Drogowcy czekają na atak zimy

15:38

4 stycznia 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Synoptycy zapowiadają, że nadchodzące dni będą będą szczególnie uciążliwe dla zmotoryzowanych. Padające na przemian deszcz i śnieg, a do tego wahania temperatur spowodują na drogach śliskość. Mamy jednak zapewnienie, że wszystko będzie w Gorzowie pod kontrolą. Firma ENERIS, odpowiedzialna za zimowe utrzymanie dróg w mieście, zaopatrzyła się już w odpowiednie zapasy  soli drogowej, chlorku wapnia, chlorku magnezu oraz piasku. Śledzimy więc prognozy i jesteśmy w pogotowiu – powiedział nam dzisiaj rzecznik ENERISU, Bartosz Lewicki.


Przypomnijmy więc, ustalenia są takie, że akcja odśnieżania będzie wykonywana każdorazowo przez minimum 10 pługopiaskarek, wyjeżdżających w teren od razu po wystąpieniu opadów śniegu lub przed pierwszymi oznakami gołoledzi. W przypadku natężonych opadów, akcję odśnieżania wesprą dodatkowe piaskarki.

4 myśli na temat “Drogowcy czekają na atak zimy”

  1. Proszę aby piaskarko-solarki miały ustawione tak talerze które rozsypują piach i sól aby posypywały ulice a nie całe samochody łącznie z ich dachem!!!!!!!! I to jest prośba do Pana Bartosza Lewickiego rzecznika ENERISU.

  2. Aż żal patrzeć jak kawałki asfaltu wyskakują spod lemiesza piaskarki. Tępy kierowca opuszcza pług i orze nasze jezdnie jak popadnie. Nawet te obszary bez śniegu. Z tyłu piach i sól bryzga na wysokości 2 metrów, a urzędnik odpowiedzialny za odśnieżanie miasta w domciu w kapciach.

  3. @pieszy….sorry taki mamy klimat…oni przecież nie maja płacone za efekt…ale za przejechane kilometry.

Dodaj komentarz