Magistrat wyciąga wnioski. Kary za opóźnienia inwestycji mają być większe

14:05

10 stycznia 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Magistrat zapowiada, że nie powtórzy błędów z poprzedniego roku. Mowa o karach za opóźnienia w realizacji remontów ulic w mieście.

Przypomnijmy, np. wykonawca remontu ulicy Szarych Szeregów zapłacił 7,5 tysiąca złotych za 15 dni opóźnienia. Z kolei firma wybrana do strategicznej w mieście przebudowy ulicy Walczaka płaci tysiąc złotych kary dziennie. Wiceprezydent Artur Radziński przyznaje, że takie kwoty nie motywują wykonawców do przyspieszenia swoich działań:

Jak będą więc wyglądać ewentualne kary jeśli chodzi o tegoroczne inwestycje? Artur Radziński nie chce mówić o konkretnych kwotach, tłumacząc, że kwestia będzie traktowana indywidualnie:

Przypomnijmy, w tym roku ruszy pierwszy etap przebudowy Myśliborskiej. Ulica doczeka się m.in. drugiego pasa. Także w tym roku rozpocznie się przebudowa trzykilometrowego odcinka ul. Kostrzyńskiej. Miasto planuje też ostatni etap przebudowy ul. Kobylogórskiej. Zostało 650 metrów drogi – do wjazdu w ulicę Koniawską. W tym roku magistrat planuje wznowienie komunikacji tramwajowej od Wieprzyc do Walczaka. Miasto ogłosiło też przetarg na kupno 14 nowych tramwajów.

5 myśli na temat “Magistrat wyciąga wnioski. Kary za opóźnienia inwestycji mają być większe”

 1. Trzeba się przestać piep..yć z wykonawcą ulicy Warszawskiej
  bo dzisiaj widziałem jak machają narzędziami udając żę coś robią stoją wszyscy albo śpią sobie w koparkach

  i postawić sprawę jasno. Dokańczacie. Ale ankes do umowy i nie 1 tys zł kary za dzień tylko 10 tys zwiększamy i macie skończyć do wiosny a jak nei to ZABIERAJCIE SIĘ Z BUDOWY i nie dostaniecie ani grosza.
  I wyłonić następnego wykonawcę i niech dokończy.

 2. Warunki to można stawiać przed podpisaniem umowy. Teraz to można ich co najwyżej prosić na klęczkach, by się zlitowali, wzięli do roboty i ukończyli Walczaka z Warszawską do końca wiosny. Ale nie później niż do końca wiosny 2027
  r.

 3. A gdzie są prawnicy doradzający Prezydentowi , którzy akceptowali pod względem prawnym niekorzystne dla miasta umowy. Może prawnicy z ulicy Moniuszki zainteresują się tym tematem.

 4. I tak bym ich wypier..ł z budowy nawet wbrew umowie. Zrywa sie tak niechlujnie prowadzone kontrakty.

 5. prawnicy doradzający wójtowi odpisują zawile Alinie na wnioski o udostępnienie informacji publicznej…gdzie oni by tam opiniowali umowy z wykonawcami inwestycji miejskich..do tego trzeba wnikliwych specjalistów a nie kolesi..te nazwiska same mówią za siebie ..to ignoranci

Dodaj komentarz