Min. Rafalska do seniorów: dziękuję za poświęcenie w wychowaniu pokoleń Polaków

10:40

30 września 2017

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 455 55 03

Polska Agencja Prasowa

Minister rodziny Elżbieta Rafalska, z okazji przypadającego w niedzielę Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, złożyła seniorom życzenia i podziękowania za poświęcenie w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie są cennym drogowskazem – podkreśliła.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r., aby podkreślić, że w XXI wieku, zgodnie z demograficznymi trendami, starzenie się społeczeństwa stanie się jednym z najważniejszych wyzwań.

Składając życzenia, Rafalska podkreśliła, że 1 października jest szczególną okazją do podziękowań wszystkim seniorom „za ich poświęcenie w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków oraz pracę nad stworzeniem im jak najlepszych warunków do życia i rozwoju”.

„To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę” – napisała minister.

Jak podkreśliła, wysiłki seniorów „w budowanie lepszego jutra” zasługują na wdzięczność, a oni sami na szacunek i uznanie.

„Poszanowanie i ochrona godności osób starszych stanowią najwyższe ideały realizowanej przez rząd polityki senioralnej. Każdemu z nas powinno zależeć, aby żadna z osób starszych nie czuła się wykluczona, dyskryminowana i zapomniana. W ramach polityki senioralnej w obszarze aktywności obywatelskiej ogromną wagę przykładamy do zwiększenia zaangażowania seniorów w życiu społecznym oraz wzrostu roli osób starszych w rozwiązywaniu problemów społecznych” – napisała Rafalska.

Minister wyraziła przekonanie, że rodzina jest wartością, która łączy pokolenia. „Z całego serca życzę wszystkim seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje” – napisała.

Rafalska zwróciła się także do instytucji i organizacji, które pomagają seniorom „cieszyć się życiem, oferując różnorodne formy aktywności”. „Dzięki Wam osoby starsze mają możliwość nie tylko uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, ale także zdobywania wiedzy i nowych umiejętności” – napisała szefowa MRPiPS.

6 myśli na temat “Min. Rafalska do seniorów: dziękuję za poświęcenie w wychowaniu pokoleń Polaków”

  1. Mimo, że tobą im nie wyszło, podziękowanie się należy.

  2. „To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę” – napisała Rafalska, i dlatego drodzy rodacy seniorzy zra…bował wam PiS emeryturę za jeden dzień pracy w PRLowskiej milicji, dziękujemy ci dojna zmiano za taki k.u.r.v.a szacunek

  3. Dobrze Y -wszystkich milicjantów na bruk!!!!!!!!!!!!!! Wszystkich bez wyjątków!!!!! Albo ich w.y.pi.e..rd.olą ,albo oni z Piotrowiczem na czele,Nas!

  4. @ y – „zra…bował wam PiS emeryturę za jeden dzień pracy w PRLowskiej milicji”

    Co ty za bzdury tu wypisujesz. Znam byłego milicjanta, który ukończył szkołę wyższą w Szczytnie i pracował w PRL-owskiej milicji do końca PRL-u. Nikt mu emerytury nie zrabował. Ma tyle samo emerytury co miał. Do średniej zrównano jedynie emerytury dla funkcjonariuszy SB. To samo zrobiono w Niemczech 25 lat wcześniej dla funkcjonariuszy STASI, tylko że nie 100%, a 70% średniej w NRD. Dopiero gdy Trybunał Konstytucyjny uznał, że to uwłacza godności ludzkiej i dał do zrozumienia, że 100% byłoby sprawiedliwe, zmieniono na 100% i od tej pory żaden sąd, ani trybunał tego nie podważa. W Polsce funkcjonariusze SB przez ćwierć wieku dłużej brali uprzywilejowane emerytury, więc nie powinni narzekać. Policz ile przez ten czas wzięli więcej niż ich koledzy ze STASI.

Dodaj komentarz