Nowa dyrektor ma plan na „rewolucję śmieciową” w Gorzowie

16:00

7 listopada 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Poprawa komunikacji z samorządami oraz postawienie na edukację wśród najmłodszych. To plany nowej dyrektor Związku Celowego Gmin MG6, Katarzyny Szczepańskiej, na rewolucję śmieciową, która wielkimi krokami zbliża się do naszego miasta. Przypomnijmy, zmiany w zakresie segregowania odpadów zostaną wprowadzone w naszym mieście od 7 stycznia. Śmieci będą dzielone na pięć frakcji.

Katarzyna Szczepańska zastąpiła Andrzeja Gawłowskiego, który stracił stanowisko we wrześniu. Magistrat tłumaczył, że nie wszystkie powierzone byłemu dyrektorowi zadania były realizowane systematycznie, czego konsekwencją stało się nie przeprowadzenie na czas procedury przetargowej oraz opóźnienie w rozpoczęciu kampanii informacyjnej dotyczącej nowych zasad segregacji odpadów.

Katarzyna Szczepańska zwraca uwagę, że wśród członków MG6 panowała również ogólna niewiedza na temat tego, co w biurze związku się dzieje. Ten stan rzeczy ma ulec zmianie:

Nowa dyrektor chce też mocno postawić na edukację najmłodszych przy wprowadzaniu „rewolucji śmieciowej”:

Katarzyna Szczepańska będzie jutro porannym gościem Radia Gorzów. Początek rozmowy na naszej antenie o godzinie 9:15.

13 myśli na temat “Nowa dyrektor ma plan na „rewolucję śmieciową” w Gorzowie”

 1. To kiedy Pan Radziński zostanie wyrzucony?On też sobie z niczym nie radzi.Wróblewskiego jest kolejną inwestycją która jest opóżniona….

 2. To jest jakiś żart. Zamiast rozwiazywać problemy nieupoorządkowanych altan smieciowych, zajmujących pas drogowy pojemników na smieci, to MG-6 ma zastapic szoły i nauczycieli. Kolejny bełkot urzędnika z Deszczna posadzonego na stołku dyrektorskim w Gorzowie. Cieszy tylko to, że jest ładną dziewczyną.

 3. a co z konkursem na to stanowisko? :)
  na każdy bałagan znajdzie się znajomy królika w tym mieście

 4. To nie poprzedni dyrektor był przyczyną problemów tylko zarząd, a ten się nie zmienia. Obstawianie swoimi trwa w najlepsze.

 5. Kto głosując 3 lata temu przypuszczał, ze Deszczno będzie rządzić Gorzowem?

 6. Kazimierz WIelki zastał polskę drewnianą a zostawił murowaną .

  Jacek Wójcicki zastał Gorzów miastem a zostawił wsią….

 7. I kolejna ściema.
  Jak zarzad nie wiedział co sie dzieje w zwiazku. Przecież on o wszystkim decydował – Dyrektor był tylko DYREKTOREM.- wykonywał polecenie zarzadu.
  Dodam jeszce że Gorzowem oprócz Deszczna rządzi jeszce jedna gmina.

 8. pani dyrektor nie ma co się certolić i od razu podjąć decyzję o dzieleniu śmieci na 10 frakcji oszczędzimy na okresach przejściowych przy wprowadzaniu kolejnych zmian

 9. Nowa Pani Dyrektor ZCG MG6 obsadzona na stanowisko bez konkursu, oddelegowana z Gminy Lubniewice, gdzie piastowała stanowisko Zastępcy Burmistrza Lubniewic.
  Wcześniej pracownica Gminy Deszczno Deszczno-Kierownik referatu promocji, kultury, sportu i turystyki.Także Pan Prezydent obsadza stanowiska w mieście pracownikami wywodzącymi się z piastowania stanowisk w Deszcznie.Pani Dyrektor kontynuuje idee poprzedniego dyrektora Związku, edukacja ród najmłodszych i inwestycja w mieście na kwadracie w pojemniki podziemne, które kosztują tysiące Euro jeden.
  A jakie miasto ma rozwiązanie po wprowadzeniu 5 frakcji odpadów i odpowiedniej ilości pojemników dla zabudowy wielorodzinnej, niedostosowanych wsypów pod zbiórkę selektywną i niedostosowania altan śmietnikowych pod tę ilość wymaganych pojemników.

 10. Jaki pomysł ma Pani Dyrektor na upilnowanie mieszkańców zabudowy wielorodzinnej, aby prawidłowo segregowali odpady umieszczane w pojemnikach w altanach śmietnikowych, bo na razie chce kontrolować segregacje w workach , a worki dostaje zabudowa jednorodzinna i mieszkańcy ościennych gmin?W jaki sposób pracownicy związku będą kontrolować poprawność zdeklarowanych ilości osób w gospodarstwie domowym(będą mieć nakaz wejścia do domu jak policja i weryfikacji zamieszkałych osób wytwarzających odpady?), dlaczego zabudowy niezamieszkałe/firmy mogą składać deklaracje na małe pojemniki, aby płacić mniej a wystawiają ogrom dodatkowych odpadów, co można było zaobserwować spacerując na bulwarze i w centrum.

 11. Procedura przetargowa dla s II i III., I jest nie rozstrzygnięta, a pani dyrektor mówi, że od 07 01 2018 będzie podpisana umowa na obsługę miasta (odpady komunalne) z nową firmą, skąd ta pewność?
  Kiedy i w jakiej formie mieszkańcy miasta, zarządcy nieruchomości zostaną poinformowani o nowych zasadach segregacji odpadów, bo do 07 01 2018 zostało mało czasu a kampania lezy, jest totalna dezinformacja w tej kwestii.

Dodaj komentarz