Jest jeszcze szansa dla Kostrzyńskiej. Miasto rozmawia z drugą w przetargu firmą

21:41

25 października 2017

Marcin Sasim

Po rezygnacji Balzoli z remontu ul. Kostrzyńskiej, gorzowski magistrat namawia drugą w przetargu firmę, aby podjęła się zadania. Chodzi o firmę ZUE z Krakowa. W ten sposób urząd chce uchronić się przed rozpisaniem kolejnego przetargu i jak najszybciej rozpocząć pracę. Mówi prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Urzędnicy spodziewają się odpowiedzi w najbliższym tygodniu. Po rezygnacji Balzoli miasto czeka teraz na wydłużenie terminu realizacji inwestycji. To ważne, bo remont jest dofinansowany z Unii Europejskiej. W tej sprawie urząd marszałkowski konsultuje się z ministerstwem rozwoju:

Skoro ul. Kostrzyńska wciąż czeka na remont, to czy tramwaje mogłyby wrócić na jakiś czas do rozkładu komunikacji? – Niestety to niemożliwe – odpowiada prezydent:

Firma Balzola nie zgodziła się podpisać umowy z gorzowskim magistratem na przebudowę ul. Kostrzyńskiej. Realizacja inwestycji ma już spory poślizg i firma bała się, że nie dotrzyma odpowiednich terminów przez co narazi się na ewentualne kary. Co ciekawe przez przedłużające się postępowanie firma Balzola mogła wycofać wadium. Mówi Dariusz Sas, radca prawny urzędu:

Wadium wynosiło nieco ponad milion zł.

Informacji w sprawie inwestycji wysłuchali dziś miejscy radni. Część radnych, w tym klub Ludzie dla Miasta, chciała aby inwestycji przyjrzała się komisja rewizyjna. Wniosek nie przeszedł jednak głosowania. Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski z PiS-u uważa, że słusznie:

Szkoda tego czasu, który już straciliśmy – komentował wiceprzewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec z PO:

Zdaniem Jerzego Wierchowicza, szefa klubu Nowoczesny Gorzów, kulisy rezygnacji Balzoli powinny zostać jednak wyjaśnione przez komisję rewizyjną:

-Jako klub nie jesteśmy zaskoczeni informacją prezydenta miasta – mówi szef klubu PiS Paweł Ludniewski:

Radny klubu Gorzów Plus Patryk Broszko uważa, że winę za opóźnienia ponoszą , jak mówi „pseudo ekolodzy” i część wspierających ich radnych:

Szefowa klubu Ludzie dla Miasta Marta Bejnar – Bejnarowicz uważa, że winy nie ponoszą radni, którzy słuchali mieszkańców, a miasto, które nie potrafiło porządnie załatwić sprawy:

Remont ul. Kostrzyńskiej ma kosztować ponad 50 mln zł.

25 myśli na temat “Jest jeszcze szansa dla Kostrzyńskiej. Miasto rozmawia z drugą w przetargu firmą”

 1. Skandalem jest to ze w radzie zasiadają radni, którzy spiskowali ze swoimi bojówkami pod pretekstem głupiego drzewa żeby tylko dopiec swojemu byłemu kandydatowi. Czy przekazywali szczegółowe dane inwestycji tym kibolom żeby skutecznie w odpowiednich momentach sabotować miasto?

 2. Tam gdzie w województwie są naprawdę cenne gatunki niszczy się je bezrefleksyjnie pod imprezę, której głównym aktem jest indywidualne narkotykowe menu.

 3. LDM to tak na prawdę frustraci, którzy rządzili miastem kilka miesięcy. Prezydent im podziękował to teraz szukają pretekstu do ataku. Interes miasta się nie liczy. Na początku popierają słabego Wojcickiego a pozniej za to, że im nie dał stołków niszczą miasto. Trzeba zapamiętać te czwórkę.

 4. Jeżeli ta inwestycja nie zostanie zrealizowana Pani Radna z Ludzi dla Stołków( Miasta ) powinna zniknąć z życia polityczno-samorządowego…

 5. nicelus – jakoś cię chłopie nie pojmuję, ale modlę się za ciebie i o zdrowie dla ciebie, bo wykazujesz na tym forum nieciekawe dewiacje, którymi możesz się skrzywdzić

 6. Radny Broszko taki ładny, a taki…
  Inwentaryzację przyrodniczą pod kątem gatunków chronionych miasto powinno wykonać przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę, ale tego nie zrobiło. Czyja to wina? Źle przygotowana inwestycja przez prezydenta Wójcickiego, Radzińskiego, dyrektora wydziału inwestycji, dyrektora wydziału ochrony środowiska. Niczyja więcej. Nie ekolodzy są winni a urzędnicy, którzy nie dopełnili wymaganych prawem warunków rozpoczęcia inwestycji.
  CSR Słowianka przy budowie hali nie popełnia tego zaniedbania i robi wszystko zgodnie Z PRAWEM.

