Gorzów blisko alarmu przeciwpowodziowego, ale na Zakanalu spokojnie

09:08

8 listopada 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Czterech centymetrów brakuje, by Warta w Gorzowie osiągnęła stan alarmowy. Mimo to podwórka i piwnice na zalewanym niejednokrotnie Zakanalu pozostają suche. – Tym razem nie czujemy zagrożenia i ze spokojem obserwujemy sytuację na rzece – mówi nam Zdzisław Szuleta, mieszkaniec Zakanala:

Jak dodaje Zdzisław Szuleta, mieszkańcy Zakanalu w końcu nie boją się już inwestować w swoje budynki:

Mieszkańcom Zakanala spokój zapewniają wykonane jakiś czas temu inwestycje melioracyjne, w tym przepompownia Siedlice. Mówi kierownik Ryszard Stefaniak z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego :

Tymczasem według prognoz na trzy najbliższe dni, poziom Warty w Gorzowie  ma systematycznie rosnąć. W piątek rzeka ma osiągnąć poziom 439 centymetrów – to oznacza, że od stanu alarmowego będzie nas dzielił tylko centymetr. – Jeśli poziom rzeki będzie wzrastał zarekomendujemy prezydentowi wprowadzenie alarmu przeciwpowodziowego – dodaje kierownik Ryszard Stefaniak.

fot: archiwum RG

5 myśli na temat “Gorzów blisko alarmu przeciwpowodziowego, ale na Zakanalu spokojnie”

  1. Trzeba zwrócić się do Surowca i Sibińskiej z PO – zlifwdują Warte i z głowy

  2. Po co likwidować,niech falubazy ją wezmą oni na wszystko się ślinią.W końcu rzekę będą mieć.

  3. Panie Wójciki , Pani Polak mówię sprawdzam . Kiedy zamierzacie rozpocząć meliorację na Warcie w mieście Gorzów i okolicach….. nie ma środków ? Czy czekamy aż zaleje… ?

  4. Nie będzie melioracji bo żaby żyją i pewnie karierowicze od radnych zaraz będą blokować dla 5 minut w mediach. Takie czasy, że radny zamiast pomagać robi swoim dobrze. Ale mieszkańcy wiedzą kto.

  5. teraz już wiemy dlaczego na Zakanalu miasto oferuje „tanie działki ” tak przynajmniej mówią ,że to tanio

Dodaj komentarz