Elżbieta Rafalska uhonorowana Samorządowym Oskarem

15:00

22 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została laureatką nagrody imienia Grzegorza Palki w kategorii ogólnopaństwowej. Wyróżnieniem tym, nazywanym Samorządowym Oskarem, uhonorowano ją za „wdrożenie, wspólnie z samorządami gmin, strategicznego dla Polski, ze względów demograficznych, Programu 500+”.
Nagrody zostały przyznane po raz 20. przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Uroczysta gala odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie .
W imieniu minister Elżbiety Rafalskiej nagrodę odebrał wiceminister Stanisław Szwed, który podkreślił, że bez samorządów, które wdrażały program 500+ nie byłoby takiego sukcesu.

Przewodniczący Kapituły Tadeusz Wrona podkreślił, że nagroda imienia Grzegorza Palki jest szczególnie ceniona, bowiem jest przyznawana przez samorządowców – samorządowcom:

W kategorii działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym nagrody otrzymali: Janusz Bodziacki – burmistrz Lubartowa, Lucjan Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli i Sławomir Sosnowski – wiceprezes zarządu Związku Województw RP.
W dziedzinie działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym laureatami zostali: Danuta Kamińska – skarbnik Katowic, Józef Swaczyna – starosta Strzelecki, Bogdan Taranowski – wójt gminy Miedźna i Janusz Żmurkiewicz – prezydent Świnoujścia.
Fundując Nagrodę imienia Grzegorza Palki Liga Krajowa chce uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę.
Patronat medialny nad uroczystością objęło Polskie Radio.

8 myśli na temat “Elżbieta Rafalska uhonorowana Samorządowym Oskarem”

 1. Może jakiś pomnik w Gorzowie Wielkopolskim? Przy Wybickiego?

 2. na krakowskim przedmieściu w Gorzowie bym widział – nawet dwa

 3. Dodalbym jeszcze za uleglosc i biernosc wobec platformianej sitwy zielonogorskiej, ktora trzesie lubuskiem i robi co chce. No, ale coz. Rafalska jest slabym graczem, to korzystaja…

 4. @ kozak – „… platformianej sitwy zielonogorskiej, ktora trzesie lubuskiem i robi co chce.”

  Gorzowianie ich wybrali, to korzystają. Gorzowska radna w sejmiku województwa z PO, pani Synowiec, broni większego dofinansowania przez samorząd województwa dla zielonogórskiej uczelni niż dla gorzowskiej uczelni. Według niej tak być powinno, gdyż zielonogórska uczelnia jest większa, więc dlatego powinna dostawać więcej. Nie ma już mowy o równowadze obiecanej w Paradyżu. Schetyna przy olbrzymim aplauzie całej PO obiecuje wyborcom likwidację urzędów wojewódzkich. Również .Nowoczesna ma w programie likwidację urzędów wojewódzkich. Gorzowianie w pewnie znów na takie partie zagłosują, gdyż z zasady wybierają korzystnie dla innych, a niekorzystnie dla siebie.

 5. Nie Elżbieta Rafalska powinna być uhonorowana Samorządowym Oskarem, tylko gorzowscy wyborcy którzy jej nie wybrali w wyborach na prezydenta miasta. Tylko dzięki specyficznej właściwości gorzowskich wyborców, którzy przez grzeczność wybierają korzystnie dla innych, a niekorzystnie dla siebie, ze wspaniałego programu 500+ korzystają teraz wszystkie samorządy w Polsce. Samorządy, nie muszą się zbytnio wysilać, a poprawia się im demografia, zmniejsza ubóstwo mieszkańców i nakręca koniunktura. Z kolei dla siebie Gorzowianie wybrali radnych, którzy przeważnie są komunistami. Radni w Gorzowie są przeciwni ustawie dekomunizacyjnej, a nawet zapisują do takich skrajnie lewicowych partii, jak Partia Razem. Prezydent Gorzowa działa na rzecz zielonogórskiej uczelni. Dofinansował PET w szpitalu marszałka i dzięki temu marszałek mógł w 100% sfinansować PET w szpitalu którego głównym właścicielem jest zielonogórska uczelnia.

 6. Samorząd terytorialny honoruje nagrodą członka rządu, który na każdym kroku kwestionuje prawo jakiegokolwiek samorządu do istnienia. O ironio!

 7. @ Pffff – „… na każdym kroku kwestionuje prawo jakiegokolwiek samorządu do istnienia. O ironio!”

  Widocznie tak nie jest, skoro samorządowcy uhonorowali akurat tego członka rządu. Jeżeli jednak tak uważasz, to twoja sprawa. Jest demokracja, więc możesz głosować na PO lub .Nowoczesna, których sztandarowym hasłem wyborczym jest likwidacja urzędów wojewódzkich i większej władzy dla samorządu województwa tj. większej władzy dla sejmiku i marszałka.

Dodaj komentarz