 7. Partia pana Jerzego Wierchowicza zmienia nazwę!
  Zamiast kropki będzie znak zapytania, czy coś takiego.

 8. to jeszcze jakieś firmy chcę z naszą ferajną JW rozmawiać? Zrażają do siebie wszystkich w każdej branży i za chwilę na przetargach nie będzie chętnych :)
  Pozdrawiam myślących samodzielnie.

 9. Wierchowicz bronil pare lat temu ewidentnego gwałciciela.

  Uwierzyl oprawcy ze sama chciala.

 10. To jest absolutnie genialne – jedna firma odwołaniami może zgasić drugą firmę mieszając w grafiku, a przy okazji do tego dochodzi mech :) wspaniale

 11. LDM to jakies nieporozumienie! Kto ich wybrał? Nikt Was nie chce w Gw!

 12. Ci z ldm zasługują jedynie jak kiedyś robili rolnicy na potraktowanie szambem przez mieszkancow z beczkowozu, który ciągle jeździ do oczyszczalni po kostrzynskiej. Co za chorzy ludzie mają czelność niszczyć to miasto i grać na nerwach ciężko pracujących mieszkańców.

 13. Nie ludzie dla miasta jak ktoś wcześniej napisał „Szkodniki dla miasta”. Sabotują, utrudniają, podkopują, bo ciepłych posadek zabrakło, a teraz jak się udzielają na FB w grupie hejtuj gorzów eee przepraszam Warszawska Walczaka zamknięta do odwołania już pod nową nazwą z tramwajami :) Po to by dalej uprawiać politykę niszczenia i wciągania w to mieszkańców, Popatrzcie kto ciągle się udziela i leje hejt :) A nie daj bóg zwróć im uwagę :) Cebula Gorzowska

 14. Najgorsze co dla Gorzowa się kiedykolwiek przytrafiło to właśnie LdM.

 15. Tak jak myślałem, Bejnar-Bejnarowicz nie widzi żadnego problemu w sparaliżowaniu ważnej inwestycji, jest wręcz zadowolona i ma czelność mówić o jakieś aktywności społecznej.

 16. Pani Marto nikt winy nie rzuca na mieszkańców co za brednie ……To Pani i Pan z LDM zaczęli protesty podobnie jak ostatnio Wasz kolega Szmytkowski przed Filharmonią na Gali Motyli wstyd i hańba.

 17. LDM jak Ludzie Dla Marsa – tam niech lecą niech zostawią w spokoju ten Gorzów

 18. I się bronią że to w porozumieniu mieszkańców Kostrzyńskiej walczyli o drzewa mech i nietoperze, jakoś jak rozmawiam z sąsiadami każdy jeden był za wycinką i ruszeniem inwestycji.

 19. Jedna Pani z Kostrzyńskiej razem LDM rozwaliła remont tej drogi my wszyscy chcemy tej drogi natychmiast ile lat mamy czekać jak już nas nie będzie ????????????????

 20. Mam nieruchomości na kostrzyńskiej od 1974 roku, znam każdego mieszkańca i nie znam ani jednego, który tęskni za drzewami poza jednymi co im naobiecano, że im coś załatwią i dali się wciągnąć. A ci co protestowali to nikt ich nie zna nawet w gorzowie, nigdzie tu nie pracowali no może poza jedną co w teatrze kiedyś ale długo nie popracowała widocznie się poznali.

 21. których to mieszkańców rzekomo słuchali radni? bo wszyscy mieszkańcy, których znam z Kostrzyńskiej ma w du….rosnące tam drzewa i już wiele lat temu marzyli o remoncie tej zasyfiałej zniszczonej „ulicy”

 22. Przetarg został ogłoszony w marcu, po wszelkich opracowaniach nt drzew.

  W czasie trwania przetargu, z powodu 176 pytan od oferentów (niejasności w projekcie), 2 zmian dokumentacji w trakcie przetargu – 3 x zmieniano termin skladania ofert.
  Potem wybrano ofertę nieważną i KIO nakazalo ponowne rozstrzygnięcie i 23 tys kary dla miasta.

  Nie ma tu ani słowa nt drzew.

  Wycinka drzew została zlecona lokalnej firmie w osobnym przetargu.

  Nieładnie oczerniać.

  Komisja Rewizyjna mogła to stwierdzic ale PIS i Plus boją się, ze wyjdzie na jaw kto dał ciała.

 23. to jest stuletnia droga bez planów więc braki w projekcie zupełnie rozumiem i skomplikowaność przygotowania dokumentacji do tej ulicy. przy brakach kadrowych braku specjalistów

Dodaj komentarz