PKP wypowiedziało miastu umowę dzierżawy nisz na bulwarze. Chce samo zarabiać na najemcach

18:07

3 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów

Przed świętami PKP wypowiedziały miastu umowy najmu nisz na nadwarciańskim bulwarze. Miasto opiekowało się niszami od blisko 30 lat. Przy okazji remontu gorzowskiego bulwaru, udostępniło  je restauratorom.

Przy okazji remontu gorzowskiego bulwaru, zaczęło wynajmować je restauratorom. Teraz PKP chce przejąć opłaty za wynajem pomieszczeń pod estakadą kolejową. – To strzał w plecy i nieetyczne zachowanie – komentuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Włodzimierz Rój.

Jak dodaje dyrektor Rój, jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania urzędników z przedstawicielami PKP.

Do sprawy będziemy wracać.

34 myśli na temat “PKP wypowiedziało miastu umowę dzierżawy nisz na bulwarze. Chce samo zarabiać na najemcach”

 1. Wójcicki oczywiście ma związane ręce, a radni są bezradni?

 2. Pani redaktor : restauratorow wprowadzono do bulwaru ? I stragany postawili czy jak? Ciężko to sobie wyobrazić….

 3. Fakt miasto wyremontowało bulwar który cieszy mieszkańców ,ale nie dziwi mnie to że PKP wypowiedziało umowę miastu ,przecież dlaczego oni mają nie zarabiać,znając naszych zarządzających zaraz coś wymyślą i konflikt będzie gotowy ,i na bank znajdą kozła ofiarnego calego zajścia i znów będą zmiany bujcie sie…….

 4. hahaha oj prezio już totalnie pogrążony, wracaj do deszczna

 5. Zamknąć most kolejowy bo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.Most na kanale Ulgi jest już poniżej krytyki!Czy w Gorzowie nie obowiązują już żadne przepisy?!
  miasto Gorzów powinno zamknąć dwa mosty kolejowe.

 6. Falubazy poruszyłyby niebo i ziemię by utrzymać dotychczasowy stan. Nasi wybrańcy uznają, że tak być musi i tyle, po czym udadzą się do kasy po diety. Tym się różnimy od nich.

 7. Twój komentarz oczekuje na moderację. – jak to w ptasim radyjku. Standard.

 8. PKP to firma, która ma mentalność psa ogrodnika : sam nie zeżre, innemu nie da. Miernoty, nie potrafią się ogarnąć i skonsumować funduszy unijnych na infrastrukturę kolejową, więc będą ciągnąć grosze (bo dla nich to grosze) od restauratorów i tym samym grabić miasto.

 9. A co ma do tego biedny prezydent? człek naprawdę dużo zrobił i robi w przeciwieństwie do byłego Tadka który za krat rządził miastem, ja pamiętam i inni także się śmieją z Gorzowa że miasto skorumpowane – popytajcie w Szczecinie (np prawników) co mówiło się o TJ i władzach, a co mówią o nowym prezydencie, tu rzecz logiczna że ktoś poczuł kasę, kwestia umowy jaka była że wypowiadają

 10. Edek puknij Ty się w ten swój pusty czerep. Co niby Wojcicki zrobil w tym miescie, poza postawieniem kibla przed byłym Empikiem?

 11. @haha – chyba raczysz sobie żartować. sam się puknij..

 12. Regionalny zakład infrastruktury kolejowej jeszcze niedawno był Gorzowie. Oczywiście PO wykradła go do Zielonej Góry by łupić dokładniej frajerski Gorzów.

 13. Wychodzi na to, że znów miasto przespało i czekało, że PKP odda im nowe, porządnie technicznie i estetycznie wyremontowane nisze – dobre : ) Kabaret na żywo i tak sobie myślę, że to nie są nawet grosze – bo chyba nie będzie przesadą, że za najem gospodarze wszystkich mogli płacić nawet po kilkadziesiąt tys. na miesiąc, ale to są tylko moje przypuszczenia.

 14. PKP są przedsiębiorstwem, a nie organizacją charytatywną. Byłaby to niegospodarność, gdyby PKP pozwoliły na pobieranie haraczu pośrednikowi, zamiast wynajmować bez pośrednika samemu.

