Eneris Surowce raportuje w sprawie rozstawiania nowych pojemników na odpady

07:10

15 stycznia 2018

Iwona Krawczyk

Firma Eneris Surowce podsumowała pierwszy tydzień swojej działalności związanej z rozstawianiem w Gorzowie pojemników na śmieci na potrzeby nowego systemu segregacji. Przy akcji w oddziale przy ul. Podmiejskiej, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, na zmiany pracuje 40 osób – mówi rzecznik firmy Bartosz Lewicki: 

Pojemniki dostarczono już na osiedla Dolinki, Piaski, Górczyn, Zacisze, Sady, Manhattan. Od dzisiaj będą rozstawiane na osiedlach: Słonecznym i Europejskim. Ponad 8000 pakietów zawierających harmonogramy, ulotki edukacyjne oraz zestawy worków do zbiórki selektywnej dostarczono też mieszkańcom domków jednorodzinnych. Na jakie problemy napotyka firma?

Firma chce się wyrobić z działaniami do końca tego tygodnia.

Pytania,  uwagi i spostrzeżenia mieszkańcy mogą zgłaszać do Biura ZCG MG-6 oraz do Biur Obsługi poszczególnych operatorów. Tam również można się zwrócić po dodatkowe worki na odpady.  Harmonogramy odbioru odpadów są dostępne na stronach ZCG.net.pl, grupa-eneris.pl oraz ragnsells.pl. Poza tym na stronie grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/lubuskie umieszczone zostały odpowiedzi na najczęściej zadawane przez mieszkańców pytania.

Cały czas gorzowski oddział ENERIS Surowce prowadzi rekrutację pracowników. Zainteresowani mogą się kontaktować  pod nr tel.: +48 95 733 56 00

26 myśli na temat “Eneris Surowce raportuje w sprawie rozstawiania nowych pojemników na odpady”

 1. U mnie na Górczynie wszystkie pojemniki są jednego rodzaju.Nie ma więc mowy o segregacji

 2. W moim sektorze 3 z tą firmą nigdy nie było problemu (domki). Bardzo solidni pracownicy.

 3. Wczoraj powinni odebrać worki ze szkłem. Do dziś na Wieprzycach wszędzie leży pelno worków ze szkłem. Nikt tego nie odebrał ani wczoraj ani dziś. I co teraz? Czekamy że za miesiąc odbiorą?

 4. Panie on, otóż trzeba czytać harmonogram, interesować się kiedy są wywozy.
  Później z czyjejś ignorancji wynikają problemy i roszczenia i worki stoją przy ulicach.
  http://www.zcg.net.pl/harmonogram
  Wywóz był 8.01 a nastepny 05.02

 5. Zmienił się harmonogram na Wieprzycach. Byli w poniedziałek po szkło, teraz w poniedziałek papier i w czwartek gabaryty, czyli meble. Tak mówi mój harmonogram z lodówki. Bez sensu, że zmienili, ale idzie się przyzwyczaić znowu.

 6. W sektorze III w zabudowie jednorodzinnej, zgodnie z nowym harmonogramem szkło powinno zostać wywiezione w poniedziałek 8 stycznia br. Mamy piątek 12 stycznia br. i jak worki stały tak stoją dalej. Swoją drogą ciekawe kto wpadł na pomysł żeby w listopadzie odpady zielone wywozić raz w miesiącu, podczas kiedy w tym momencie opada najwięcej liści.

 7. Worki z poniedziałku zostały zabrane w poniedziałek, ale gawiedź niepiśmienna i z przyzwyczajenia wystawiła w czwartek. Harmonogramy w obrazkach muszą rozdawać :)

 8. Byli na Wieprzycach w poniedziałek! Terminy odbiorów się zmieniły teraz. Następny odbiór szkła w poniedziałek 5 lutego. W poniedziałek teraz papier. Harmonogramy na stronach mg6.

 9. Szefowa MG6 jak widać kolejna przyspawana do stołka…w cywilizowanym kraju za taki syf sama by odeszła a u nas?Udaje że jest ok….Żenada.No ale to to jest jak się ma Prezydenta FsamRas ktory nawet kasy na inwestycje nie potrafi wydać…

 10. Zmiany, zmiany, zmiany…. A czy ja mam obowiązek słuchać lokalnych rozgłośni, czytać regionalną prasę, a nawet rozmawiać z sąsiadmi, żeby wiedzieć, że MG-6 przyszykowało jakieś zmiany w zasadach segregacji? Każdy powinien otrzymać „do łapki” nowy harmonogram i zasady segregacji i ooczywiście odpowiednie worki.
  Ja nic nie wiem, więc segreguję po staremu, bo nawet gdybym chciał po nowemu, to nie mam do czego….

 11. Znowu firma niestosująca się do przepisów prawa. Pojemniki na odpady mają być kolorowe.

 12. Przodownicy w Gorzowie. Prawo daje możliwość wprowadzenia nowych zasad zbierania odpadów do 30 czerwca 2021 r. Pojemniki można dostosowywać do nowych wymogów do 30 czerwca 2022 r. Udręka z tymi śmieciami.

