Jest propozycja podwyżek za wodę i ścieki. Teraz czekamy na zgodę Związku Celowego Gmin MG-6

10:18

2 listopada 2017

Marcin Sasim

Przyszłoroczna cena za wodę może wzrosnąć o 11 groszy, a za ścieki o 10 gr za metr sześcienny. Taką propozycję podwyżek wysłało gorzowskie PWiK do szefostwa Związku Celowego Gmin MG-6.

Szef gorzowskich wodociągów mówił w Radiu Gorzów, że to dopiero propozycja i do 15 grudnia związek ma się do niej odnieść. Wtedy będzie można mówić o podwyżkach.

Bogusław Andrzejczak podkreślał, że propozycja została dobrze przeanalizowana, a wszystkie możliwe koszty ograniczone:

W ocenie Bogusława Andrzejczaka ewentualna podwyżka nie powinna być mocno odczuwalna dla mieszkańców:

W tej chwili za 1m3 wody płacimy w Gorzowie 4,49 zł netto, a za ścieki 6,56 zł netto.

27 myśli na temat “Jest propozycja podwyżek za wodę i ścieki. Teraz czekamy na zgodę Związku Celowego Gmin MG-6”

 1. O ile wzrosną płace pracowników PWiK? Czy dziennikarze tego radia mogą podać średnie wynagrodzenie w tym przedsiębiorstwie? Także na czym polega praca ludzi za biurkami przy ulicy Kosynierów Gdyńskich?

 2. Podwyższka? Poniżej inflacji, wychodzi na osobe 60gr. wiecej za miesiąc.

 3. Jak mają się podwyżki cen za wodę i kanalizację, do projektu jaki złożyło PWiK w celu pozyskania środków z UE? Czy PWiK uzyskał zgodę z UE na tę podwyżkę?

 4. Ludzie nie ośmieszajcie sie. Przy średnim zuzycie osoby na miesiac wychodzi 60 gr. wiecej. Malkontenci.

 5. @GW Radni nie mają tu nic do gadania.Takie mamy prawo nawet jak się nie zgodzą to podwyżki i tak będą.

 6. @Kowal, nie ośmieszaj się. Najwidoczniej nie płacisz rachunków za wodę, tylko mamusia….

  Cena dla Gorzowa Wielkopolskiego – 11,60 zł za metr sześcienny
  Cena dla Krakowa – 10,15 zł za metr sześcienny
  Cena dla Wrocławia – 10,79 zł za metr sześcienny
  Cena dla Bydgoszczy – 10,64 zł za metr sześcienny
  Cena dla Torunia – 8,58 zł za metr sześcienny
  Cena dla Łodzi – 8,55 zł za metr sześcienny
  Cena dla Lublina – 8,91 zł za metr sześcienny
  Cena dla Opola – 7,82 zł za metr sześcienny
  Cena dla Rzeszowa – 8,08 zł za metr sześcienny
  Cena dla Białegostoku – 7,13 zł za metr sześcienny

  PWiK obciąża Gorzowian kosztami swoich inwestycji w ościennych gminach, mimo że otrzymał dofinansowania z UE. DLACZEGO Gorzowianie mają dopłacają do innych gmin?????

 7. Kowal chyba z PWIK .Co roku to samo .Ci z Kosynieròw cały rok myślą ile podniosą w styczniu .I Premia się znajdzie.

 8. No i znowu będziemy płacić za wieśniaków z Karnina,Deszczna i okolic.Nam kto odda za nieplanowane przerwy w dostawie wody?Może teraz wsioki i inne przyjaciele Wójcickiego się zrzucą dla miastowych na naprawy itp.My dofinansowań nie mamy.A idę o zakład,że jak przyjdzie mały mrozek tak z -5 stopni to rurki będą znowu pękać.

 9. Brak słów na was ludzie Podwyżki były są i będą cieszcie się że jest rok wyborczy i tylko o grosze bo tak naprawdę to powinny urosnąć przynajmnie o 6 złotych / m3 wody i ścieków to może wreszcie pracownicy PWiK którzy starają się abyście mieli czystą i dobrą wodę oraz żeby was gówno nie zalało !!!! dostali by wreszcie trochę więcej wypłaty bo jak na razie nie możemy dobić nawet do stawek Falubazów a co dopiero tych miast które powyżej wypisano. I życzę wszystkim jak najmniej przerw w dostawie wody które niestety zawsze mogą się zdarzyć. I nie narzekać by my usuwamy awarie jako jedne z najszybszych wodociągów w kraju
  To tak cobyście sobie poużywali
  Pozdrawiam nie wstydząc się pracownik PWiK w Gorzowie Wielkopolskim.

