Nowa partia J.Gowina to „Porozumienie”

15:35

4 listopada 2017

Marcin Sasim

Nowa partia Jarosława Gowina ma nazwę „Porozumienie” – poinformował lider ugrupowania na zorganizowanej na stadionie PGE Narodowym Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych.
W swoim przemówieniu podkreślał znaczenie współpracy. Przypomniał, że niegdyś był bramkarzem w drużynie piłkarskiej. „Sport nauczył mnie, że liczy się gra zespołowa i my jesteśmy takim dobrym zespołem” – powiedział Jarosław Gowin. Jarosław Gowin mówił też, że członków ugrupowania łączą ideały republikańskie – zaangażowania w sprawy publiczne. Ocenił przy tym, że „ideały republikańskie odżyły w młodym pokoleniu”. Jak zadeklarował, polityka prorodzinna będzie jednym z najważniejszych elementów programu ugrupowania. Jarosław Gowin dziękował partnerom z obozu Zjednoczonej Prawicy. Szczególne słowa wdzięczności skierował do nieobecnego z powodu choroby Jarosława Kaczyńskiego. „Nie zawsze się zgadzamy i pewnie też w przyszłości nie unikniemy jakichś sporów, ale chcę, żeby pan wiedział, że mamy tutaj wspólnie zaufanie do pańskiego przywództwa” – powiedział Jarosław Gowin, zwracając się do prezesa PiS.
Jarosław Kaczyński z zadowoleniem przyjął inicjatywę powołania nowego ugrupowania przez wicepremiera Jarosława Gowina. List nieobecnego z powodu choroby prezesa PiS przeczytał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jarosław Kaczyński napisał, że bardzo się cieszy z założenia nowej partii, która – jak to określił – „wyłania się nie z podziału jakiejś istniejącej formacji, ale z twórczego aktu konsolidowania najbliższych sobie ideowo środowisk politycznych”. „To poszerzone o nowe kręgi ugrupowanie wzmocni i wzbogaci naszą wspólnotę polityczną, jaką stanowi obóz Zjednoczonej Prawicy” – dodał Jarosław Kaczyński. Podkreślał też, że wzmacnianie obozu rządzącego służy umocnieniu idei naprawy Polski i pozyskiwaniu dla niej nowych osób. Zwracał uwagę, że zmiany w kraju umożliwił wspólny start w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. „Dzięki temu, że przed dwoma laty do wyborów poszliśmy właśnie razem, teraz możemy budować Polskę naszych marzeń. By stanął gmach tej wyśnionej przez nas Rzeczypospolitej, musimy wygrać kolejne nadchodzące wybory” – napisał Jarosław Kaczyński. „Przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności” – dodał.
Przed kongresem do Polski Razem przyłączyli się działacze z Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego, a wcześniej także członkowie Stowarzyszenia Republikanie, prezydent Kalisza oraz trójka byłych współpracowników Janusza Korwin-Mikkego. W ubiegłym tygodniu w szeregi partii wstąpił senator Józef Zając.

12 myśli na temat “Nowa partia J.Gowina to „Porozumienie””

 1. Jak Anacki mu zbieral ludzi w regionie warto sie dowiedziec.

  6letnie studia?

  Tylko de..il sie na g..o gowina nabierze.
  Byl przeciw ale glosowal za.

 2. Teraz Anacki i reszta będą głosować wbrew własnym poglądą , bo prezes kazał

 3. dla Anackiego już jest koniec. Poczytaj u Korwina fb zdj z wielbłądem co wyprawiał

 4. w całej pisologi to normalne:
  nieZależna
  niePorozumienie
  zawsze wszystko jest odwrotne
  zamiast w nocy napisać ustawę, notariusz by ją klepnął nad ranem, ulżono by wszystkim skrzywdzonym w Warszawie, niejaki Jaki grilluje aż się patrzy i będzie tak grillował następnych 20 lat, a wystarczyła by jedna noc – i po kłopocie wielu ludziom poddanym „czyszczeniu kamienic” by ulżono i wynagrodzono te straty
  ale pis woli łamać konstytucję by potem w złamanych instytucjach, jak TK udowadniać swoje bujdy!

 5. Gowin to nieporozumienie, to ciężki przypadek, musi odwiedzić psychiatrę

 6. Anacki to kanalia wystawi na posła swoją nieślubną małżonkę jak poprzednio, która będzie miała parę głosów od rodziny

 7. Gowin w sobotę ogłosił nową partię, w poniedziałek rano dowiedział się co myśli o nim pół polski. Oczywiście połowa, której kandydaci przegrali demokratyczne wybory parlamentarne 😛 Proponuję dać człowiekowi szansę i w razie czego potępić w wyborach samorządowych bo wrzucanie w internecie niewiele wniesie.

Dodaj komentarz