 13. @yenna Związek Celowy Gmin MG-6 dopuścił do 30.06.2018 stosowanie kolorowych naklejek na pojemnikach. To właśnie napisy na naklejkach wskazują, jaka frakcja powinna trafić do danego pojemnika. Zezwala na to „Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r.
  w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów”

  @HT Według przywołanego wyżej rozporządzenia KAŻDY kontrakt podpisany po 1 lipca 2017 r. MUSI uwzględniać podział odpadów komunalnych na 5 frakcji, a kontrakt w Gorzowie został zawarty na początku 2018 r. Ponieważ w kilku miastach umowy zostały podpisane w czerwcu 2017 r., a maksymalny czas trwania wynosi 5 lat, stąd data 30.06.2022. W praktyce oznacza to, że po tym dniu wszędzie na terenie Polski będą obowiązywać jednolite zasady segregacji odpadów komunalnych.

  @Czerepach Harmonogram odbioru odpadów zostanie do Pana dostarczony. Jeżeli chodzi o możliwość segregowania odpadów, to mieszkańcy lub administratorzy mogli podjąć decyzję, że wszyscy mieszkańcy danej nieruchomości nie będą segregować odpadów, więc podstawione zostały wyłącznie pojemniki na odpady zmieszane. Proszę pamiętać, że to oznacza wyższy koszt miesięczny dla mieszkańców i nie wpływa pozytywnie na ochronę środowiska.

  Pod tym adresem znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: https://grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/lubuskie/gorzow-najczestsze-pytania-mieszkancow

 14. Do Bartosza Lewickiego. W praktyce znaczy to, że u nas, PRZODOWNIKÓW nowa udręka śmieciowa rozpoczęła się już na początku 2018 r., podczas gdy u innych, mniej wyrywnych może rozpocząć się po dniu 30.06.2022 r.

 15. @HT Ponieważ poprzedni kontrakt zakończył się z początkiem stycznia 2018 r., Związek Celowy Gmin MG-6 działając zgodnie z prawem MUSIAŁ wdrożyć nowe zasady segregowania odpadów komunalnych. Tak dzieje się nie tylko w Gorzowie Wielkopolskim, ale w dużej liczbie miast i gmin w całej Polsce i z każdym miesiącem liczba ta rośnie. W sumie należy się cieszyć, że już teraz mieszkańcy obszaru ZCG MG-6 mają możliwość segregowania odpadów, a więc lepszej ochrony środowiska.

  Jestem również przekonany, że nowe zasady gospodarki odpadowej staną się wkrótce nawykiem – i to dobrym. Z mojej stony pozostało mi prosić Państwa o odrobinę cierpliwości i przekonanie się w praktyce, że stosowany od 7 stycznia system jest dobrze przemyślany i wdrażany.

 16. Przy ul. Sułkowskiego stoją beznadziejne pojemniki na plastiki/metal (to jakieś stare pojemniki po szkle) z okrągłym otworem wrzutowym o średnicy ok. 20 cm. Teraz segregując w domu zbieram w/w odpady do worka, po czym muszę to wszystko ręcznie rozpakowywać przy pojemniku i pojedyńczo wrzucać bo otwór jest dużo dużo za mały na cały worek!! Jest szansa na jakieś normalne kontenery?

 17. Jak były normalne kontenery to ludzie pytali o dzwony. Są dzwony, to teraz prośba o normalne kontenery. Są zalety obu tych rozwiązań, ale również oba mają wady… Często z reklamówką do szkła wpadała zaplątana gazeta, plastikowa butelka itp. Teraz trzeba ręcznie po jednej sztuce… za długo to trwa. Nie ma rozwiązań idealnych.

 18. Pani Zofio! Nikt o zdanie mnie nie pytał, czy chcę dzwony czy nie? Tylko, że takie rozwiązanie to już przesada, bo opakowania trzeba opłukiwać, segregować, a następnie pojedyńczo wrzucać do pojemnika, (który stoi na środku osiedla przy samym placu zabaw), teraz idąc do sklepu i podrodze biorąc śmieci należałoby mieć albo rękawiczki albo mokre chusteczki do umycia rąk-absurd jakiś! Plus koszty wody… niewiem czy to wogole się opłaca, poczekamy i policzymy. A latem to będzie smród z tych pojemników…

 19. Trzeba zatrudnić kogoś, żeby pilnował grafika bo zaczyna się robić wesoło.

 20. Czy to prawda, że Laguna przestała odbierać śmieci i przyjeżdża już tylko po kubły wysypując z nich śmieci do altan? Powstają na osiedlach małe wysypiska, żeby tylko zrobić na złość nowej firmie a mieszkańców traktuje się jak te śmieci z kubłów! Gdzie to zgłaszać?

 21. @MarekGórczyn
  jeśli Laguna nie ma już umowy, to dlaczego miałaby wywozić nie zwoje śmieci? A kto obecnie ma obsługiwać ten rejon – po informację do MG-6

 22. serio ktoś płucze opakowania np. po jogurtach i dopiero wyrzuca? ale jaja ale jaja ale jaja. a papier po podtarciu tyłka pod krzaczkiem to do jakiego kubła i jak to oddzielić od siebie ?

 23. @do MG-6
  a to nie Laguna powinna odebrać odpady, które zostawiła wraz z kubłami w altankach uniemozliwiając wstawienie nowych? W styczniu nie widzialem, zeby odbierali u nas a góry leżą i szczury karmią.
  Ciekawe co na to wszystko MG6. Ale heca

 24. Najlepsze jest to, ze eneris ma harmonogram i umowę podpisana do końca czerwca br. Jak po tym terminie zmieni się firma to znowu nas czeka „okres przejściowy”. Będą cyrki.

Dodaj komentarz