 10. @pffff sam sie nie osmieszaj. Podales kilka przykladow z posrod tysiaca miast. Miasta placa nawet ponad 20 zl za m3. My mamy ceny relatywnie niskie biorac pod uwage rozpietosc jaki i wzniesien. Ale co to obchodzi szarego Kowalskiego który umie tylko narzekać.

 11. woda ma ma być za darmo
  ściek z wody powstający za darmo
  prąd potrzebny do wody za darmo
  prąd do ścieków z wody za darmo
  praca ma być za darmo

  a płaca minimalna ma być średnią europejską
  vivat pis, jak to wprowadzicie macie 100% poparcia bez obrzydliwej TVPiS

 12. woda ma ma być za darmo
  ściek z wody powstający za darmo
  prąd potrzebny do wody za darmo
  prąd do ścieków z wody za darmo
  praca ma być za darmo

  a płaca minimalna ma być średnią europejską

 13. @Gr2 – powtarzam: dlaczego Gorzowianie mają płacić za inwestycje PWiK poza granicami miasta??? To ościenne gminy powinny finansować koszty inwestycji i basta! Kwestia wynagrodzeń w PWiK nie będę komentował bo „na mieście” mówi się o nich. Skoro według Ciebie mało płacą w PWiK, proponuję przejść do magazynu Jeronimo Martins. Płacą 3400 brutto na początek. To chyba jednak za mało w porównaniu z PWiK….

 14. I nic nie zrobimy,przecież za wszystko zaplaci szary obywatel

 15. @Pfffff – Miałem nie odpowiadać ale odpowiem rozumiem że ta kwota cię podnieca !!! to zapraszam do PWiK na początek dostaniesz 2940 zł Brutto po roku dadzą ci podwyżkę około 100 zł brutto więc przy trzeciej umowie dostaniesz w sumie jakieś 3340 zł brutto :) :) .
  Więc jak nie wiesz jak jest to może przyjdziesz i się dowiesz – zapraszam czekamy na ciebie z otwartymi rękami .(tylko dlaczego ludzie jak usłyszą kwotę stawki za godzinę nie przychodzą ??)
  @ kozak – woda w Gorzowie ma lepsze parametry i skaład niż tak popularna woda butelkowa Żywiec Zdrój a porównaj cenę jaką płacisz za m3 i za 10 litrów wody w butelce nie czujesz się nabity w tę butelkę :)

 16. do Gr2 – zapmniałeś umieścić informację, że Twoja wypowiedź zawiera lokowanie produktu :)

 17. @Gr2 – gdy mi mało płacą, to zmieniam pracodawcę, a nie zmuszam obecnego do podwyższenia ceny klientowi. Szczególnie, że w innych miastach o „parametrach” Gorzowa można wykonać usługę o połowę taniej niż w Gorzowie!!! Może to kwestia reorganizacji zakładu i likwidacji kilku dyrektorskich stanowisk na przykład???? PWiK nie jest „rynkową” firmą i korzysta ze swojej monopolistycznej pozycji. Do tego uzyskuje środki PUBLICZNE z naszych podatków. Powtarzam – dlaczego Gorzowianie mają płacić za inwestycje w sąsiednich gminach???????????

 18. Gorzów Wielkopolski z nieograniczonym dostępem do wody pitnej i takie ceny?Granda jak na ruskim westernie!

 19. Pffff zanim coś napiszesz to najpierw sprawdź informacje. PWiK jest spółką prawa handlowego i nie otrzymuje, żadnych „środków PUBLICZNYCH z naszych podatków”. Wręcz przeciwnie, płaci miliony rocznie do Urzędu Miasta i Urzędów Gmin podatków od nieruchomości. Bo każdy metr tej rury, która doprowadza wodę do Twojego domu i odprowadza Twoje ścieki to budowla, która jest opodatkowana. Im wyższe podatki będzie nakładali Radni tym większe będą koszty i tym samym cena. To samo dotyczy się innych kosztów np. prąd które mają wpływ na cenę na pewno w znacznie większym stopniu niż wynagrodzenia. Mechanizm rynkowy :(

Dodaj komentarz