Obchody 11 listopada

08:58

9 listopada 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Od uroczystej mszy świętej w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki, czyli w tak zwanym Białym Kościółku, rozpoczną się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie.
Około godziny 11.30 uczestnicy przejdą na Skwer Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. A tam między innymi wystąpienia, salwa honorowa czy apel pamięci.
– Tegoroczne uroczystości są związane ze wstępem do przyszłorocznego wielkiego jubileuszu Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny – mówi Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak


W programie wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości zaplanowano także: miasteczko harcerskie, ognisko, pokaz Lubuskiego Oddziału Kawalerii w barwach XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich czy występ Gorzowskiej Orkiestry Dętej. – Od kilku już lat cieszy nas coraz większy udział mieszkańców w niepodległościowych uroczystościach – dodaje wojewoda Dajczak


Na uroczystości zapraszają Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim.

Jedna myśl na temat “Obchody 11 listopada”

  1. mnie tylko ciekawi , czy te dzieci co to maszerują w tym „pochodzie ” wiedzą o co tu chodzi , i czy są zainteresowane tym tematem , ???? robienie patriotów na siłę nie ma sensu ..

Dodaj komentarz