Elżbieta Rafalska z węgierskim odznaczeniem

21:10

4 grudnia 2017

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 455 55 03

Polska Agencja Prasowa

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odebrała Krzyż Średni Orderu Węgierskiego. Odznaczenie zostało nadane przez prezydenta Węgier Janosa Adera. To jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń państwowych, jakie może otrzymać cudzoziemiec.

Krzyż Średni Orderu Węgierskiego został przyznany Elżbiecie Rafalskiej w dowód uznania za działalność na rzecz umacniania i rozwój relacji węgiersko-polskich w obszarze polityki rodzinnej i społecznej. Odznaczenie wręczyła w poniedziałek w ambasadzie Węgier sekretarz stanu ds. rodziny i młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Katalin Novak.

„Naszym zadaniem nie jest to, żebyśmy oceniali panią minister, my możemy tylko chylić czoła, ukłonić się, wyrazić szacunek i wdzięczność za wszystko, co pani minister robi. Mówi się teraz, że Europa jest kontynentem pustych kolebek. Tyczy się to i Węgier, i Polski. Po prostu nie rodzi się tak dużo dzieci, żebyśmy mogli przetrwać. Naszym zadaniem jest postawić pytanie, dlaczego tak się dzieje” – mówiła Katalin Novak.

Węgierska wiceminister podkreśliła, że Polacy i Węgrzy zgadzają, że rodzina jest fundamentem społeczności. „Pracujemy nad tym, żeby uczynić tę rodzinę jak najsilniejszą. Pani minister w rządzie polskim otrzymała takie właśnie zadanie, by każdego dnia pracować na rzecz rodziny i widzimy tego efekty” – dodała Novak.

Zaznaczyła również, że Polska jest dla Węgier „świetnym sojusznikiem”, minister Rafalską zaś od pierwszej chwili traktuje jako przyjaciela.

„Bardzo dziękuję polskiemu rządowi; Elżbieto, tobie szczególnie dziękuje za to, że stoicie obok nas w tej ciężkiej walce, którą teraz musimy toczyć w Europie. I życzę nam wszystkim, żebyśmy jak najdłużej zdołali ramię w ramię walczyć w tej walce, i w miarę możliwości po stronie rządowej” – mówiła węgierska wiceminister.

Elżbieta Rafalska przypomniała, że to Węgry są dla Polski punktem odniesienia i narodem, który w „europejskiej polityce rodzinnej pierwszy przetarł szlaki pewnej odrębności tej polityki, polityki rodzinnej opartej o wartości, o fundament, o tożsamość”.

Rafalska zaznaczyła, że kontakty pomiędzy Polską a Węgrami nie ograniczają się jedynie do polityki rodzinnej. Przypomniała także o współpracy w Grupie Wyszehradzkiej.

fot. luw.pl

11 myśli na temat “Elżbieta Rafalska z węgierskim odznaczeniem”

 1. Dlatego ze h..e z pisu (i platformy) zwiekszaja podatki i przez to jest zabierane pol wyplaty na utrzymanie panstwowych posadek i pozniej nie ma zeby mieszkanie wynajac i zalozyc rodzine bo z czego

 2. ciekawe co ta pani minister zrobi dla Gorzowa aby młodzi nie uciekali, a przybywali.

 3. Ale synuś politk dostał i mieszkanie mu kupila na kredyt bo stac ja przy takiej pensji panstwowej i posadke zalatwila w radzie swoim nazwiskiem. Czyli dodatkowa pensja.

 4. Przybywaja. Ze wschodu.
  Wsparla akademie ale mlodzi nie przestana wyjezdzac bo wsparla nauczycieli zeby mieli wygodniejsze posadki i mieszkania.
  A mlodzi albo sie musza gniezdzic z rodzicami albo wyjezdzaja na zachod.

  Program mieszkanie+ to sciema bo kosztuje wiecej niz to jest warte.

  Z tbsTadeo zrobil blok na zbaszynskiej. Trzeba 10 takich.

  Ale jacunio nie zrobi. Bo on jest strazak pr. Sciema i pic na maksa. Aby do kamer tylko dobrze wygladalo. Jak tania dzialka budowlana.

 5. Gratulacje. Jest to dowód uznania dla pani minister i dla Polski. Polska nie cieszyłaby się aż tak wielkim uznaniem i podziwem w świecie, gdyby wtedy Gorzowianie wybrali panią minister na prezydenta miasta. Polska dziękuje wam Gorzowianie za to, że woleliście wójta.

 6. Teraz czas na tureckie. A jak się postara toi jeszcze się załapie na Zimbabwe. Póki tamtejszy Kaczyński jeszcze ma pieczątkę.

 7. wszystkie przydupasy pojechały na uroczystość w tym 2 misiewicze i jeden prezes wodociagów..ciekawe czy urlopy pobrali?

Dodaj komentarz