Jest przetarg na zarządzanie cmentarzem. Jakie plany wobec nekropolii ma miasto?

09:49

17 lipca 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Magistrat ogłosił przetarg na administrowanie i utrzymanie cmentarza komunalnego w Gorzowie. Oznacza to, że przynajmniej przez rok nekropolią będzie nadal zarządzała firma zewnętrzna, a nie – jak chcieli radni Prawa i Sprawiedliwości – zakład bądź spółka miejska. Przypomnijmy, w tym celu odbyła się sesja rady miasta, która jednak nie zakończyła się przyjęciem przez radnych wspólnego stanowiska. Mówi Paweł Ludniewski, przewodniczący klubu radnych PiS.


Jak mówi Paweł Ludniewski, przejęciem zarządzania cmentarzem przez miejską spółkę nie byli zainteresowani inni radni. Nie zmienia to jednak faktu, że klub PiS tematu nie zostawia. Tym bardziej, że w zapisach przetargowych po raz kolejny pojawił się punkt, mówiący o niezbędnym 12-miesięcznym doświadczeniu w zarządzaniu nekropolią bądź dwiema, na których w sumie znajdują się 24 tysiące mogił. Skąd takie warunki, które zdaniem radnych wykluczają wielu potencjalnych oferentów? Wyjaśnia wiceprezydent Artur Radziński.


Z kolei radny Paweł Ludniewski zapowiada, że radni szczegółowo przyjrzą się zapisom ogłoszonego przetargu.


Dodajmy, że w tej chwili Gorzów jest w gronie ośmiu miast w Polsce, które zarządzanie komunalną nekropolią zlecają firmom zewnętrznym.

4 myśli na temat “Jest przetarg na zarządzanie cmentarzem. Jakie plany wobec nekropolii ma miasto?”

  1. panie Ludniewski ,panie PiS – nie ma się co szarpać era PiS już się kończy , skończy się prędzej niż pisiory myślicie — nigdy więcej PiS i PO ,

  2. PIS chciałby aby zarządzanie cmentarzem był w rękach miasta bo się już przymierza do przejęcia władzy w mieście i mógłby tam wprowadzić swoich PISiewiczów, Misiewiczów. Ja tu widzę powolne przechodzenie do PRL-u ??!!!

  3. @bania70 ja widzę ekspresowe przechodzenie do nowej odmiany stalinizmu – putinizmu w wykonaniu działaczy partyjnych zgromadzonych wokół spadkobiercy Rajmunda K.

Dodaj komentarz