Dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta? S.Pieńkowski: jestem za

10:46

13 listopada 2017

Marcin Sasim

Przewodniczący Gorzowskiej Rady Miasta pozytywnie ocenia propozycje zmian w ordynacji wyborczej. W piątek posłowie PiS złożyli w Sejmie projekty dotyczące zmian w ustawach samorządowych i kodeksie wyborczym.

Jedną z propozycji jest dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta. Zdaniem Sebastiana Pieńkowskiego takie rozwiązanie jest potrzebne, a poza tym, to – w jego opinii – spełnienie kolejnej obietnicy wyborczej:

PiS chce, by prace nad projektem ordynacji do samorządów Sejm rozpoczął na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na 22-24 listopada. Zmiany mają obowiązywać już podczas najbliższych wyborów w przyszłym roku. Wyjątek stanowią propozycje dotyczące Państwowej Komisji Wyborczej, które miałyby wejść w życie dopiero po wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

6 myśli na temat “Dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta? S.Pieńkowski: jestem za”

 1. W przypadku obecnego prezydenta GW wystarczy tylko jedna kadencja, co i tak okazało się go przerosnąć

 2. Dwukadencyjność posłów i senatorów też jest jak najbardziej wskazana. Niektórzy są już tak oderwani od rzeczywistości, że nie potrafią robić zakupów spożywczych, a nawet z biegunką do lekarza wiezie ich limuzyna rządowa na sygnale lub helikopter wojskowy.

 3. Skandal! Tam gdzie mafia rządzi od 20 lat, będzie rządziła jeszcze 8 lat? Nie takie były obietnice wyborcze. Daliście się ogłupić Gowinowi z tym „działaniem prawa wstecz”. Ośmieszacie się. Czy osoby obecnie pełnoletnie będą mogły głosować, czy dopiero po upływie 18 lat od wejścia w życie ustawy, aby uniknąć działania prawa wstecz?

 4. zaprawdę powiadam wam, prawo można zmienić nawet w ciągu jednej nocy
  nie znacie dnia ani godziny
  już po was idziemy
  nie wszyscy mający wyższe wykształcenie mogą się poszczycić podstawowym

  za straszenie internautów, za aliantów u bram miasta, za przeinaczanie historii i wiele wiele innych dyskwalifikacja to za mało

 5. yoł@……ty zerknij ile on ma niezapłaconych rachunków pod lewą ręką.

Dodaj komentarz