Pasażerowie skarżą się na organizację autobusowej komunikacji zastępczej. Prezydent Gorzowa zapowiada korekty

10:40

7 października 2017

Iwona Krawczyk

Prezydent Gorzowa przyznaje: pierwszy tydzień bez tramwajów pokazał spore minusy  w sposobie organizacji autobusowej komunikacji zastępczej. Pasażerowie skarżą się, że autobusy kursują rzadziej niż tramwaje i zabierają mniej pasażerów. Stąd w wozach tłok, a niejednokrotnie zdarza się, że nie wszyscy stojący na przystanku zabiorą się w jednym kursie. Petycję do prezydenta Gorzowa złożył m.in. Rada Samorządu Uczniowskiego I Liceum. -Od 1 października wielu uczniów, dotychczas dojeżdżających do szkoły tramwajem ma problem z dotarciem na zajęcia lekcyjne. Dojazd przebiega w bardzo złych warunkach, zdarza się że uczniowie nie mogą się wcisnąć do autobusów- piszą przedstawiciele pierwszego ogólniaka. Problemy potwierdzają także nasi słuchacze. Wielu z ich narzeka, że czas dojazdu np. z Piasków na Wieprzyce i odwrotnie wydłużył się z 15 minut do 45. Wszystko przez to, że trzeba się na przesiadać.

Prezydent Jacek Wójcicki przyznaje, że pomysł, jaki miasto miało na zorganizowanie komunikacji zastępczej, nie sprawdza się do końca. Możliwe są więc korekty:

Urząd jest otwarty na sugestie pasażerów- zapewnia prezydent Jacek Wójcicki: Jako przykład podaje zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu. Nastąpi to od poniedziałku. Autobusy zastępcze będą jeździć do 8, a nie jak teraz co 12 minut.

13 myśli na temat “Pasażerowie skarżą się na organizację autobusowej komunikacji zastępczej. Prezydent Gorzowa zapowiada korekty”

 1. Ale przez wiekszosc dnia tw T2 i T1 jezdza w polowie puste a koszt sie znacznie zwiekszy 1 linia jezdzaca to 40tys koszt miesiecznie.

 2. Przystanek niech zrobia zamiast pod energetykow pod Mickiewiczem. I T1 oraz T2 niech sie zatrzymuje pod katedra na torach zeby dalo sie dojechac pod rolnik spod katedry.

 3. Teraz wychodzi głupota w kupowaniu byle czego.Każde praktycznie miasto posiada w swoim taborze autobusy przegubowe.W Gorzowie poszli na ilość.Kupimy taniej ale będzie ich więcej.Przecież te solarisy(kartony) to najgorszy zakup w histori miasta.Środek autobusu pozbawiony siedzeń,błoto działa na nie jak płachta na byka.Trzeba było kupić z 7-8 przegubowców zamiast 10 tych badziewi.Na jedno cenowo by wyszło.

 4. Faktycznie dojazd chociażby na 6 rano do pracy z Wieprzyc w kierunku Piasków wydłuża się o 30 minut, nie wspominając o tym że autobusy nie jeżdżą punktualnie lub ostatnie kursy T2 w okolicach godziny 23 jada jeden za drugim czyli ostatni Nie jedzie. Pomyłka jest fakt że z Wieprzyc w kierunku Piasków przez Mieszka I nie ma bezpośrednio autobusu. Pasażerowie zT1 na Sliwane maja więcej możliwości dostania się tam gdyż stałe inne lini w tym kierunku jest więcej. Kpina jest równiez fakt że z T2 na T1 w kierunku Wieprzyc trzeba przechodzić pod Askane jakby w tym kierunku nie można było zrobić jednego przystanku jak w kierunku Piasków. Panie Prezydencie proponuję posmigac troszkę,nawet tydzień na pierwszą zmianę w takich warunkach to się Panu szczerze odechce, a przed nami zima i przypuszczalnie dwa lata takiej Ch… i. Troszkę rozumu.

 5. Bieganie od bułek z pieczarkami do askany na T2 to jakaś porażka. Zrezygnowałem z tego mimo, że mam bilet miesięczny. Nie będę przecież prawie 2 godziny w dwie strony latał jak szczur w labiryncie po 8 godzinach pracy. Głupi nie jestem. T1 i T2 powinny być skomunikowane na 1 przystanku. Nie dość, że nie są to jeszcze trzeba lecieć taki kawał. Na co idą te dotacje czy subwencje tyle milionów rocznie na mzk?

 6. Tłok, ścisk. Za mało kursów w godzinach szczytów. Brak wiat przystankowych, bezmyślnie i niepraktycznie zaplanowane miejsca przesiadkowe. Jest źle i trzeba w trybie pilnym to naprawić

 7. w strone baczyny w sobote ludzie jada do pracy na 6:00 i sa tylko 2 autobusy jest bardzo ciasno

 8. Już drugiego dnia jazdy komunikacją zastępczą mój syn, pierwszy raz od ponad trzech lat spóźnił się do szkoły. Powód? t2 odjeżdżający spod zakładów energetycznych odjechał chwilę przed przyjazdem t1. Podobnie ja w tym samym dniu spóźniłam się do pracy z tego samego powodu!!

 9. Kris dokładnie jak piszesz.Przegubowce powinny być w Gorzowie minimum 6 szt.Głąby z mzk twierdzą,że mamy za wąskie ulice itp…Trzeba tych prymitywów wysłać na przeszkolenie do Zielonej Góry,tam nawet po osiedlowych uliczkach takie jeżdżą.Ktoś niezłą kasę za te dziwolągi co jeżdża sobie nabił…A sardynki dalej niech se jeżdżą a co tam…

 10. W godzinach szczytu autobusy zastępcze są przepełnione. Kierowcy jeżdżą jak im się podoba. Czekałam ostatnio na T1, który miał być 13:35 a przyjechał o 13:46. Może dodano by T3?

 11. Solaris urbino mi się podobają
  natomiast nie podobają mi się many
  bo mają belkę dzieloną na oknie i nic nie widać
  poza tym za ciche wszystkie głupoty ludzi w środku słychać

  przegubowe tak. zamiast tych długich prostokątów. wygodniejsze są

  tłumów nie widziałem ani w T1 ani w T2 jak zobacze to powiem

 12. Musi byc linia bezposrednia z os. PIASKI NA WIEPRZYCE i z Wieprzyc na os. Piaski !!!

  ZDECYDOWANIE MUSI BYC WIECEJ autobusow w godzinach szczytu!
  Rano od 6-8:00 i po poludniu od 15-17 !!!

  Teoretycznie powinny jezdzic dwa autobusy jeden po drugim w tych godzinach :(

 13. Bez owijania w bawełnę:Autobusy nie zabierają pasażerów bo brakuje miejsc !! dzisiaj rano ludzie nawet nie mogli wysiąść na przystankach!O wsiadaniu nawet nie było mowy!To jakiś cyrk a nie komunikacja ZASTĘPCZA!

Dodaj komentarz