Gorzowski szpital przyjął ponad 200 pacjentów w ramach POZ

11:12

2 października 2017

Marcin Sasim

Ponad 200 osób przyjęto podczas pierwszej doby funkcjonowania w gorzowskim szpitalu przychodni nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Pacjenci szukający pomocy znajdą ją nie w przychodni przy ul. Piłsudskiego, a właśnie przy ul. Dekerta.  Zmiana ma związek z wejściem w życie tzw. sieci szpitali. Szpitale ujęte w sieci mają m.in. zabezpieczać nocną i świąteczna opiekę zdrowotną. Ambulatorium działa w miejscu izby przyjęć, dokładnie pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Działa od 18 do 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta.

 

W czasie pierwszej doby, jak informuje szpital, w sumie lekarze i pielęgniarki udzielili ponad 200 porad. Najwięcej osób, aż 80, przyjął lekarz dedykowany osobom dorosłym, 70 osób przyjął pediatra.

 

Z pomocy pielęgniarek w gabinecie zabiegowym skorzystało 70 pacjentów.  Cztery razy zespół pielęgniarski wyjeżdżał do pacjentów oczekujących wizyty pielęgniarskiej w domu, a tzw. lekarz wyjazdowy – 1 raz. Nie było potrzeby udzielenia żadnej porady lekarskiej przez telefon.

Dodaj komentarz