Firma ZUE przebuduje torowisko na Walczaka

13:37

13 listopada 2017

Iwona Krawczyk

Krakowska firma ZUE przebuduje nam torowisko na ulicy Walczaka. Prace będą kosztowały 18 mln 400 tys. – to najniższa oferta, jaką złożono w przetargu. Wykonawca zobowiązał się do skrócenia prac o dwa miesiące i dał najdłuższy, pięcioletni okres gwarancji. Przebudowa torowiska na Walczaka odbędzie się w dwóch etapach: pierwszy obejmie odcinek  między ulicą Walczaka 25 B (stacja Shell) a ulicą Dowgielewiczowej. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic i torowisko, powstaną nowe perony tramwajowe i chodniki.

Na drugim odcinku, od ulicy Dowgielewiczowej do Ronda Gdańskiego, przebudowane zostaną. torowisko, trakcja tramwajowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

Termin zakończenia robót wyznaczono na 28 grudnia 2018 roku; wykonawca zadeklarował, że stanie się to dwa miesiące wcześniej.

12 myśli na temat “Firma ZUE przebuduje torowisko na Walczaka”

 1. Przyznawanie punktów za skrócenie terminu to obecnie kpina. Co im zrobimy? Nic – fajnie jak w ogóle skończa

 2. a to za rok i trochę tramwaje wyjadą z zajezdni na kostrzyńską?

 3. A co tam będzie jezdziło po tych torach znając gorzowskie realia to może drezyny

 4. Do lord.Po żadnych torach tramwajowych w Gorzowie nic nie będzie jeżdziło.Bydgoski producent tramwajów jest na skraju bankructwa.

 5. A może właśnie dzięki bankructwu pesy, mieszkańcy Gorzowa dojdą jednak do wniosku, że kawałki stali w asfalcie i betonie nie są warunkiem koniecznym i wystarczającym do bycia szczęśliwym. Będziemy mogli wtedy pomyśleć o budowaniu nowoczesnej i elastycznej komunikacji miejskiej w Mieście.

 6. rysela30 pesa dostała 200mln,odpuścili Kraków.Z Gorzowem mają już podpisaną umowę i tramwaje wykonają.Tylko co z tego jeżeli torowiska nie będą gotowe na koniec przyszłego roku.

 7. Znowu najniższa oferta.Żeby nie skończyło się jak zawsze.

 8. 5 lat gwarancji — ale się uśmiałem – 3 lata nie będzie tramwaji, (wliczony poślizg tylko rok) a wiadomo będzie więcej ,więc gwarancja tylko na 2 lata ,

 9. Do ala.To nie pesa „odpuściła Kraków tylko mpk Kraków wycofał się ze współpracy z tą niepewną firmą która do produkcji tramwajów zatrudnia niedouczonych ukraińców.

 10. Łopaty dać tym bojówkom od ludzi dla kariery niech kopią.

 11. Nie chodzi o Ukraińców bo ich wszędzie pełno tylko o to że Pesa nie złożyła gwarancji finansowej.Dostali teraz 200 mln i zaczęli już dostawy do Kijowa,później Gorzów.No ale tak jak już pisałam że tramwaje nie wyjadą długo na trasy do torowiska nie będą wyremontowane na czas bo wszędzie opóźnienia.

Dodaj komentarz