  W PRL-u było tak, że sekretarz PZPR coś tam z dyrektorem PKP ustalił, co nie miało finansowego znaczenia, bo wszystko i tak było wspólne. Te czasy powoli odchodzą w niebyt. Teraz każdy tylko kasę liczy.

  Miasto powinno przed budową bulwaru swoje interesy zabezpieczyć zgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli zabezpieczyło, to dobrze. Jeżeli nie potrafiło, lub nie mogło, to teraz przepadło. Teraz nic na to nie można poradzić.

 15. i bardzo dobrze dość pośredników okradających najęmców

 16. na terenach PKP – mieszkanie +, więc pod niszami będą mieszkania?

 17. Nie ma co się dziwić PKP… To jest czysty biznes. To za ich kasę jest remont estakady i chcą teraz mieć zyski. Pan Rój jak i całą rada oraz prezydent jak zawsze obudzeni po fakcie. Trzeba było inaczej konstruować umowę przed remontem bulwaru (kary umowne za odstępstwo, dłuższy okres trwania)

 18. To teraz niech miasto odgrodzi bulwar od nisz pod wiaduktem. Można tam postawić np.ładny płot, a przed wiaduktem, na bulwarze, pawilony – byleby odgrodzić dojście do nisz. Nisze bez wstępu na bulwar miejski są gó… warte. A na poważnie – bulwar i nisze to system naczyń połączonych – jedno bez drugiego nie ma wielkiej wartości – powinni sie dogadać.

 19. Dlaczego nie zabezpoeczono nisz podpisujac umowe na 100mln dofinansowanoa unijnego?

 20. Nie za ich kasę tylko za unijne 100mln dofinansowania z wojewodztwa dla Gorzowa.

 21. Jeżeli niszami zarządza PKP z siedzibą u falubaza to będzie ciężko. Z tego Gorzowa to już wszystko poza dziurami w drogach przenieśli do siebie.

 22. No niestety, jeżeli włodarz robi sobie swój biznes na majątku miasta to nie dziwi fakt, że prawowity właściciel czyli PKP wkurzyło się na ten fakt. Zresztą Wójcicki z niczym w naszym mieście sobie nie
  radzi.

 23. W biznesie ważne sa negocjacje. Niestety we władzach Gorzowa nie ma nikogo, kto do tego się nadaje, a ostatnim negocjatorem powinien być pan Rój. Za swoje publiczne wypowiedzi o PKP powinien natychmiast zostać zdymisjonowany.

 24. Jak przedmówcy, należy zamknąć mosty na Warcie i kanale.

 25. @slash dzialki kolejowe to tzw. tereny zamknięte i miasto nie ma tu nic do gadania. Rzeka jest we wladaniu wlasciwego Marszałka więc tez nic nie moga. Miasto nie ma żadnego przelozenia na pkp. Mogą sie jedynie obrazić.

 26. Slash!, do miasta nie należą ani tereny kolejowe, ani Warta i kanał.

 27. eldoopa – „Rzeka jest we wladaniu wlasciwego Marszałka”

  Z dniem 1 stycznia 2018 roku, na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), zostaje utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w którego władaniu jest rzeka.

 28. byq82 – „, a ostatnim negocjatorem powinien być pan Rój.”

  Słusznie. Jeżeli nie po dobroci, to Kimono-King Bruce Lee Karate Mistrz.

 29. Dla tych, którzy permanentnie pytają, co PiS dobrego dla Gorzowa zrobił, podaję dobrą wiadomość: z dniem 1 stycznia 2018 roku, na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), zostaje utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w którego władaniu jest rzeka Warta. Możecie od pierwszego stycznia spać spokojnie, że wam rzeki nie sprywatyzują. Prawie całe Mazury sprywatyzowali. teoretycznie wody płynące z mocy wcześniejszej ustawy nie powinny być prywatyzowane, ale jeżeli urzędnicy się pomylili i sprzedali, to im „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi” sprawę zatwierdziła, bo przecież nie można odbierać praw nabytych.

Dodaj komentarz