K.Sibińska: nie chcemy uderzać w trwałość województwa, ale je wzmacniać

21:04

29 listopada 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Radni Platformy Obywatelskiej wraz z poseł Krystyną Sibińską odpowiedzieli na wczorajsze zarzuty radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej radni PiS: Sebastian Pieńkowski i Paweł Ludniewski mówili, że propozycja PO dotycząca likwidacji urzędów wojewódzkich w tym lubuskiego urzędu, to uderzenie w trwałość województwa.

– To kłamliwe informacje. Chcemy wzmacniać województwo, a nie uderzać w jego trwałość – mówiła dziś poseł PO Krystyna Sibińska

Zdaniem poseł Sibińskiej nasze województwo nie ucierpiałoby na takiej zmianie

Tymczasem, podczas dzisiejszej sesji, Rada Miasta Gorzowa przegłosowała przygotowane przez radnych PiS stanowisko w którym jednoznacznie sprzeciwia się pomysłom likwidacji Urzędów Wojewódzkich w Polsce.

12 myśli na temat “K.Sibińska: nie chcemy uderzać w trwałość województwa, ale je wzmacniać”

 1. „…To kłamliwe informacje. Chcemy wzmacniać województwo, a nie uderzać w jego trwałość – mówiła dziś poseł PO Krystyna Sibińska…”

  Ja Pani Krysi wierzę – ona naprawdę chce wzmacniać województwo!
  Zielonogórskie…

 2. Są w tragi(komicznej) sytuacji i należy im współczuć.
  Grzechu (bohater afery hazardowej – razem z 2 innymi blokowali wprowadzenie podatku od automatów do gier kasyn, arłukowicz który był szefem komisji zbadania afery dostał od PO stanowisko w rządzie ministra zdrowia) coś wymyślił
  a oni muszą to powtarzać

  bo zostaną wyrzuceni z partii.

  Tak się zabija samodzielne myślenie

  dlatego trzeba rozbić partyjniactwo jak sugeruje Kukiz.

 3. a Grzechu jest nie do usunięcia z partii bo ma wysokie poparcie. chcieliby go wyrzucić na zbity pysk a nie mogą.

 4. Jedynie Tusek może wrócić do Polski i go odsunąć.
  A szrek chce go kandydaować na prezydenta żeby mu nie zajmował pola.
  Na miejscu Tuska bym się nie zgadzał.

 5. Tusek będzie miał emeryture dziesiąt tysięczną unijną za 2 lata i nie musi w ogóle już pracować.

 6. Gdyby chcieli jedności województwa i mieli dobrą pozycje w Warszawie. To by dzisiaj przyjechali na te konferencje z wiadomością, że przekonali centrale partii, że likwidacja urzędów to zły pomysł. Ale oni są słabi i dzięki temu Zielona Góra wygrywa.

 7. Pani Poseł Sibińska próbuje zrobić z siebie jakiś autorytet na miarę Elżbiety Rafalskiej, która jest liderem politycznym w regionie. Pani Poseł Krysiu, proszę zejść na ziemie- dalej Pani nie pójdzie a i jest już Pani za daleko…

 8. W obawie utraty miejsca na liście chodzą jak na smyczy. Radni & posłanka PO czas na niebyt. O, p. Kunicka przyszła na sesję…wiedziała,że będzie można do zdjęcia stanąć?

 9. Wzmacnianie województwa przez osłabienie jednej z jego stolic.
  Podobnie dzieje się w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie faktyczną stolicą województwa stałby się wyłącznie Toruń. Spowodowałoby to, że największe miasto regionu (Bydgoszcz) stanie się w praktyce miastem powiatowym.
  Gdzie tu logika?
  Idąc tym tropem, można równie dobrze zredukować ilość województw do 12 i dać sobie spokój z kombinowaniem.

 10. Sibińska twierdzi, że wojewoda ma swoje umocowanie w Konstytucj i nie zniknie.
  Owszem, formalnie nie, ale nie ma żadnego problemu, żeby marszałka nazwać wojewodą. I po sprawie. Wszystko zgodnie z prawem. Zmienić ustawę, to niewielki problem. Na szczęście, rzadko w Polsce zdarza się absolutna większość w Parlamencie. Jeżeli kiedyś PO taką uzyska, to zrobi z urzędami woj. Co tylko będzie chciała. Podobnie, jak PIS dziś np. z Sądami i TK.

Dodaj komentarz