Idą mrozy. Zwróćmy uwagę na bezdomnych

11:12

4 stycznia 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych. Synoptycy zapowiadają, że nadchodzące dni będą będą dla nich szczególnie uciążliwe. Mimo to często zdarza się, że bezdomni nie szukają schronienia w odpowiednio do tego przystosowanych placówkach, ale np. nocują na klatkach schodowych czy w piwnicach. To nie podoba się mieszkańcom, część dzwoni do straży miejskiej czy na policję i prosi o interwencję. Ale niestety, sporą część osób bezdomnych po prostu przegania. To nie rozwiązuje problemu – mówi dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie Justyna Pawlak.


Pracownicy GCPR-u patrolują miejsca przebywania osób bezdomnych regularnie. Swoje patrole ma też Straż Miejska.


Dodajmy, że gorzowska Straż Miejska prowadzi tzw. „Teczkę osób bezdomnych”. Są w niej dane wszystkich osób przebywających na terenie naszego miasta, a także miejsc, które wymagają stałego patrolowania. Tych ostatnich jest w Gorzowie około 80, bezdomnych – według danych szacunkowych GCPR-u, mamy około dwustu.

Jedna myśl na temat “Idą mrozy. Zwróćmy uwagę na bezdomnych”

  1. Jakie mrozy!? Radio Gorzów też uległo opowiastkom o pogodzie przez lanserów z TVN-u? W Gorzowie nie będzie ani śniegu ani mrozu bo zachód Polski jest pod wpływem ciepłego zimą Atlantyku i przegrzanej atmosfery przez niemiecki przemysł hutniczy, a wiatry do Polski wieja z zachodu.

Dodaj komentarz