Od sierpnia rusza nowy okres w składaniu wniosków o świadczenie „Rodzina 500 plus”

12:13

17 lipca 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Od 1 sierpnia rozpoczyna się nowy okres w składaniu wniosków o świadczenie „Rodzina 500 plus”. Resort przypomina, że złożenie wniosku jest konieczne i muszą to zrobić również rodziny, które otrzymują świadczenia w obecnym rozdaniu.

Chętni będą mieli na to dwa miesiące. Nowy okres zasiłkowy rozpocznie się natomiast 1 października. Mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska:

Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, podkreślił, że skala ubóstwa skrajnego i relatywnego w naszym regionie jest najniższa w całym kraju, a to zasługa programu „Rodzina 500 plus”:

Dyrektor wydziału polityki społecznej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Grażyna Jelska, zadeklarowała, że województwo lubuskie jest przygotowane do nowego okresu zasiłkowego:

Minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że w ramach programu „Rodzina 500 plus” doprecyzowano przepisy, które powodowały trudności interpretacyjne oraz wyłudzanie świadczenia przez osoby do tego nieuprawnione.

 

9 myśli na temat “Od sierpnia rusza nowy okres w składaniu wniosków o świadczenie „Rodzina 500 plus””

 1. Brawo PiS.W końcu robią coś dla ludzi.Brać sądy i osądzić aferzystów z PO

 2. Ta robią, podnoszą podatki. Tylko dziecioroby ich wychwalają.

 3. te palanty wyzywające rodziny od dzieciorobów zapomniały że jak będą starzy to obecne dzieci będą na nich zapieprzać a może w tedy im się to nie spodobać i uchwalą prawo o eutanazji tych którzy byli przeciw rodzinie idzieciom

 4. Zasady, jakie tutaj działają są dramatycznie proste.
  Naród, który nie dba o przyszłe pokolenia – ginie.
  Państwo, które nie troszczy się o dodatni przyrost naturalny – w końcu zniknie, albo zostanie przejęte przez np. muzułmańskich „ubogacaczy” naszej kultury.

  Kto tego nie widzi i nie rozumie – jest ślepcem i głupcem. Jest też inne wytłumaczenie: dla takiego kogoś „Polskość to nienormalność”.

 5. Przez 500 na bachora coraz bardziej rośnie inflacja oraz zadłużenie kraju.

 6. olos: uprzejmie przypominam, że każdy z nas był – jak to piszesz – bachorem.
  Patrząc na poziom wypowiedzi – w Twoim przypadku musiało być to całkiem niedawno. O ile w ogóle już „było”…

 7. Pomocy !!!! Mamy z żoną około 30 tys netto miesięcznych dochodów i 2 dzieci. Nie chcemy mieć więcej bo i po co, same problemy. Ale kasa jak wiadomo jest kasa i pińset razy 12 miesięcy daje jakieś 6 tysia na rok, czyli na wyjazd dziecka do USA na wakacje wystarczy. W związku z powyższym mam pytanie. Czy i nam się należy ta państwowa zapomoga mimo tak wysokich dochodów? Jeżeli tak to proszę o pomoc jak to załatwić. Będę dozgonnie wdzięczny za rady.

Dodaj komentarz