Jest szansa na nowy żłobek

14:17

9 listopada 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Za kilka dni ma się okazać czy Gorzów będzie starał się o ministerialne pieniądze na budowę nowego żłobka. Zamiary takie umożliwia rządowy program „Maluch plus 2018”.

Środki na jego realizację wzrosną w skali kraju ze 150 do 450 milionów złotych. – To bardzo atrakcyjna oferta, którą chcemy wykorzystać – mówi nam wiceprezydent Gorzowa Radosław Sujak

Co prawda styczniu tego roku miasto oddało do użytku stu małych gorzowian żłobek przy ulicy Maczka, szybko okazało się jednak, że zapotrzebowanie jest dużo większe, stąd kolejne plany zmierzające do objęcia opieka w żłobkach kolejnych maluchów.

Nowy żłobek mógłby powstać choćby na osiedlu Europejskim – dodaje wiceprezydent Sujak.

2 myśli na temat “Jest szansa na nowy żłobek”

  1. Wstyd dla Magistratu . Przecież problemy z maluchami nie wzięły się od wczoraj a zamiast budować Filharmonie to trzeba bylo na kazdym osiedlu postawic taki Zlobek jak na Maczka. Takie osiedle jak Staszica czy Zawarcie z Zakanalem i nie ma zlobka. To sa problemy ludzi ,nie kazdy ma szanse zostawic z Babcia a opiekunki to ze swieca szukac . pozatym to wydatek ponad 1300 zloty to skad wziac pieniadze z perspektywy gorzowskich zarobkow.

Dodaj komentarz