Mieszkańcy o używaniu toreb foliowych

16:52

10 stycznia 2018

Redakcja Radia Gorzów

Koniec darmowych „foliówek” w sklepach. Od nowego roku obowiązuje opłata recyklingowa. Minimalna opłata za taką torbę wynosi 20 groszy, zaś górny pułap został określony na złotówkę. Jak do sprawy odnoszą się mieszkańcy?

Z opłaty wyłączone są bardzo lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego (czyli torby o grubości poniżej 15 mikrometrów) pod warunkiem, że będą używane wyłącznie ze względów higienicznych lub do pakowania żywności sprzedawanej luzem (warzywa, owoce, mięso, ryby itp.), gdy zapobiega to jej marnowaniu.

8 myśli na temat “Mieszkańcy o używaniu toreb foliowych”

  1. PIS-owcy tak samo jak POwcy tylko podatki potrafią podnosić.

  2. W Niemczech zrobiono to już wcześniej. Miarą kultury narodu jest jego stosunek do przyrody.

  3. No to może radio zajmie się tym, że z jednej strony stawiane są kroki aby zmniejszyć ilość torebek foliowych, a z drugiej zamiast Śmietników w Gorzowie będą właśnie worki foliowe. To chcemy zmniejszyć ilość worków czy nie?

  4. A pojemnik na ketchup, jogurt, napój, butelki pet, opakowania po szamponach, kosmetykach, wodach mineralnych, opakowania po papierze toaletowym to niby z czego są? Przecież też od razu trafiają na śmietnik.

  5. Konczy sie kasa na 500 plus wiec sie pisiory lapia czego sie tylko da…

  6. opodatkować wziewy i wyziewy, nieważne z której dziurki do której, będzie pełno w kasie, będzie 18 tysi/mies dla dyrektora ONR OT Gorzów

  7. to znaczy ,że teraz jak zapłacę za foliówkę to ona szybciej się „rozłoży” jak ta co to wcześniej była za darmo ,czy jak ??bo nie kumam

Dodaj komentarz