„Gastronomik” wysoko w rankingu Perspektyw. II LO najlepszym liceum w województwie

16:06

10 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Zespół Szkół Gastronomicznych wysoko w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2017, przygotowanym przez portal Perspektywy.pl.

Gorzowska szkoła została sklasyfikowana na 21. miejscu w kraju, a warto zauważyć, że jeszcze rok temu znajdowała się na 264. miejscu. Dyrektor placówki Małgorzata Pawłowska nie kryje zadowolenia, ale podkreśla, że ten sukces jest efektem ciężkiej pracy kadry i uczniów:

Do świetnego wyniku „Gastronomika” przyczyniła się m.in. uczennica czwartej klasy Kamila Woźniak, która w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Rolnictwie zajęła pierwsze miejsce w bloku „gastronomia”. Jak mówi, sukces nie byłby możliwy, gdyby była uczennicą innej szkoły:

Perspektywy sporządziły również ranking liceów. Najlepszą szkołą z województwa lubuskiego okazało się II Liceum Ogólnokształcące, które sklasyfikowano na 74. pozycji w kraju.

8 myśli na temat “„Gastronomik” wysoko w rankingu Perspektyw. II LO najlepszym liceum w województwie”

 1. w 2 LO oszukują było parę lat temu jak wyciekły egzaminy maturalne od nauczycieli.
  podwyższają statystyki sobie albo podpowiadają żeby mieli lepsze oceny.

 2. X, jeżeli tak piszesz, to podpisz się imieniem i nazwiskiem
  albo zgłoś fakt do prokuratury

 3. BRAWO!!!! GRATULACJE!!!
  Należy jeszcze dodać że na 65 miejscu w rankingu wszystkich techników w Polsce jest Elektryk z Gorzowa. To te szkoły dają zawód. Absolwenci mają pracę zaraz po ukończeniu szkoły, a niektórzy pracują jeszcze przed końcem nauki.
  To w te placówki powinno inwestować miasto, nie zaś wydawać 100 mln złotych na nowe siedziby dla budowlanki i mechanika w budynkach poszpitalnych lub dziesiątki milionów złotych w różnych formach na akademię jakubową, która kształci ……. operatorów kas fiskalnych.

 4. Nic nie będe zgłaszał. Juz mbie prokuraturą straszyli o jedno jak sie upomniałem o niekradzenie ludziom nadgodzin

 5. A rewelacje te mozna znalezc w internexie o tym wycieku matur jak ktos zainteresowany to sobie poszuka

 6. Pani Pawłowska uczyła m,nie matematyki w elektryku… Na słowa „sondaż wiadomości” robiło się w klasie gorąco… Żaden z nauczycieli nie miał takiego posłuchu jak ona.

 7. Elektryk to jedna z niewielu szkół technicznych, która nadąża za potrzebami rynku pracy. Takie technikum i ZSZ przynosi dumę miastu, tym bardziej że w czołówce rankingu Perspektyw jest od wielu lat. Może w końcu włodarze miasta pójdą po rozum do głowy i zaczną solidnie wspierać Elektryk i Gastronomik, zamiast wyrzucać kasę na dętą akademię jakubową dla przyszłych bezrobotnych.

Dodaj komentarz