Już blisko miesiąc miejska spółka INNEKO RCS odpowiada za utrzymanie porządku na drogach

13:09

23 sierpnia 2017

Patryk Małyszko

Dziennikarz Radia Gorzów Email: malyszko_patryk@zachod.pl

Od sierpnia całorocznym utrzymaniem porządku na gorzowskich drogach zajmuje się spółka INNEKO RCS, czyli spółka- córka INNEKO. Przypomnijmy, Gorzów skorzystał z przepisów o zamówieniach publicznych, które umożliwiły  zamówienia w trybie in-house, czyli zlecanie przez miasto zadań spółce utworzonej przez siebie. Takie rozwiązanie w przypadku Gorzowa ma przynieść blisko 3 mln złotych oszczędności , w porównaniu do poprzedniego kontraktu. Mówi prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Jak dodaje prezes spółki INNEKO RCS Monika Cimochowska, by zapewnić odpowiednią jakość usług m.in. zakupiono nowoczesny sprzęt:

Aby spółka córka INNEKO mogła realizować takie zadania potrzebna była restrukturyzacja, która – zdaniem władz spółki- zaczyna przynosić wymierne efekty. Mówi prezes INNEKO Artur  Czyżewski:

Dodajmy, że umowa podpisana pomiędzy miastem a spółką INNEKO RCS obowiązuje do 2021 roku.

 

 

24 myśli na temat “Już blisko miesiąc miejska spółka INNEKO RCS odpowiada za utrzymanie porządku na drogach”

 1. A ja bodajże przedwczoraj zauważyłem, że jadący w nocy pojazd czyszczący drogę jechał znacznie szybciej niż bywało to wcześniej… czyli to było zapewne Inneko. Ale wolniej, a nie szybciej znaczy dokładniej.

 2. Natomiast w poniedziałek w godzinach popołudniowych w trakcie bardzo obfitego deszczu ten samochód czyszczący z logo INNEKO czyścił jezdnię Al. 11 Listopada , śmiechu warte brzydko powiem nie dobrze się robi jak się słucha steku bzdur, lepiej nic nie mówcie , będzie lepiej

 3. Zapraszam na ul.Długosza, niedługo będzie można na niej babki z piasku lepić( po jej lewej stronie).Teraz w czasie wakacji gdy nieczynne jest przedszkole parkuje tam niewiele samochodów i można by było rozwiązać ten problem.Powiadomić mieszkańców o „akcji” sprzątania i na kilka godzin poprosić aby nie parkowali po lewej stronie(najlepiej w godzinach porannych kiedy ludzie jadą do pracy. Bo sprzątanie ciągle prawej strony to takie leczenie syfa pudrem za miejskie pieniądze.Zamia tarka jeżdzi po nocy i to prawą stroną i sprząta czystą część ulicy,ale kilometry lecą.

 4. Też zauważam, że jest brudniej. Kosze wzdłuż błoni i w parku na Zawarciu bardzo często przepełnione.W długi weekend już w poniedziałkowe popołudnie się z nich wysypywało, potem było jeszcze gorzej. Czy spółki miejskie sprzątają w dni świąteczne? Śmietniki przy blokach i kamienicach też przepełnione częściej niż to drzewiej bywało. Jest po prostu gorzej.

 5. Heller…i to dowód na to że powinna sprzątać to spółka miejska. To o czym piszesz nie jest w zadaniach Inneko. W tej kwestii nie zmienił się operator. Tak więc sam widzisz.

 6. popieram dajcie im chodniki i przystanki bo to wstyd żeby bylo tak brudno

 7. Tulon… już widzę jak mieszkańcy chętnie przestawiają swoje auta aby oni mogli posprzątać….Na ulicach zdecydowanie czyściej. Niech dostaną jeszcze chodniki i w końcu Gorzów zacznie jakoś wyglądać.

 8. Przynajmniej jest czyściej. Jest zdecydowana poprawa. Nie pamiętam bym tak często mijal zamiatarki poprzedniej firmy. Sprzątali na odpiernicz bo czuli się pewnie, gdyż nikt nie był w stanie zagrozić im w żadnym przetargu. Nie było na naszym terenie firmy z takim zapleczem sprzętowym. Myślę, że dobrze dla miasta że ten pseudo monopol skończył im się. Przed Inneko duże wyzwanie. Czy poradzą sobie – czas pokaże. Na ta chwilę zmiana jest na lepsze.

 9. A miało być tak źle… w końcu wzięli się za pożyteczne rzeczy, w końcu coś dla miasta i jego mieszkańców.

 10. @Ewka… no to jest mała, zamiatarka która działa operacyjnie i ekipa techniczna która doczyszcza detale.Mało nie posikałem się ze śmiechu.Jak nie zobaczę to nie uwierzę.Zapraszam te ekipy szturmowe na ul.Długosza.

 11. @Tomi – I stand corrected, dzięki. Wychodzi mi, że MG-6 za to odpowiada. Mam ochotę wysłać im parę zdjęć tego brudu..

 12. ani sprzet nowy i dobry ani czysciej nie jest ani czesciej nie jezdza- ludzie Prezesa te pochl;ebne komentarze pewnie pisza

 13. poprzednia firma zamiatała tylko w nocy a oni jeżdżą na okrągło….nie wiem czy tak musieli ale na to wygląda że taki był prikaz od miasta a tym widać wolno więcej…..jutro pozegnanie lata a czy ktoś widział jak wyglądają chaszcze na zawarciu ( przynajmniej wczoraj jeszcze tam były) niezła wizytówka przed imprezą i gośćmi przyjeżdżającymi na GP…..sprzęt stary przecież to widać gołym okiem podlasowany na wejscie a zaraz bedzie reanimowany byle jezdzil i fakt predkosc zamiatania zawrotna dzisiaj na pomorskiej chyba podmuchem z tlumika zamiatali bo to urzadzenie do zamiatania nie nadazylo za pojazdem

 14. jeżdżą szybciej, bo to oznacza więcej kilometrów i większe wpływy – prezio będzie mógł mówić o procentach na konferencjach :) ale płacą mieszkańcy – ręka rękę myje…
  samochód widziałem do tej pory jeden: tumany kurzu i głośny. Ulice zapiaszczone, chodniki brudne… Jedyny plus, to że to spółka miejska – oby była dobrze zarządzana i nie mnożyły się stanowiska dyrektorskie i prezesowskie…
  Nie zapominajmy, że poprzednia też zatrudniała przecież ludzi z Gorzowa, płaciła podatki w Gorzowie, kupowała w Gorzowie – droga powrotu do czasów komuny nie wydaje mi się dobra.

 15. Hahaha, ale się uśmiałem. „…piętnaście jednostek sprzętu…” – trzy zamiatarki i dwanaście zestawów szybkiego reagowania (łopata typu szufla i miotła drogowa duża)

Dodaj komentarz