Gorzowska prokuratura oskarża handlarzy ludźmi. Organizowali obozy pracy we Włoszech

13:19

4 stycznia 2017

Marcin Sasim

Werbowali ludzi w internecie, oferowali zatrudnienie za granicą, a później przemocą zmuszali swoje ofiary do niewolniczej pracy. Gorzowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom. Śledczy zarzucili im udział od maja 2009 roku do stycznia 2010 roku w zorganizowanej grupie przestępczej, handel ludźmi i oszustwo.

Na czele grupy stali 58-letnia Bożena B. i 53 –letni Włodzimierz D. W internecie szukali chętnych do pracy przy zbiorze cytrusów we Włoszech. Oferowali transport, zakwaterowanie i pensję. Tak oszukali ponad 50 osób z całego kraju. Kiedy chętni do pracy trafiali na miejscu okazywało się, że zostali oszukani. Wtedy przemocą i groźbami zmuszano ich do pracy. Mówi rzecznik gorzowskiej prokuratury prokurator Roman Witkowski:

Oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu ludźmi, prokuratura oskarżyła także całą ósemkę o oszustwo:

Oskarżeni działali na terenie całego kraju. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia, za handel ludźmi do 15 lat pozbawienia wolności.

Jedna myśl na temat “Gorzowska prokuratura oskarża handlarzy ludźmi. Organizowali obozy pracy we Włoszech”

  1. Szkoda że się prokuratura nie przyjrzy temu co się wyprawia w gorzowskich zakładach
    jak okrada ludzi z nadgodzin.

Dodaj komentarz