Murzyna pod Askaną widziałem jak stary dziad pisowiec spod pomniku Piłsudskiego tykał palcem jak małpę tamten się oganiał.

  zgadzam się że miastu brakuje myślenia o przyszłości
  liczy się tylko tu i teraz. roztrwonić miliarda i zadowoleni
  a później spłacać zadłużenie kilkanaście lat.

  Branża motoryzacyjna i gastronomiczna są najniżej opłacane w województwie.
  Podnieśli drastycznie akcyzę na sprowadzane dobre samochody więc się trochę skurczy.
  A ludzie będą jeździć fiacikami.
  3-5 letnie tak samo się psują jak stare i koszt napraw jest znaczny.
  Mechanicy mają bardzo dużo $ na godzinę
  Budowlańcy też bo dużo ich wyjeżdża za granice po 4x większe zarobki.
  w IT pracy nie ma.

 18. wiem jaka branża przynosi największe zyski
  i bez wychodzenia z domu można zarabiać dziesiątki tys zł miesięcznie od zaraz.

  Mogę podać dla zainteresowanych dostanę % od tego co zarobicie.
  nie żaden łańcuszek ani multi level marketing.

  W ciągu tygodnia można zacząć zarabiać duże pieniądze.

 19. Przykro to pisać – Gorzów taki jak jego władze:
  E-prezydent z Deszczna, aby przetrwać podpisze pakt chyba z każdym a Kurczyna czuwa u jego wezgłowia, z-ca prezydenta pilot wycieczek z Krosna, który w CV lubi sobie dodawać zasług, dyr edukacji przywieziony z Witnicy klon poprzednika Kozłowskiego
  Rada Miasta z radnymi nie mieszkającymi w Gorzowie co chyba jest niezgodne z prawem. Wzory elokwencji: Wojciechowska, Sobolewski, Kunicka, Andruszczak. Każdy coś dopisze…a to Gorzowianie ich wybierają, więc – DO KOGO PRETENSJE?

 20. a z kogo mają wybrać? kandyduj zaproponuj coś zaistniej w mediach

  ile się naprodukowałem nawymyślałem i co zjadają mnie teraz hejty bo się za dużo udzielam
  po co się produkować lepiej wyjechać gdzieś gdzie jest poukładane.
  przyjdą wybory i na kogo zagłosujecie. na ludzi dla miasta?

  to dni miasta zabiorą i będzie tylko filharmonia.
  do tego 10 bulwarów, budżety obywatelskie na szkoły 100% i przedszkola
  i ścieżki rowerowe wszędzie.
  i brak parkingów
  i drzewa, dużo drzew. z nietoperzami.

 21. CEZ został wymyślony przez ekipę Jędrzejczaka jako nowoczesna średnia szkoła techniczna, kształcąca w zawodach łączących mechanikę, elektronikę i informatykę. Stąd plany połączenia w tej szkole Elektryka i Mechanika. Na ten cel miasto miało dołożyć do tych 30 mln zł dofinansowania swoje kilkadziesiąt milionów.
  Nowa władza miała oczywiście inny pomysł. Nazwa jest teraz CEZiB – Centrum Edukacji Zawodowej i …… Budowlanka. Połączone zostaną Mechanik i Budowlanka.

Dodaj komentarz