Ewa Pawlak otworzy muzeum na nowe?

13:20

3 listopada 2017

Iwona Krawczyk

Będą zmiany w muzeum lubuskim- zapowiedziała to pełniąca obowiązki dyrektora placówki Ewa Pawlak.  Jak mówiła dziś w Radiu Zachód, w muzeum za dużo jest stanowisk kierowniczych, za mało takich, które nastawione są na pozyskiwanie środków zewnętrznych czy działania marketingowe. Ewa Pawlak, która objęła funkcję po Wojciechu Popku, przygotowała nowy statut instytucji, będzie też wdrażać nowy regulamin organizacyjny placówki z nową strukturą, bo dotychczasowa- jak oceniła- była przestarzała. Działalność samej placówki też ma ulec zmianie, a pierwszym tego przejawem jest realizowany już program „Otwieramy muzeum”.

Ewa Pawlak jest doktorem ekonomii. W gorzowskim magistracie pełniła funkcję szefowej wydziału kultury. Nie chce się wypowiadać na temat działalności swojego poprzednika w muzeum, natomiast sporządziła diagnozę zastanego w placówce stanu i uznała, że wymaga ona wielu zmian. Czy będzie miała szanse wdrożyć je w życie? Umowę na pełnienie obowiązków dyrektora muzeum Ewa Pawlak ma do końca tego roku. Władze województwa ogłoszą konkurs, na to stanowisko, a Ewa Pawlak deklaruje, że weźmie w nim udział.

Muzeum Lubuskie działa w czterech lokalizacjach: w Gorzowie to Spichlerz i muzeum przy Warszawskiej, poza tym w Bogdańcu i Santoku.

 

5 myśli na temat “Ewa Pawlak otworzy muzeum na nowe?”

  1. Oczywiście, że otworzy. Tam się przyda wietrzenie. Lepiej się oddycha w wietrzonych pomieszczeniach. Gorzów trzyma kciuki za panią doktor. I za jej ekipę. Czekamy na kolejne ciekawe inicjatywy. I proszę się nie przejmować. Psy szczekają, a karawana musi iść dalej.

  2. Jest to niestety tylko propaganda nazywana dziś modnie PR od którego specjalistką jest pani doktor Ewa. Świadczy o tym choćby to zdjęcie powyżej, które pokazuje Muzeum jeszcze przed remontem i renowacją Willi Schroedera. Pewnie można „nowoczesnymi” sposobami znanymi specjalistom od public relations tak zmanipulować rzeczywistość aby wydawało się, że remont i renowacja jest także zasługą nowej PO dyrektor.

  3. berliner kebab się odezwał – obrona terytorialna natychmiast wykona berlińskie polecenia

  4. a czy ktoś przeprosił byłego dyrektora za wsyztskie pomowienia i co z konkursem na to stanowisko

Dodaj komentarz